Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 10MAJA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 9 Maj 2018, 21:18   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 10MAJA 2018

Czwartek, 10 MAJA 2018

(Dz 18, 1-8)
Paweł opuścił Ateny i przybył do Koryntu. Znalazł tam pewnego Żyda, imieniem Akwila, rodem z Pontu, który z żoną Pryscyllą przybył niedawno z Italii, ponieważ Klaudiusz wysiedlił z Rzymu wszystkich Żydów. Przyszedł do nich, a ponieważ znał to samo rzemiosło, zamieszkał u nich i pracował; zajmowali się wyrobem namiotów. A co szabat rozprawiał w synagodze i przekonywał tak Żydów, jak i Greków. Kiedy Sylas i Tymoteusz przybyli z Macedonii, Paweł oddał się wyłącznie nauczaniu i udowadniał Żydom, że Jezus jest Mesjaszem. A kiedy się sprzeciwiali i bluźnili, otrząsnął swe szaty i powiedział do nich: "Krew wasza na wasze głowy, ja nie jestem winien. Od tej chwili pójdę do pogan". Odszedł stamtąd i poszedł do domu „czciciela Boga”, niejakiego Tycjusza Justusa. Dom ten przylegał do synagogi. Przełożony synagogi, Kryspus, uwierzył w Pana z całym swym domem, wielu też słuchaczy korynckich uwierzyło i przyjmowało wiarę i chrzest.

(Ps 98 (97), 1bcde. 2-3b. 3c-4)
REFREN:Pan Bóg okazał ludom swe zbawienie

Śpiewajcie Panu pieśń nową,
albowiem uczynił cuda.
Zwycięstwo Mu zgotowała Jego prawica
i święte ramię Jego

Pan okazał swoje zbawienie,
na oczach pogan objawił swą sprawiedliwość.
Wspomniał na dobroć i na wierność swoją
dla domu Izraela.

Ujrzały wszystkie krańce ziemi
zbawienie Boga naszego.
Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,
cieszcie się, weselcie i grajcie.

(J 14, 18)
Nie zostawię was sierotami, powrócę do was i rozraduje się serce wasze.

(J 16, 16-20)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie". Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: "Cóż to znaczy, co nam mówi: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie”; oraz: „Idę do Ojca”?" Mówili więc: "Cóż znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co powiada". Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: "Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: „Chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie?” Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość".
.......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 10 Maj 2018, 04:23   

(J 16, 16-20)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie widzieć, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie"...
...Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość".


Streszczając dzisiejsze SŁOWO JEZUSA (ale czy mozna strescic cos tak ściśle wypowiedzianego?...) zacytuję, zaslyszane bardzo dawno temu zdanie:
"wolą Bożą jest Szczęście czlowieka...ale nie ma innej drogi do Szczęścia, jak Cierpienie"...
Radosc wzrasta na ziemi zroszonej lzami...Wiele, wiele razy zapewniał nas o tym Chrystus...Dlugo czekalo moje życie na potwierdzenie tej Obietnicy poprzez moje życiowe przejscia, przewaznie - przez Dar Krzyża...Mimo przekonania, ze Chrystus w tym mi pomaga, na piaszczystej mojej drodze pozostawał ślad stóp tylko Jednej Osoby...ON niósł mnie, by kiedyś zrzucic z ramion, na piaszczystą ziemie przed Tronem BOGA OJCA...Tak, Chryste?...

(J 14, 18)
Nie zostawię was sierotami, powrócę do was i rozraduje się serce wasze.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 10 Maj 2018, 06:53   

Upadek naszej kultury wyraza sie tym, ze na pierwszym miejscu stawia sie beztroską zabawę i w imię wolności unika sie powaznych zobowiazań, by nie komplikować sobie zycia. Udane zycie to najcześciej konsumowanie przyjemności, nie przejmując sie losem innych ludzi. W efekcie, brakuje człowiekowi prawdziwych wiezi, tworzy sie pustka duchowa i poczucie braku sensu. Wszystko sie rozpada, bo odrzucone zostały zasadnicze wartosci.


Chrystus robi aluzje do krzyza ktory Go czeka, ale jak zwykle jest to temat ktorego nie sa w stanie zrozumiec Jego uczniowie. Chrystus zatem kontynuuje swoja mysl, tym razem odwolujac sie do ich doswiadczenia Jego krzyza. Dla nich bedzie to czas przesladowan ktore swiat bedzie usprawiedliwial i bedzie sie z nich cieszyl. Jednak „smutek wasz przemieni sie w radość”. Krzyz zatryumfuje, Zmartwychwstanie, Zycie.

Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 10 Maj 2018, 06:54   

Istota Dobrej Nowiny to Jezus Chrystus, Zbawiciel. Jest Nim rabbi z Nazaretu, Ten ktorego wyparli sie Zydzi i ukrzyzowali. Bog sprawil, ze Zmartwychwstal, aby i nas Zmartwychwstaniem obdarzyć.


„Od tej chwili pójdę do pogan”. Sa takie kleski ktore zamieniaja sie w zwyciestwo, sa takie odrzucenia ktore otwieraja droge wielkim przyjazniom, takie grzechy z ktorych rodzą sie wielkie nawrocenia.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 11 Maj 2018, 07:16   

W naszej parafii MB Różańcowej wczoraj (w czwartek) Droga Światła.
Przejście przez kolejne stacje do sąsiedniej parafii Św. Rodziny.
Po godz. 20-tej tak, aby lampiony mogły stanowić piękną oprawę.
Muszę przyznać, że do niedawna nie znałem tego nabożeństwa,
a jest ono równie piękne jak Droga Krzyżowa.
A, na dodatek, odbywa się, przynajmniej u nas, tylko raz w roku.

Z Bogiem

Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group