Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 21lipca 2020
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 20 Lipiec 2020, 21:29   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 21lipca 2020

Wtorek, 21 lipca 2020
Wtorek XVI tygodnia zwykłego

(Mi 7,14-15.18-20)
Paś lud Twój laską Twoją, trzodę dziedzictwa Twego, co mieszka samotnie w lesie - pośród ogrodów. Niech wypasają Baszan i Gilead jak za dawnych czasów. Jak za dni Twego wyjścia z ziemi egipskiej ukaż nam dziwy! Któryż Bóg podobny Tobie, co oddalasz nieprawość, odpuszczasz występek Reszcie dziedzictwa Twego? Nie żywi On gniewu na zawsze, bo upodobał sobie miłosierdzie. Ulituje się znowu nad nami, zetrze nasze nieprawości i wrzuci w głębokości morskie wszystkie nasze grzechy. Okażesz wierność Jakubowi, Abrahamowi łaskawość, co poprzysiągłeś przodkom naszym od najdawniejszych czasów.

(Ps 85,2-3.5-8)
REFREN: Okaż nam, Panie, miłosierdzie Twoje

Łaskawym się okazałeś, Panie, dla Twej ziemi,
odmieniłeś los Jakuba,
odpuściłeś winę Twojemu ludowi
i zakryłeś wszystkie jego grzechy.

Odnów nas, Boże, nasz Zbawco,
poniechaj Twego oburzenia na nas.
Czyż będziesz się gniewał na nas na wieki,
czy gniew Twój rozciągniesz na wszystkie pokolenia?

Czyż to nie Ty przywrócisz nam życie,
a lud Twój w Tobie będzie się weselił?
Okaż nam, Panie, łaskę swoją
i daj nam swoje zbawienie.

Aklamacja (J 14,23)
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy.

(Mt 12,46-50)
Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. Ktoś rzekł do Niego: Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą. Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.
.........................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 21 Lipiec 2020, 07:01   

(J 14,23)
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy.


Czy jestem w stanie, jeszcze dzis, zachowywac Twoją Nauke, cyyli - byc Twoim uczniem? Bez Ciebie nic nie mogę uczynić, Boże - Przyjacielu- Chryste!...

(Mt 12,46-50)
Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. Ktoś rzekł do Niego: Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą. Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.


Bądź mi Bratem na kżdaą chwilę, Panie Jezu. Chcę Cię miłowac...Chcę często dawac gościnę Tobie, Wszechmogacy,Trójjedyny Boze! Ależ mi się marzy!...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 21 Lipiec 2020, 07:50   

Bóg nie tylko JEST miłosiernym Ojcem, ale jeszcze „UPODOBAŁ sobie miłosierdzie”. On je kocha, czyli pozytywnie się w nim „odnajduje”. Jesteśmy wtedy rzeczywistym „obrazem i podobieństwem Boga”, jeżeli nie tylko zdarzają się nam czyny miłosierdzia, ale gustujemy w nich duchowo. (Mi 7,14-15.18-20)

Odnów nas, Boże, nasz Zbawco,
Czyż to nie Ty przywrócisz nam życie,
a lud Twój w Tobie będzie się weselił?
Okaż nam, Panie, łaskę swoją
i daj nam swoje zbawienie. (Z Ps 85)


Nowe pokrewieństwo mesjańskie, to pokrewieństwo Ducha :” wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Oczywiście Maryja jest najbliższa Jezusowi, bo jest Jego Matką nie tylko w sensie fizycznego poczęcia i narodzin, ale i w sensie duchowym („poczęła z Ducha Swietego”), oraz wyboru dla siebie roli „służebnicy Pańskiej”, czyniącej wszystko „według Bożego słowa” (Mt 12,46-50)


Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 21 Lipiec 2020, 11:54   

Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić.

Jezus przemawiał do tłumów a Jego Matka i bracia przyszli z jakas rodzinna wiadomością i chcieli Mu przerwać , chcieli , zeby wysluchal tego co oni maja Mu do powiedzenia.
Maryjo, Twoja w tamtym czasie, mimo wszystko, niewiedza dodaje mi otuchy.
Ja tez miewam „ważniejsze sprawy” do powiedzenia Twojemu Synowi niż to co On do mnie mówi.
Ale z Twoja pomocą ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group