Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyt.i Blogosł.Piątek- Urocz..N.Serca Pana Jezusa- 8.06.2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 7 Czerwiec 2018, 15:10   Czyt.i Blogosł.Piątek- Urocz..N.Serca Pana Jezusa- 8.06.2018

Piątek, 8 CZERWCA 2018
Piątek IX tygodnia okresu zwykłego - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa


(Oz 11, 1. 3-4. 8c-9)
Tak mówi Pan: "Miłowałem Izraela, gdy jeszcze był dzieckiem, i syna swego wezwałem z Egiptu. Ja uczyłem chodzić Efraima, na swe ramiona ich brałem; oni zaś nie rozumieli, że przywracałem im zdrowie. Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę – schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je. Moje serce na to się wzdryga i rozpalają się moje wnętrzności. Nie chcę, aby wybuchnął płomień mego gniewu, i Efraima już więcej nie zniszczę, albowiem Bogiem jestem, nie człowiekiem; pośrodku ciebie jestem Ja – Święty, i nie przychodzę, żeby zatracać".

(Iz 12, 2. 3 i 4bcd. 5-6)
REFREN:Będziecie czerpać ze zdrojów zbawienia

Oto Bóg jest moim zbawieniem!
Jemu zaufam i bać się nie będę.
Pan jest moją pieśnią i mocą,
i On stał się moim zbawieniem.

Wy zaś z weselem czerpać będziecie wodę
ze zdrojów zbawienia.
Chwalcie Pana, wzywajcie Jego imienia!
Ukażcie narodom Jego dzieła,
przypominajcie, że Jego imię jest chwalebne.

Śpiewajcie Panu, bo czynów wspaniałych dokonał!
I cała ziemia niech o tym się dowie.
Wznoś okrzyki i wołaj radośnie, mieszkanko Syjonu,
bo wielki jest wśród ciebie Święty Izraela.

(Ef 3, 8-12. 14-19)
Bracia: Mnie, zgoła najmniejszemu ze wszystkich świętych, została dana ta łaska: ogłosić poganom jako Dobrą Nowinę niezgłębione bogactwo Chrystusa i wydobyć na światło, czym jest wykonanie tajemniczego planu, ukrytego przed wiekami w Bogu, Stwórcy wszechrzeczy. Przez to teraz wieloraka w przejawach mądrość Boga poprzez Kościół stanie się jawna Zwierzchnościom i Władzom na wyżynach niebieskich – zgodnie z planem wieków, jaki powziął Bóg w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. W Nim mamy śmiały przystęp do Ojca z ufnością, przez wiarę w Niego. Dlatego zginam kolana moje przed Ojcem, od którego bierze nazwę wszelki ród na niebie i na ziemi, aby według bogactwa swej chwały sprawił w was przez Ducha swego, by potężnie wzmocnił się wewnętrzny człowiek. Niech Chrystus zamieszka przez wiarę w waszych sercach; abyście w miłości zakorzenieni i ugruntowani, wraz ze wszystkimi świętymi zdołali ogarnąć duchem, czym jest Szerokość, Długość, Wysokość i Głębokość, i poznać miłość Chrystusa, przewyższającą wszelką wiedzę, abyście zostali napełnieni całą Pełnią Boga.

(Mt 11, 29ab)
Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca.

(J 19, 31-37)
Ponieważ był to dzień Przygotowania, aby zatem ciała nie pozostawały na krzyżu w szabat – ów bowiem dzień szabatu był wielkim świętem – Żydzi prosili Piłata, żeby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała. Przyszli więc żołnierze i połamali golenie tak pierwszemu, jak i drugiemu, którzy z Jezusem byli ukrzyżowani. Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok, a natychmiast wypłynęła krew i woda. Zaświadczył to ten, który widział, a świadectwo jego jest prawdziwe. On wie, że mówi prawdę, abyście i wy wierzyli. Stało się to bowiem, aby się wypełniło Pismo: "Kość jego nie będzie złamana". I znowu w innym miejscu mówi Pismo: "Będą patrzeć na Tego, którego przebili".
.................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 8 Czerwiec 2018, 04:06   

(J 19, 31-37)
...Żydzi prosili Piłata, żeby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała. Przyszli więc żołnierze i połamali golenie tak pierwszemu, jak i drugiemu, którzy z Jezusem byli ukrzyżowani. Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok, a natychmiast wypłynęła krew i woda...


Straszne moze byc okrucienstwo człowieka...Doswiadczylam go wiele razy w przeszłości...Ukrzyzowanym z Jezusem - lamano golenie...bo jeszcze zyli...Zwielokrotniono ból...Straszne działanie złego...
Przebili wlocznia Serce Jezusa...bo juz umarł...Ukojenie mozna znaleźc w siostrze śmierci...Bóg jest większy od niej...Ostatecznie - u Niego nie bedzie już bólu, łez, żałoby...Zatęsknić...doczekać...Niech JEGO Milość do nas zwycięża Zmartwychwstaniem....Prowadź nas ku Tobie, Wszechmogący Panie...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 8 Czerwiec 2018, 06:50   

Dlaczego dzisiejsza Ewangelia tak bardzo akcentuje śmierć Chrystusa ? Wlasnie dlatego aby postwic w centrum Zmartwychwstanie.

Koniec opowieści o Jezusie z Nazaretu staje sie poczatkiem Nowego, ktore sie ujawni w calej Pelni z przyjsciem Chrystusa w chwale przy „koncu wiekow”. W calej tej opowiesci chodzi o nas ! Bo Bog jest Milością.

Poznac Chrystusa, poznac Jego milosc, to zostac napelnionym „całą Pelnią Boga”

Bozy plan milosci, spelnia sie w Chrystusie, naszym Zbawicielu. „Dzieki wierze, mieszka On w naszych sercach”i „mamy śmiały przystep do Ojca”

Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca. (Mt 11, 29ab)
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 8 Czerwiec 2018, 06:53   

Nie ma bardziej delikatnej milosci jak ta ktora wyraza ojciec i matka ich malemu dziecku, kiedy to szczera troska o nie cudownie miesza sie z wesolą zabawą.

Kto uczyl chodzic malego Jezuska, kto bral Go na ramiona, kto byl z Nim w Egipcie i wrocil potem do Nazaretu? Kto otaczal Go opieka, czuwal nad Nim „pociagajac ich ludzkimi wiezami, a byly to wiezy milosci”? Kto byl intymnie zwiazany z Rodzina Nazaretanska, jesli nie „Swiety (ktory) nie przychodzi, zeby zatracać”

Oto Bóg jest moim zbawieniem!
Jemu zaufam i bać się nie będę.
Pan jest moją pieśnią i mocą,
i On stał się moim zbawieniem.


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group