Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA KAPLICZKA w kwietniu (22.IV.- 28.IV.2018)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 22 KwiecieÅ„ 2018, 01:08   NASZA KAPLICZKA w kwietniu (22.IV.- 28.IV.2018)

(J 10, 14)
Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje,
a moje Mnie znaj±.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 22 KwiecieÅ„ 2018, 01:17   

K+M+B

22 KWIETNIA 2018
Niedziela
Czwarta Niedziela Wielkanocna


Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.

----------------------------------------


//
Kochajmy

kochajmy ¿ycie
moi kochani
tak aby ono
cieszy³o siê nami

wznie¶my toast
i wychylmy go
razem z nim
za mi³o¶æ
która nas kocha
ci±gle nam wierzy
nie pamiêta nam
naszych win

wychylmy go
do dna
naszej wspólnej
nadziei


/wiersz O.Z.Kwiatkowskiego/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------

O Panie, Ty mówisz: „Podobnie jak Mnie zna Ojciec, Ja znam Ojca i ¿ycie moje oddajê za owce” (J 10, 15). To tak jakby¶ powiedzia³: w tym objawia siê, ¿e Ja znam Ojca i ¿e On Mnie zna, ¿e oddaje ¿ycie moje za moje owce... mi³o¶æ, która sk³oni³a Ciê do podjêcia ¶mierci za swoje owce, wykazuje, jak bardzo mi³ujesz Ojca...
I mówisz jeszcze: „Moje owce s³uchaj± mego g³osu, a Ja je znam. One id± za Mn± i Ja daje im ¿ycie wieczne” (tam¿e 27-28). A nieco wcze¶niej powiedzia³e¶: „Je¿eli kto¶ wejdzie przeze Mnie, bêdzie zbawiony — wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszê” (tam¿e 9). Wejdzie przez wiarê, wyjdzie natomiast przechodz±c z wiary do widzenia, od ³atwo¶ci wierzenia do kontemplacji, i znajdzie paszê na wiecznej uczcie.
Twoje owce znajd± paszê, ka¿dy bowiem, kto idzie za Tob± z sercem prostym, otrzyma po¿ywienie na pastwiskach wiecznie ¿yznych. A jaka¿ jest pasza owiec, je¶li nie wewnêtrzne rado¶ci w raju wiecznie zielonym? Istotnie, pasz± dla Twoich wybranych jest oblicze Bo¿e zawsze obecne. Kto je kontempluje wytrwale, nasyca swego ducha wiekuistym pokarmem ¿ywota... Spraw, o Panie, abym szuka³ tej paszy, bym po¿±da³ radowania siê ze wszystkimi obywatelami nieba, niech moje pragnienie rozpali siê ¿arliwo¶ci± dla rzeczy niebieskich: mi³owaæ bowiem w ten sposób, to znaczy ju¿ udaæ siê w drogê (¶w. Grzegorz Wielki).


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi-------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 22 KwiecieÅ„ 2018, 06:35   

£atwo powiedzieæ, ¿e ¿ycie opiera siê na mi³o¶ci. £atwo to znale¼æ w literackich i filozoficznych opracowaniach. Czy tak± jest moja wiara na codzien? Skoro tak, to i praktyka...Czy nie jestem czasem wierzacym ale nie praktykuj±cym ?
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 KwiecieÅ„ 2018, 08:22   

Odmieñ znowu nasz los, Panie,
jak odmieniasz strumienie na Po³udniu.
Ci, którzy we ³zach siej±,
¿±æ bêd± w rado¶ci.
Id± i p³acz±
nios±c ziarno na zasiew,
lecz powróc± z rado¶ci±
nios±c swoje snopy
. (Ps 126)

Odmien Panie nasz los, nas wszystkich, a szczegolnie tych ktorzy tak strasznie dotknieci sa cierpieniem. Obysmy umieli odmieniac los innych, a nie tylko zajmowac sie przyozdabianiem swojego w³asnego ¿ycia
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 23 KwiecieÅ„ 2018, 08:24   

Panie spraw, aby tak jak mówi³ Pawel „Chrystus by³ uwielbiony w moim ciele: czy to przez ¿ycie, czy przez ¶mieræ”, oraz aby „ dla mnie ¿yæ (znaczy³o) Chrystus, a umrzeæ to zysk”, gdy¿ chodzi w tym „zysku” o wspólnotê ¶wiêtych w Tobie (w niebie).
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 24 KwiecieÅ„ 2018, 04:37   

Ca³ym sercem Bogu zaufaj
Nie polegaj na w³asnym rozs±dku
Mysl o Nim na ka¿dej swej drodze
a On Twe sciezki wyrówna

Proszê o to co Ojciec..Duchu ¶w,Bo¿e
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group