Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 11MAJA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 10 Maj 2018, 14:58   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 11MAJA 2018

Piątek, 11 MAJA 2018

(Dz 18, 9-18)
Kiedy Paweł przebywał w Koryncie, w nocy Pan przemówił do niego w widzeniu: "Przestań się lękać, a przemawiaj i nie milcz, bo Ja jestem z tobą i nikt nie targnie się na ciebie, aby cię skrzywdzić, dlatego że wiele Ludu mam w tym mieście". Pozostał więc i głosił im słowo Boże przez rok i sześć miesięcy. Kiedy Gallio został prokonsulem Achai, Żydzi jednomyślnie wystąpili przeciw Pawłowi i przyprowadzili go przed sąd. Powiedzieli: "Ten namawia ludzi, aby czcili Boga niezgodnie z Prawem". Gdy Paweł miał już otworzyć usta, Gallio przemówił do Żydów: "Gdyby tu chodziło o jakieś przestępstwo albo zły czyn, zająłbym się wami, Żydzi, jak należy, ale gdy spór toczy się o słowa i nazwy, i o wasze Prawo, rozpatrzcie to sami. Ja nie chcę być sędzią w tych sprawach". I wypędził ich z sądu. A wszyscy Grecy, schwyciwszy przełożonego synagogi, Sostenesa, bili go przed sądem, lecz Galliona nic to nie obchodziło. Paweł pozostał jeszcze przez dłuższy czas, potem pożegnał się z braćmi i popłynął do Syrii, a z nim Pryscylla i Akwila. W Kenchrach ostrzygł głowę, bo złożył ślub.

(Ps 47 (46), 2-3. 4-5. 6-7)
REFREN:Pan Bóg jest królem całej naszej ziemi

Wszystkie narody, klaskajcie w dłonie,
radosnym głosem wykrzykujcie Bogu,
bo Pan Najwyższy i straszliwy,
jest wielkim Królem nad całą ziemią.

On nam poddaje narody
i ludy rzuca pod nasze stopy.
Wybiera nam na dziedzictwo
chlubę Jakuba, którego miłuje

Bóg wstępuje wśród radosnych okrzyków,
Pan wstępuje przy dźwięku trąby.
Śpiewajcie psalmy Bogu, śpiewajcie,
śpiewajcie Królowi naszemu, śpiewajcie.

(Łk 24, 46b. 26b)
Chrystus musiał cierpieć i zmartwychwstać, aby wejść do swojej chwały.

(J 16, 20-23a)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość. Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu – z powodu radości, że się człowiek na świat narodził. Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać. W owym zaś dniu o nic nie będziecie Mnie pytać".
..............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 11 Maj 2018, 05:03   

(Dz 18, 9-18)
Kiedy Paweł przebywał w Koryncie, w nocy Pan przemówił do niego w widzeniu: "Przestań się lękać, a przemawiaj i nie milcz, bo Ja jestem z tobą i nikt nie targnie się na ciebie, aby cię skrzywdzić, dlatego że wiele Ludu mam w tym mieście". Pozostał więc i głosił im słowo Boże przez rok i sześć miesięcy. Kiedy Gallio został prokonsulem Achai, Żydzi jednomyślnie wystąpili przeciw Pawłowi i przyprowadzili go przed sąd. Powiedzieli: "Ten namawia ludzi, aby czcili Boga niezgodnie z Prawem"...


Pójscie do ludzi z Ewangelią Jezusa, wymagało i wymaga od gloszącego, wiele odwagi...Szkoda, ze czesto zapomina on, ze Jezus jest z nim w Duchu Świętym, który wrecz mu dyktuje, co, jak i komu ma Boga glosić...

(J 16, 20-23a)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz przemieni się w radość. Kobieta, gdy rodzi, doznaje smutku, bo przyszła jej godzina. Gdy jednak urodzi dziecię, już nie pamięta o bólu – z powodu radości, że się człowiek na świat narodził. Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać. W owym zaś dniu o nic nie będziecie Mnie pytać".


Porodowi towarzyszy ogromny ból kobiety, jak i dziecka. ale gdy poród szczesliwie sie odbedzie - matka zapomni o bólu, a dziecko, po okrzyku, ze jest juz na swiecie, wkrotce sie usmiechnie do karmiacej go swoim mlekiem - matki...
Podobnie dzieje sie, gdy czlowiek rodzi sie do wiary...Czesto, gdy siegnie on dna duchowego, a moze i dna bólu fizycznego - czlowiek sie nawraca, a przezyte cierpienie umacnia go...Piszę w trzeciej osobie, uogólniam sprawę, ale mowię to na podstawie własnych doświadczeń...Do czasu powtórnych narodzin, podoobna byłam do żaby zanurzonej w błocku - bloto wydawalo sie jej znacznie lepsze od swiata, ktory byl na zewnatrz...Wychylenie glowy ku światlu, tez moze wymagalo jej odwagi i wiazalo sie z bólem...Spraw, Panie, by moje cierpienia wydawaly owoce i prowadziły do RADOŚCI...Trudno mi jednak cierpienie polubić...Recepty na zrozumienie sensu? - na pewno są to - WIAARA, NADZIEJA, MILOŚĆ..Proszę o Nie dla Bliskich, jak i dla siebie, na dalsze zycie (tak sie sklada, ze zyczę tego w dniu moich urodzin...takze na nowo...)...Dziekuję, Milosierny, Wszechmogący, Trójjedyny Panie Boże...Prowadź mnie nadal, proszę całym sercem...

(Łk 24, 46b. 26b)
Chrystus musiał cierpieć i zmartwychwstać, aby wejść do swojej chwały.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Maj 2018, 06:54   

No to najpierw życzenia urodzinowe dla Zosi. Przylączam sie do tych ktore sama wyrazilas jako modlitewną prośbę i pieczętuje codziennym błogosławieństwem, ktore z Twojej inspiracji zaczęły sie pojawiac w naszym Domu.

A teraz komentarze do dzisiejszych Czytań :

Kto nie wierzy w Chrystusa ukrzyzowanego i zmartwychwstalego, nie jest w stanie zrozumieć swojego osobistego krzyza, uwazając go za życiowy absurd, niszczący nadzieję i na horyzoncie zyciowych wyborow pojawia sie wowczas eutanazja.

Wszyscy wierzacy w Chrystusa czekamy na Dzień w ktorym nie bedzie juz bolesnych pytan:”dlaczego?”Wszystko stanie sie zrozumiale, jasne, kazdy będzie mial pokoj w sercu i wielką radość z powodu spotkania z Chrystusem, w Jego Krolestwie. Nikt nie odbierze nam juz tej radosci, bo Jego Krolestwo jest wieczne
Ostatnio zmieniony przez Abuna Zygmunt 11 Maj 2018, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 11 Maj 2018, 06:57   

Zosiu! Wszelkiej pomyślności!!!
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 11 Maj 2018, 07:00   

Pawel jest wzorem posluszenstwa Bozemu slowu, ale bywały momenty, że i on bal sie mowic, gdy mial przed soba wrogą opozycję. Kiedy jednak otrzymal od Boga znak, aby podjąć sie misji ewangelizacyjnej, przyjął ją bez wahania, ufając w Bożą opiekę. W misji tej nie chodziło o ambicje , o materialne interesy, ani o fanatyczne zwalczanie przeciwników (jak w polityce często sie dzieje), ale o duzą liczbę ludzi oczekujących nauczycila, ktory by im przybliżył Dobrą Nowine, by mogli się stać uczniami Chrystusa.

Wszystkie narody, klaskajcie w dłonie,
radosnym głosem wykrzykujcie Bogu,
bo Pan Najwyższy i straszliwy,
jest wielkim Królem nad całą ziemią.


Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 11 Maj 2018, 08:17   

Zosiu droga, z własnych obserwacji wiem, że żaby nie żyją (pływają) w błocie, ale w przezroczystej wodzie! Ponoć zimują w mule - być może; gdy kiedyś zimą rozgrzebaliśmy źródło, w którym spośród miękkich kamieni wypływała woda (oczywiście czysta), znaleźliśmy w nim żywą żabę. Mit o żabie żyjącej w błocie, wynurzającej się z niego od czasu do czasu dla zaczerpnięcia powietrza, wykorzystał ks. Blachnicki do krytyki sytuacji w Kościele, gdy lud zanurzony w błocie grzechu podczas rekolekcji parafialnych wynurza się [raz albo dwa razy w ciągu roku na krótko] z tego błota oczyszczając swoją duszę.
http://jestemnaptak.pl/ar...jest-pozyteczna
_________________
R-k DMM
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 12 Maj 2018, 11:04   

Dzięki...że żaby na aby aby...ryby tylko na niby...
Szczęść nam wszystkim Boże o każdej życia porze...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group