Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 7 CZERWCA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 6 Czerwiec 2018, 16:13   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 7 CZERWCA 2018

Czwartek, 7 CZERWCA 2018
Czwartek IX tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne świętego Roberta z Newminster


(2 Tm 2, 8-15)
Najmilszy: Pamiętaj na Jezusa Chrystusa, potomka Dawida. On według Ewangelii mojej powstał z martwych. Dla niej znoszę niedolę aż do więzów jak złoczyńca; ale słowo Boże nie uległo spętaniu. Dlatego znoszę wszystko przez wzgląd na wybranych, aby i oni dostąpili zbawienia w Chrystusie Jezusie, wraz z wieczną chwałą. Nauka to godna wiary: Jeżeli bowiem z Nim współumarliśmy, z Nim także żyć będziemy. Jeśli trwamy w cierpliwości, z Nim też królować będziemy. Jeśli się będziemy Go zapierali, to i On nas się zaprze. Jeśli my odmawiamy wierności, On wiary dochowuje, bo nie może się zaprzeć siebie samego. To wszystko przypominaj, dając świadectwo w obliczu Boga, byś nie walczył o same słowa, bo to się na nic nie zda, chyba tylko na zgubę słuchaczy. Staraj się, byś sam stanął przed Bogiem jako godny uznania pracownik, który nie przynosi wstydu, trzymając się prostej linii prawdy.

(Ps 25 (24), 4-5. 8-9. 10 i 14)
REFREN:Naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami

Daj mi poznać Twoje drogi, Panie,
naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami.
Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń,
Boże i Zbawco, w Tobie mam nadzieję.

Dobry jest Pan i łaskawy,
dlatego wskazuje drogę grzesznikom.
Pomaga pokornym czynić dobrze,
uczy ubogich dróg swoich.

Wszystkie ścieżki Pana są pewne i pełne łaski
dla strzegących Jego praw i przymierza.
Bóg powierza swe zamiary swoim czcicielom
i objawia im swoje przymierze.

(2 Tm 1, 10b)
Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.

(Mk 12, 28b-34)
Jeden z uczonych w Piśmie podszedł do Jezusa i zapytał Go: "Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?" Jezus odpowiedział: "Pierwsze jest: „Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz jest jedynym Panem. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą”. Drugie jest to: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Nie ma innego przykazania większego od tych". Rzekł Mu uczony w Piśmie: "Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznie powiedziałeś, bo Jeden jest i nie ma innego prócz Niego. Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego znaczy daleko więcej niż wszystkie całopalenia i ofiary". Jezus, widząc, że rozumnie odpowiedział, rzekł do niego: "Niedaleko jesteś od królestwa Bożego". I nikt już nie odważył się Go więcej pytać.
....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 7 Czerwiec 2018, 04:27   

(2 Tm 2, 8-15)
...Nauka to godna wiary: Jeżeli bowiem z Nim współumarliśmy, z Nim także żyć będziemy. Jeśli trwamy w cierpliwości, z Nim też królować będziemy. Jeśli się będziemy Go zapierali, to i On nas się zaprze. Jeśli my odmawiamy wierności, On wiary dochowuje, bo nie może się zaprzeć siebie samego...


Pragnę, Panie, być Ci wierna tak, jak Ty jestes wierny Bogu Ojcu i lnam - udziom...

(Mk 12, 28b-34)
...Rzekł Mu uczony w Piśmie: "Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznie powiedziałeś, bo Jeden jest i nie ma innego prócz Niego. Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego znaczy daleko więcej niż wszystkie całopalenia i ofiary". Jezus, widząc, że rozumnie odpowiedział, rzekł do niego: "Niedaleko jesteś od królestwa Bożego". I nikt już nie odważył się Go więcej pytać.


Czy na pewno CAŁĄ sobą - calym sercem, całym umyslem, ze wszystkich sil, pragnę uslyszec Twoje, Panie Jezu, zapewnenie: "Niedaleko jesteś od królestwa Bożego"...? Prowadź mnie, nas ku Temu, proszę dziś pokornie...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 7 Czerwiec 2018, 07:11   

Sensem zycia doczesnego jest dotarcie do Ziemi Obiecanej, czyli osiagniecie Zycia Wiecznego. Zostalo nam ono zabrane przez podstep szatana, czyli grzech. Jest jednak dla nas Zbawienie w Jezusie Chrystusie, w mocy i chwale Jego Zmartwychwstania, kiedy do nas powroci w Dniu Ostatecznym. („Jeśli trwamy w cierpliwości, z Nim też królować będziemy”).


Biada, jeżeli damy się zwieść falszywej gorliwości i „walczy będziemy o same słowa, bo to sie na nic nie zda, chyba tylko na zgubę słuchaczy”- gdy się zaangażujemy w jałowe polemiki, bedziemy dzielili włos na czworo i miast uwielbiac Boga i pomagać bliźnim, mnożyć będziemy szkodliwe spory, narzekania i krytyki.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 7 Czerwiec 2018, 07:13   

Jeden jest Pan i jednością powinien byc ten kto w Niego wierzy, milując Go „całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą”, a wiec calym soba, tak aby cala jego osoba zawierała się w tej milosci, całe jej życie.

Pełna, całkowita milość, możliwa jest tylko wtedy, gdy jeden jest tylko Pan, tylko Jego slowo jest w pelni determinujące i tylko Jego wola i Jego pragnienie ma znaczenie decydujące w naszym postepowaniu.

„Niedaleko jesteś od Krolestwa Bozego”, bo nie wystarczy wyznać wiarę w milość, ale milość nalezy wyrazić, trzeba dać jej świadectwo. Trzeba nią być a nie tylko o niej mówić. Wówczas dopiero ujawni się w całej pelni jej piekno, piękno Krolestwa Bozego do którego jesteśmy powołani .

Daj mi poznać Twoje drogi, Panie,
naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami.
Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń,
Boże i Zbawco, w Tobie mam nadzieję.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 7 Czerwiec 2018, 07:59   

"Staraj się, byś sam stanął przed Bogiem jako godny uznania pracownik, który nie przynosi wstydu, trzymając się prostej linii prawdy. " (2 Tm 2)

Proste zalecenie, prosta zasada.
_________________
Z Bogiem!
 
 
R. z DMM
czyli Romek


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 7 Czerwiec 2018, 08:36   

Dziś dzień ostatni i uroczysty oktawy Bożego Ciała. Msza wieczorna będzie 'z Bożego Ciała'. Po mszy procesja do czterech ołtarzy. Będzie też poświęcenie wianków uwitych z ziół i nie tylko z nich, gdyż roślina zwana bożym drzewkiem jest krzewem; koperkowe liście tego krzewu są pięknie aromatyczne i często z nich bywają wite wianki na poświęcenie.
_________________
R-k DMM
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group