Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 15czerwca 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 14 Czerwiec 2018, 15:51   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 15czerwca 2018

Piątek, 15 CZERWCA 2018
Piątek X tygodnia okresu zwykłego - wspomnienie dowolne błogosławionej Jolenty, księżnej i zakonnicy


(1 Krl 19, 9a. 11-16)
Gdy Eliasz przyszedł do Bożej góry Horeb, wszedł do pewnej groty, gdzie przenocował. Wtedy Bóg rzekł: "Wyjdź, aby stanąć na górze wobec Pana!" A oto Pan przechodził. Gwałtowna wichura rozwalająca góry i druzgocąca skały szła przed Panem; ale Pana nie było w wichurze. A po wichurze – trzęsienie ziemi: Pana nie było w trzęsieniu ziemi. Po trzęsieniu ziemi powstał ogień: Pana nie było w ogniu. A po tym ogniu – szmer łagodnego powiewu. Kiedy tylko Eliasz go usłyszał, zasłoniwszy twarz płaszczem, wyszedł i stanął przy wejściu do groty. A wtedy rozległ się głos mówiący do niego: "Co ty tu robisz, Eliaszu?" Eliasz odpowiedział: "Żarliwością zapłonąłem o Pana, Boga Zastępów, gdyż Izraelici opuścili Twoje przymierze, rozwalili Twoje ołtarze, a Twoich proroków zabili mieczem. Tak że ja sam tylko zostałem, a oni godzą jeszcze i na moje życie". Wtedy Pan rzekł do niego: "Idź, wracaj swoją drogą ku pustyni Damaszku. A kiedy tam przybędziesz, namaścisz Chazaela na króla Aramu. Później namaścisz Jehu, syna Nimsziego, na króla Izraela. A wreszcie Elizeusza, syna Szafata z Abel-Mechola, namaścisz na proroka po tobie".

(Ps 27 (26), 7-8a. 8b-9c. 13-14)
REFREN: Szukam, o Panie, Twojego oblicza

Usłysz, Panie, kiedy głośno wołam,
zmiłuj się nade mną i mnie wysłuchaj.
O Tobie mówi serce moje:
"Szukaj Jego oblicza!"

Będę szukał oblicza Twego, Panie.
Nie zakrywaj przede mną swojej twarzy,
nie odtrącaj w gniewie Twego sługi.
Ty jesteś moją pomocą, więc mnie nie odrzucaj.

Wierzę, że będę oglądał dobra Pana
w krainie żyjących.
Oczekuj Pana, bądź mężny,
nabierz odwagi i oczekuj Pana

(Flp 2, 15d. 16a)
Jawicie się jako źródło światła w świecie, trzymając się mocno Słowa Życia.

(Mt 5, 27-32)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Słyszeliście, że powiedziano: „Nie cudzołóż”. A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła. Powiedziano też: „Jeśli ktoś chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy”. A Ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę – poza wypadkiem nierządu – naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa".
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 15 Czerwiec 2018, 04:49   

(Mt 5, 27-32)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Słyszeliście, że powiedziano: „Nie cudzołóż”. A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa. Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła...


Przechodzi mi czasem przez glowe pytanie: Czy te ogromne przyjemnosci seksualne nie sa "pulapką" stwórczą Boga, że czlowiek stawia je ponad łaskę rodzicielstwa, ponad - strach przed pieklem, ponad, tak czesto - grzech aborcji czyli zabijanie dziecka w łonie matki?...Dziekuję Panu Bogu, ze nigdy nie stawalam przed takimi ważnymi decyzjami...
Cudzolostwo....Juz samo pozadliwe spojrzenie na obcą kobiete moze być śmiertelnym grzechem...Dla Pana Boga - to ogromnie wazny powód do sprawiedliwego "karcenia" za to czlowieka juz w tym życiu...
Nie byloby nigdy takiego mojego wpisu, gdyby nie decyzja mojej matki, by mnie urodzic...A przecież bywalo różnie...
Dziękuję, Wszechmogący Boże, za ogrom Twego Milosierdzia nad nami, grzesznymi...Dziękuję za zaistnienie, za ocalenie...Prowadź nas zawsze ku Twojemu Niebu, proszę...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 15 Czerwiec 2018, 08:44   

Nasze spojrzenia i nasze slowa maja zawsze okreslone konsekwencje, ktore zalezą nie tyle od ich brzmienia, ile od tego co one rzeczywiscie oznaczają, czyli jakie sa nasze przekonania i intencje. Nie mozna ich banalizowac, bowiem maja one wplyw na nasze szczeście wieczne. (Mt 5, 27-32)

"Co ty tu robisz, Eliaszu? "Bog sie interesuje naszym dzialaniem ze wzgledu na nas, bo mamy w tym zyciu misje do wykonania i ze wzgledu na Niego samego, bo misja nasza jest udzialem w Jego Bozym dziele stworzenia i zbawienia świata.

Bog jest Bogiem pokoju i w tym pokoju dokonuja sie prawdziwe spotkania z Bogiem. W tym pokoju rozwija sie tez nasza więź z Bogiem.

Kazde spotkanie z Bogiem ma odniesienie do naszej misji udzialu w Bozym dziele Zbawienia, rownież banal naszej codziennosci.

Oczekuj Pana, bądź mężny,
nabierz odwagi i oczekuj Pana


Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group