Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.net

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 02lipca 2020
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cay wiat
Wysłany: 2 Lipiec 2020, 03:04   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 02lipca 2020

Czwartek, 02 lipca 2020
Czwartek XIII tygodnia zwykłego

(Am 7,10-17)
Amazjasz, kapłan z Betel, posłał do Jeroboama, króla izraelskiego, aby mu powiedzieć: Spiskuje przeciw tobie Amos pośród domu Izraela. Nie może ziemia znieść wszystkich mów jego, gdyż tak rzekł Amos: Od miecza umrze Jeroboam i Izrael będzie uprowadzony ze swojej ziemi. I rzekł Amazjasz do Amosa: Widzący, idź, uciekaj sobie do ziemi Judy! I tam jedz chleb, i tam prorokuj! A w Betel więcej nie prorokuj, bo jest ono królewską świątynią i królewską budowlą. I odpowiedział Amos Amazjaszowi: Nie jestem ja prorokiem ani nie jestem uczniem proroków, gdyż jestem pasterzem i tym, który nacina sykomory. Od trzody bowiem wziął mnie Pan i rzekł do mnie Pan: Idź, prorokuj do narodu mego, izraelskiego! I teraz słuchaj słowa Pańskiego! Tyś mówił: Nie prorokuj przeciwko Izraelowi ani nie przepowiadaj przeciwko domowi Izaaka! Dlatego tak rzekł Pan: Żona twoja w mieście będzie nierządnicą. Synowie zaś i córki twoje od miecza poginą. Ziemię twoją sznurem podzielą. Ty umrzesz na ziemi nieczystej, a Izrael zostanie ze swej ziemi uprowadzony.

(Ps 19,8-11)
REFREN: Prawe i słuszne wszystkie sądy Pańskie

Prawo Pańskie jest doskonałe i pokrzepia duszę,
świadectwo Pana jest pewne, nierozważnego uczy mądrości.
Jego słuszne nakazy radują serce,
jaśnieje przykazanie Pana i olśniewa oczy.

Bojaźń Pana jest szczera i trwa na wieki,
sądy Pana prawdziwe, a wszystkie razem słuszne,
cenniejsze nad złoto, nad złoto najczystsze,
słodsze od miodu płynącego z plastra.

Aklamacja (2 Kor 5,19)
W Chrystusie Bóg pojednał świat ze sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.

(Mt 9,1-8)
Jezus wsiadł do łodzi, przeprawił się z powrotem i przyszedł do swego miasta. I oto przynieśli Mu paralityka, leżącego na łożu. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: Ufaj, synu! Odpuszczają ci się twoje grzechy. Na to pomyśleli sobie niektórzy z uczonych w Piśmie: On bluźni. A Jezus, znając ich myśli, rzekł: Dlaczego złe myśli nurtują w waszych sercach? Cóż bowiem jest łatwiej powiedzieć: Odpuszczają ci się twoje grzechy, czy też powiedzieć: Wstań i chodź! Otóż żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów - rzekł do paralityka: Wstań, weź swoje łoże i idź do domu! On wstał i poszedł do domu. A tłumy ogarnął lęk na ten widok, i wielbiły Boga, który takiej mocy udzielił ludziom.
......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 2 Lipiec 2020, 09:37   

Dbałość o zachowanie poprawności politycznej jest manifestacją lojalności podobnej do lojalności religijnej, jest tam również celebrowanie kultu, jest doktryna, są artykuly wiary, jest rada starszych, polecenia, misje, kapłani … jest rywalizacja, zazdrość, donosy, robienie kariery, degradacje i banicje …NIE MA JEDNAK ZBAWIENIA, ale ślepy marsz ku zagładzie. (Am 7,10-17)


Zakłamywanie historii zawsze źle się kończy, bo dzieje się wówczas podobnie jak z zażywaniem narkotyku i jak dzieje się z organizmem w którym rozwija się złośliwie rak. Zamiast skonfrontować się z rzeczywistością i szukać wybawienia, narkoman wszystko przeznacza na zdobycie narkotyku i wejście w narkotyczny trans. Rak niszczy bezlitośnie wszystkie siły witalne człowieka, nawet jeśli ten nadrabia miną, pięknie się ubiera, wydaje szalone pieniadze na rozrywki i tuszuje kosmetykami urodę. (Am 7,10-17)

NIECH NAS BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY, OJCIEC I SYN I DUCH ŚWIĘTY
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 2 Lipiec 2020, 09:50   

Ratujmy nasze domy
Jezus jest w swoim mieście, w swoim domu, swoim pokoju, przy swoim ulubionym oknie. Przynoszą Mu paralityka. Jezus widzi ich wiarę, wzajemną troskę, współdziałanie - ducha wspólnoty. Wspólna wiara jest fundamentalnym elementem tworzącym dom, niezbędnym dla prawdziwej, głębokiej miłości – integralności i żywotności wspólnoty. „Ufaj, synu! Odpuszczają ci się twoje grzechy”. Dom jest miejscem gdzie dojrzewa ufność do Boga, a przez to staje się on szczególnym miejscem w którym skutecznie dziala slowo Boze i dzieją się cuda. Parlityk odzyskuje możliwość POWSTANIA i o własnych siłach UDANIA SIĘ DO DOMU (Mt 9,1-8)

Jezus oskarżony o bluźnierstwo… Jeśli jest to oskarżenie fałszywe, to znaczy, ze jest wśród nas obecny SAM BÓG. Dowodem jest stwórcza skuteczność Jego słowa : staje się tak jak mówi. Nie tylko podnosi sparaliżowanego z łoża boleści, ale OTWIERA MU DROGĘ DO DOMU. Na tym polega łaska odpuszczenia grzechów. (Mt 9,1-8)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group