Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Poniedzialek - Czytaniai Błogosławieństwo - 27lipca 2020
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cay wiat
Wysłany: 26 Lipiec 2020, 19:40   Poniedzialek - Czytaniai Błogosławieństwo - 27lipca 2020

Poniedziałek, 27 lipca 2020
Poniedziałek XVII tygodnia zwykłego

(Jr 13, 1-11)
Tak powiedział mi Pan: "Idź i kup sobie lniany pas, i włóż go sobie na biodra, ale nie kładź go do wody!" I kupiłem pas zgodnie z rozkazem Pańskim, i włożyłem go sobie na biodra. Po raz drugi otrzymałem polecenie Pańskie: "Weź pas, który kupiłeś, a który nosisz na biodrach, wstań i idź nad Eufrat, i schowaj go tam w rozpadlinie skały!" Poszedłem i ukryłem go nad Eufratem, jak mi rozkazał Pan. Po upływie wielu dni rzekł do mnie Pan: "Wstań i idź nad Eufrat, i zabierz stamtąd pas, który ci kazałem ukryć". I poszedłem nad Eufrat, odszukałem i wyciągnąłem pas z miejsca, w którym go ukryłem, a oto pas zbutwiał i nie nadawał się do niczego. I skierował Pan do mnie następujące słowo: "Tak mówi Pan: Tak oto zniszczę pychę Judy i bezgraniczną pychę Jerozolimy. Przewrotny ten naród odmawia posłuszeństwa moim słowom, postępując według swego zatwardziałego serca; ugania się za cudzymi bogami, by im służyć i oddawać cześć – niech więc się stanie jak ten pas, który nie nadaje się do niczego. Albowiem jak przylega pas do bioder mężczyzny, tak przygarnąłem do siebie cały dom Izraela i cały dom Judy – mówi Pan – by były moim narodem, moją sławą, moim zaszczytem i moją dumą. Ale oni Mnie nie słuchali".

(Pwt 32, 18-19. 20. 21)
REFREN: Wspomnij na Boga, który stworzył ciebie

Gardzisz Skałą, co ciebie zrodziła,
zapominasz o Bogu, który dał ci życie.
Zobaczył to Pan i wzgardził,
oburzony na własnych synów i córki.

I rzekł: "Odwrócę od nich oblicze,
zobaczę ich koniec.
Gdyż są narodem niestałym,
dziećmi, w których nie ma wierności.

Mnie do zazdrości pobudzili tym, co wcale nie jest bogiem,
rozjątrzyli Mnie swymi czczymi bożkami;
i Ja ich do zazdrości pobudzę nie-ludem,
rozjątrzę ich narodem pozbawionym rozsądku."

Aklamacja (Jk 1, 18)
Ze swej woli zrodził nas Ojciec przez słowo prawdy, byśmy byli jakby pierwocinami Jego stworzeń.

(Mt 13, 31-35)
Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: "Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, większe jest od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki podniebne przylatują i gnieżdżą się na jego gałęziach". Powiedział im inną przypowieść: "Królestwo niebieskie podobne jest do zaczynu, który pewna kobieta wzięła i włożyła w trzy miary mąki, aż się wszystko zakwasiło". To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił. Tak miało się spełnić słowo Proroka: "Otworzę usta w przypowieściach, wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata".
.....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 27 Lipiec 2020, 12:27   

Nie nadaje się do niczego

Powiedzieć: „Nie nadaje się do niczego”, znaczy tyle co: jesteś zwykłym śmieciem. Jeszcze większa tragedia, gdy ten śmieć jest NIEZWYKŁY, bo wcześniej był Bożą „sławą, zaszczytem i dumą”. Co się więc stało ? Kto lub co spowodowało tę straszliwą degradację ? Co rozerwało intymną więź miedzy przyjętą z wielką miłością dziewicą i jej Oblubieńcem, Bogiem ? Jak mogło dojść do zdrady? Co jest jej przyczyną ? Odpowiedź jest zdecydowana i jasna: to jej „bezgraniczna pycha” ją zgubiła. Przestała zwracać uwagę na słowa Pana! Zwiodło ją jej „serce zatwardziałe”. Zaczęła gustować w wyrazach uwielbienia składanych jej przez królewskich wasali. Stała się im bliższa duchowo aniżeli jej Mąż, z nimi wolała spedzać czas, dzieląc ten sam dworski styl życia, a zaniedbując dom i rodzinę. Nie zauważyła, że w ten sposób zdradza też samą siebie i niszczy jedyną, prawdziwą miłość. Stała się, jej miłość zbutwiałym pasem, który „nie nadaje się do niczego”. (Jr 13, 1-11)

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 27 Lipiec 2020, 16:30   

(Jk 1, 18)
Ze swej woli zrodził nas Ojciec przez słowo prawdy, byśmy byli jakby pierwocinami Jego stworzeń.


Uwielbiam Twoją Wolę, Boze Ojcze Wszechmogący! Dziękuję , ze powołałes do istnienia mnie i ludzi, których kiedykolwiek spotkalam, spotykam, spotkam...

(Mt 13, 31-35)
Jezus opowiedział tłumom tę przypowieść: "Królestwo niebieskie podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posiał na swej roli. Jest ono najmniejsze ze wszystkich nasion, lecz gdy wyrośnie, większe jest od innych jarzyn i staje się drzewem, tak że ptaki podniebne przylatują i gnieżdżą się na jego gałęziach".


A wszystko w owym Królestwie- tak naturalnie geniaalne...jak gdyby nigdy nic...W głowie się kręci gdy próbuję zgłębic Istotę Stwórcy - Pana Wszechświata i ziarnka gorczycy, z którego wyrasta drzewo dla wszelakiego ptactwa...z mego balkonu wiele, wiele razy dziennie podziwiam i zachwycam siejego pięknem, wolnoscią, poslusznym spełnianiem, roli jaką Stwórca mu wyznaczył...
......................................................
https://www.youtube.com/w...1xRD7U&index=10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group