Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 03lipca 2020
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cay wiat
Wysłany: 2 Lipiec 2020, 17:28   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 03lipca 2020

Piątek, 03 lipca 2020
Święto św. Tomasza Apostoła


(Ef 2,19-22)
Bracia: Nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga, zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus. W Nim zespalana cała budowla rośnie na świętą w Panu świątynię, w Nim i wy także wznosicie się we wspólnym budowaniu, by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha.

(Ps 117,1-2)
REFREN: Idźcie i głoście światu Ewangelię

Chwalcie Pana, wszystkie narody,
wysławiajcie Go, wszystkie ludy,
bo potężna nad nami Jego łaska,
a wierność Pana trwa na wieki.

Aklamacja (J 20,29)
Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

(J 20,24-29)
Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: „Widzieliśmy Pana”. Ale on rzekł do nich: „Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę”. A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: „Pokój wam!” Następnie rzekł do Tomasza: „Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż ją do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”. Tomasz Mu odpowiedział: „Pan mój i Bóg mój!” Powiedział mu Jezus: „Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”.
..................................................
ateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 3 Lipiec 2020, 04:34   

(Ef 2,19-22)
Bracia: Nie jesteście już obcymi i przychodniami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga, zbudowani na fundamencie apostołów i proroków, gdzie kamieniem węgielnym jest sam Chrystus Jezus....


Cudownie czuć sie domownikiem Pana Boga! W Jego Kosciołach - drzwi otwarte dla kazdego samotnika...

(J 20,24-29)
...A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: „Pokój wam!” Następnie rzekł do Tomasza: „Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż ją do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”. Tomasz Mu odpowiedział: „Pan mój i Bóg mój!” Powiedział mu Jezus: „Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś. Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”.


Przychodzi mimo, ze drzwi mego serca często są dla Niego zamknięte...W moich czterech ścianach prawie nieustannie czuję Jego obecność...
Przychodzi ze Swoim POKOJEM...Spełnia obietnice o Jego Królestwie dla mnie, dla nas...
"Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyl"! Wierzę...Dziękuję, Panie Jezu Chryste za to , ze JESTES Domownikiem naszego DOMU...mojego domu, napelnionego zapachami lip, bzów, jaśminu, akacji, docierajacych z podwórka (obok śmietnika...)...
...słychać Twoje PTAKI, BOŻE...
NIECH BĘDZIE CHWALA I CZESC, I UWIELBIENIE, DLA CIEBIE, PANIE - BOŻE NASZ!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 3 Lipiec 2020, 10:06   

„Nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”. Niedowiarek nie jest w stanie się zaangażować, patrzy na wierzacych jak na bezkrytycznych gorliwców. Uważa, że wyraża w ten sposób swój szacunek dla prawdy, tymczasem starając się być uczciwym z samym sobą, co jest chwalebne, nie dostrzega jednak tego, że jego umysł jest zbyt wątły i zbyt małe serce, aby sam mógł pojąć sprawy Boże. Nie jego dotyk był decydujący, ale miłosierne dotknięcie Boga. To ono pozwoliło mu zawołać: ”Pan mój i Bog mój”, stając się nowym człowiekiem. (J 20,24-29)


„Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”, to pointa spotkania Chrystusa zmartwychwstałego z apostolem Tomaszem, który nie chciał przyjać świadectwa swoich towarzyszy, którzy spotkali się z Chrystusem w dniu Jego zmartwychwstania. Tomasz postawił warunki dołączenia do nich. Chrystus spełnił te warunki i pozwolił mu nie tylko Go zobaczyc i usłyszeć, ale również dotknąć Jego ran. Błogosławieni, którzy nie stawiają warunków wierze, tak jak Chrystus pragnie aby Jego uczniowie nie stawiali warunków miłości, stając się przez to prawdziwym, tak jak On, uniwersalnym błogosławieństwem. (J 20,24-29)

NIECH NAS BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY, OJCIEC I SYN I DUCH ŚWIĘTY
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 3 Lipiec 2020, 10:07   

Kościół nie powinien być biurokratyczną instytucją, ani wyspecjalizowanym zakładem usługowym. Prawdziwą tożsamością Kościoła jest dom i rodzina, osoba i wspólnota, bo Kościół, to więź przyjaźni, to wspólne mieszkanie, w jednym domu ze świętymi którzy nas poprzedzili w drodze do Nieba i z tymi którzy starają się iść jak najlepiej drogą świętości tutaj i teraz, kierując się w życiu Bożym słowem i dbając o sakramentalną więź z Chrystusem. (Ef 2,19-22)
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 3 Lipiec 2020, 10:23   

"Kościół nie powinien być biurokratyczną instytucją, ani wyspecjalizowanym zakładem usługowym. " AZ.
Cenne słowa. Dziękuję za nie, bo w ostatnim czasie trudno o "prawdziwą tożsamość Kościoła".

Kierowanie się Słowem Bożym to esencja w codzienności.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group