Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 25KWIETNIA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 24 Kwiecień 2018, 15:14   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 25KWIETNIA 2018

Środa, 25 KWIETNIA 2018

(1 P 5, 5b-14)
Najmilsi: Wszyscy wobec siebie wzajemnie przyobleczcie się w pokorę, Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje. Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili. Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was. Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu. Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje. Jemu chwała i moc na wieki wieków. Amen. Krótko, jak mi się wydaje, wam napisałem przy pomocy Sylwana, wiernego brata, upominając i stwierdzając, że taka jest prawdziwa łaska Boża, w której trwajcie. Pozdrawia was ta, która jest w Babilonie razem z wami wybrana, oraz Marek, mój syn. Pozdrówcie się wzajemnym pocałunkiem miłości. Pokój wam wszystkim, którzy trwacie w Chrystusie.

(Ps 89, 2-3. 6-7. 16-17)
REFREN:Będę na wieki sławił łaski Pana

Będę na wieki śpiewał o łasce Pana,
moimi ustami Twą wierność będę głosił
przez wszystkie pokolenia.
Albowiem powiedziałeś:
"Na wieki ugruntowana jest łaska",
utrwaliłeś swoją wierność w niebiosach.

Niebiosa wysławiają cuda Twoje, Panie,
i Twoją wierność w zgromadzeniu świętych.
Bo któż na obłokach będzie równy Panu,
kto z synów Bożych będzie doń podobny?

Błogosławiony lud, który umie się cieszyć
i chodzi, Panie, w blasku Twojej obecności.
Cieszą się zawsze Twym imieniem,
wywyższa ich Twoja sprawiedliwość.

(1 Kor 1, 23-24)
My głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest mocą i mądrością Bożą.

(Mk 16, 15-20)
Jezus ukazawszy się Jedenastu powiedział do nich: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie". Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.
.................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 25 Kwiecień 2018, 03:08   

Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu.
Kto uwierzy i przyjmie chrzest ...


Panie, wspomóż, żeby w moim domu ... . Wszyscy.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 25 Kwiecień 2018, 05:08   

(1 P 5, 5b-14)
Najmilsi: Wszyscy wobec siebie wzajemnie przyobleczcie się w pokorę, Bóg bowiem pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje. Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili. Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was...
...Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje...


Bardzo praktyczne tu rady św.Piotra...Mysle, ze kazdy z nas pragnie jakiegos wywyzszenia, a Piotr je obiecuje - da nam je Bóg...Jakze ciepłe jest zdanie: "...Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was"...Panu Bogu zależy na mnie - tak małej!...

(Mk 16, 15-20)
...Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie"...


Uwierzyc - to przejąć sie Slowami Ewangelii...Jednak groznie (i niesympatycznie?) zabrzmialy mi Słowa o potępieniu...Ile w tym naszej winy, ze nie wierzymy? - zapyta czlowiek niepokorny, w niewierze...Mam ochote podziekowac tu Panu Bogu za czas niewiary w mlodosci...dzieki temu wiem, co znaczy taki stan ducha, rozumiem ewentualnych "potepionych" i modlę sie za nich i za siebie...by wytrwac...Tę troskę powierzam Ci, juz od dluzszego czasu, Panie Boze Milosierny...
W śpiewie ptakow, ktory mnie zmobilizował przed chwilą do napisania swojego "komentarza" - nie ma zgrzytow, zaś u mnie - niestety...
...ech, ptaku mój, ty nie wiesz sam, jak chcialabym twe skrzydla miec...tak - za piosenką...
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 25 Kwiecień 2018, 09:49   

Nie każdy z nas,, pragnie jakiegoś wywyższenia,,.
Miejsce ukryte,ostatnie i ciche jest bardzo spokojne i dobre.
Trudno jest znosić brak miłości i pogardę,odrzucenie
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 25 Kwiecień 2018, 10:03   

A sw. Piotr zaczyna od unizenia ktore kocha Pan Bog. Pokora wszystko zwycieża. Pokora ma Boga jako swego cichego Sprzymierzenca. Pokora jest istotnym elementem prawdziwej duchowej czujnosci, ktora zabezpiecza prze "lwem" grzechu. Pokora pomaga czlowiekowi otworzyc sie na wiarę i wziac udzial w Zbawieniu.
Maryja, Jozef sa wzorem i oredownikami prawdziwej ewangelicznej duchowosci, ktora prowadzi do komunii z Chrystusem, teraz i na wieki.

Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group