Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 14LIPCA 2018
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 13 Lipiec 2018, 14:49   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 14LIPCA 2018

Sobota, 14 LIPCA 2018
wspomnienie dowolne Świętego Kamila de Lellis, prezbitera

(Iz 6,1-8)
W roku śmierci króla Ozjasza ujrzałem Pana zasiadającego na wysokim i wyniosłym tronie, a tren Jego szaty wypełniał świątynię. Serafiny stały ponad Nim; każdy z nich miał po sześć skrzydeł; dwoma zakrywał swą twarz, dwoma okrywał swoje nogi, a dwoma latał. I wołał jeden do drugiego: "Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały». Od głosu tego, który wołał, zadrgały futryny drzwi, a świątynia napełniła się dymem. I powiedziałem: "Biada mi! Jestem zgubiony! Wszak jestem mężem o nieczystych wargach i mieszkam pośród ludu o nieczystych wargach, a oczy moje oglądały Króla, Pana Zastępów!" Wówczas przyleciał do mnie jeden z serafinów, trzymając w ręce węgiel, który szczypcami wziął z ołtarza. Dotknął nim ust moich i rzekł: "Oto dotknęło to twoich warg, twoja wina jest zmazana, zgładzony twój grzech". I usłyszałem głos Pana mówiącego: "Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł?" Odpowiedziałem: "Oto ja, poślij mnie!"

(Ps 93 (92), 1. 2 i 5)
REFREN: Pan Bóg króluje, pełen majestatu

Pan króluje, oblókł się w majestat,
Pan odział się w potęgę i nią się przepasał,
tak świat utwierdził,
że się nie zachwieje.

Twój tron niewzruszony na wieki,
Ty od wieków istniejesz, Boże.
Świadectwa Twoje bardzo godne są wiary,
Twojemu domowi świętość przystoi,
po wszystkie dni, o Panie.

(1 P 4,14)
Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa, albowiem Duch Boży na was spoczywa.

(Mt 10,24-33)
Jezus powiedział do swoich apostołów: "Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa – jak jego pan. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, to o ileż bardziej nazwą tak jego domowników. Nie bójcie się więc ich! Nie ma bowiem nic skrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie w świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach. Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież bez woli Ojca waszego żaden z nich nie spadnie na ziemię. U was zaś policzone są nawet wszystkie włosy na głowie. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli. Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie".
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 14 Lipiec 2018, 05:22   

(1 P 4,14)
Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa, albowiem Duch Boży na was spoczywa.


...Przedziwne, zaskakujace zapewnienie, ze wlasnie wtedy - Duch Bozy przy nas...

(Mt 10,24-33)

...Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież bez woli Ojca waszego żaden z nich nie spadnie na ziemię. U was zaś policzone są nawet wszystkie włosy na głowie. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli. Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie".


Jeżeli wróble sa tak wazne dla Ojca Niebieskiego, to dlaczego powatpiewam czasem, ze Bóg o mnie nie zapomina?...
Ojcze, ja tez kocham Twoje ptaki...Nie mam psa ani kota ale radoscia moja sa, zagladajace pod moj balkon, te - tak wolne, tak piękne, Twoje stworzenia; wzrusza i budzi we mnie ufnosc do Ciebie, Boże, prawie kazdy z nich, przelatujacy obok moich oczu, czy przysiadajacy czesto na poreczy blkonu, by towarzyszyc mi (akceptujaco!?...) przy pisaniu takich refleksji nad Twoim SŁOWEM, "na dziś"...Dziekuję, Panie nasz...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 14 Lipiec 2018, 06:03   

Bog zjawia sie po to aby nas oczyscic i uzdolnic do podjecia sie misji ktora On nam wyznaczyl. Jest to wyrazem Jego dobroci, bo nie tylko nas zbawia, ale jeszcze chce, abysmy mieli udzial w tym dziele. Abysmy przyjęli je nie tylko jako dar finalny, ale rowniez jako radosc wspolnej realizacji tego dziela.

Uczniowie Jezusa beda atakowani, beda przesladowani, ale On ich nie opusci. Stad powinni czerpac sile i odwagę, pamiętajac o tym, ze prawdziwe zagrozenie dotyczy duszy a nie ciala ktore i tak umrze. Zmartwychwstanie do Życia, gdy dusza nie będzie nalezala do Zlego.

Boskosc jest dla nas niedostepna, jak gory wieksze niz Himalaje i morza szersze i glebsze niz oceany. Ginie czlowiek gdy chce sie z nia zmierzyc, chyba ze... miara jest nieskonczenie milosierna Milosc Boga i na tym wlasnie polega ZBAWIENIE.

Niech nas blogoslawi Bóg Wszechmgacy, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 14 Lipiec 2018, 15:47   

Co znaczy,,czy nie sprzedają dwóch wròbli za asa,,?
 
 
Barbara G-D


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 14 Lipiec 2018, 16:30   

I mnie to zawsze interesowało i nadal nie wiem.
_________________
Barbara
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group