Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Zbawczy dotyk Boga
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 26 Lipiec 2018, 17:15   Zbawczy dotyk Boga

Zbawczy dotyk Boga

Zazdrosne zapytanie Piotra:”Panie , a co z tym bêdzie ?” rzucone pod adresem Jana , zaraz po us³yszeniu Chrystusowego : “Pójd¼ za Mn±”, by³o w pewnym sensie jego zdrad± samego siebie. Dlatego te¿ Pan Jezus tak ostro na jego pytanie zareagowa³, mówi±c mu : “Co tobie do tego” .
Tym bardziej jest to wymowne, ze nast±pi³o niemal natychmiast po czêsto sielankowo rozumianej scenie trzykrotnego wyznania Chrystusowi : „kocham Ciê”. Tym mocniej to brzmi jako nagana i przywo³anie go do porz±dku : Piotrze ! Dlaczego pytasz o Jana , skoro Ja, tobie mówiê “ Pójd¼ za Mn± “?
Dlaczego pytasz o niego w momencie kiedy Ja ci mówiê aby¶ Mi towarzyszy³? Czy nie rozumiesz, ¿e w ten sposób nie tylko Mnie lekcewa¿ysz, ale równie¿ zdradzasz samego siebie?
Zamiast ¶ledziæ innych i porównywaæ twoj± ³askê z ³ask± jak± otrzyma³ kto¶ inny, przyjmij j± otwartym sercem i staraj siê z ni± UTO¯SAMIÆ W CA£EJ PE£NI. Nie s± to bowiem jakie¶ tanie gad¿ety, nie o bogactwa chodzi, ani o w³adzê, ani nawet o dumê z tego, ¿e jest siê lepszym od innych...
£aska Bo¿a jest darem który zawsze cz³owieka cieszy i wyzwala. Nigdy nie wprawia go w przygnêbienie i smutek z tego powodu , ze kto¶ inny otrzyma³ dar, którego ty nie posiadasz. Miast cieszyæ sie tym co od Boga pochodzi nie tylko to odrzucasz, ale jeszcze ponadto od Niego samego siê w ten spsób odwracasz. Miast gasiæ ni± pragnienie twojej duszy, ty samego siebie pozbawiasz ¿ywej wody.
Najw¿niejsze jest aby wiedzieæ, ¿e ka¿dy dar którym siê cieszê i potrafiê zañ dziêkowaæ Bogu, nie tylko ro¶nie we mnie i owocuje, ale jednocze¶nie mnie samego rozwija i czyni mi³ym Bogu.
Poniewa¿ autorem tego wzrostu jest Bóg (Jego ³aska) – przekraczam wówczas naturalny próg cz³owieczeñstwa i juz tutaj na ziemi, ju¿ teraz, jak Chrystus i z Chrystusem, pozwala mi i¶æ po wodzie, paschalnym sposobem, do Pe³ni Bo¿ego b³ogos³awieñstwa, czyni±c mnie w ten sposób - zbawczym dotykiem Boga dla innych.
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group