Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 30lipca 2020
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 29 Lipiec 2020, 19:54   Czwartek - Czytania i BÅ‚ogosÅ‚awieÅ„stwo - 30lipca 2020

Czwartek, 30 lipca 2020
Czwartek XVII tygodnia zwykłego

(Jr 18,1-6)
Słowo, które Pan oznajmił Jeremiaszowi: Wstań i zejdź do domu garncarza; tam usłyszysz moje słowa. Zstąpiłem więc do domu garncarza, on zaś pracował właśnie przy kole. Jeżeli naczynie, które wyrabiał, uległo zniekształceniu, jak to się zdarza z gliną w ręku garncarza, wyrabiał z niego inne naczynie, jak tylko podobało się garncarzowi. Wtedy Pan skierował do mnie następujące słowo: Czy nie mogę postąpić z wami, domu Izraela, jak ten garncarz? - wyrocznia Pana. Oto bowiem jak glina w ręku garncarza, tak jesteście wy, domu Izraela, w moim ręku.

(Ps 146,1-6)
REFREN: Szczęśliwy, kogo wspiera Bóg Jakuba

Chwal, duszo moja, Pana.
Będę chwalił Pana do końca swego życia,
będę śpiewał mojemu Bogu,
dopóki istnieję.

Nie pokładajcie ufności w książętach
ani w człowieku, który zbawić nie może.
Gdy duch go opuści, znowu w proch się obraca
i przepadajÄ… wszystkie jego zamiary.

Szczęśliwy ten, kogo wspiera Bóg Jakuba,
kto pokłada nadzieję w Panu Bogu.
On stworzył niebo i ziemię, i morze
ze wszystkim, co w nich istnieje.

Aklamacja (Dz 16,14b)
Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego

(Mt 13,47-53)
Jezus powiedział do tłumów: Podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju. Gdy się napełniła, wyciągnęli ją na brzeg i usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili. Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Zrozumieliście to wszystko? Odpowiedzieli Mu: Tak jest. A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare. Gdy Jezus dokończył tych przypowieści, oddalił się stamtąd.
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 30 Lipiec 2020, 05:11   

(Jr 18,1-6)
...on zaś pracował właśnie przy kole. Jeżeli naczynie, które wyrabiał, uległo zniekształceniu, jak to się zdarza z gliną w ręku garncarza, wyrabiał z niego inne naczynie, jak tylko podobało się garncarzowi. Wtedy Pan skierował do mnie następujące słowo: Czy nie mogę postąpić z wami, domu Izraela, jak ten garncarz? ...


Genialne Porównanie! - wytłumaczylo mi njwazniejsze kwestie o ciągłym stwarzaniu zmieniajacego sie, na nowo rodzącego sie w przeciągu życia - człowieka...od grzechu po Świętość...po NIESKOŃCZONOŚĆ...

(Mt 13,47-53)
Jezus powiedział do tłumów: Podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju. Gdy się napełniła, wyciągnęli ją na brzeg i usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili. Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie...


Garncarz...Rybacy...zawartosc sieci...A tym wszystkim Stwórca chce przyblizyc mi istotę Jego Królestwa...Bo jakie ono jest naprawde? - ciągle sie zmienia jego natura...
Wyszłam na balkon przed piątą rano... a tu!? - wspaniałe niebo nade mną! ...ażurowe...zasnute gęsto, drobnymi, różowymi obłoczkami, podswietlonymi juz, juz wschodzacym słońcem...Pierwszy raz je takie widziałam...To drugie dzisiaj odkrycie dla mnie nowego dzieła Boskiego Arcymstrza - Srwórcy Wszystkiego; pierwsze - to porównanie Jego dzieł - do efektu pracy garncarza, z księgi Proroka Jeremiasza...

(Ps 146,1-6)
REFREN: Szczęśliwy, kogo wspiera Bóg Jakuba

Chwal, duszo moja, Pana.
Będę chwalił Pana do końca swego życia,
będę śpiewał mojemu Bogu,
dopóki istnieję.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 30 Lipiec 2020, 09:58   

Zło nieustannie mąci nam w głowach i w błąd nas wprowadza, nie chcąc abyśmy nabrali mądrości i szli w sposób wolny za jej wskazaniami. Rości sobie pretensję do niezależnego istnienia na tych samych prawach jakie posiada dobro, a z racji swej innowacyjnej siły i rewolucyjnej wyobraźni moralnej – dąży do absolutnego panowania na świecie.
Boga uczyniło ono swoim głównym przeciwnikiem, bo troszczy się o ludzi, jak ojciec o swą rodzinę. Zasadniczo sprzeciwia się jednak w ten sposób zasadzie absolutnej wolności i nie ingerowania w ludzkie sprawy każdego indywidualnej ludzkiej osoby, co głównie odnosi się do rodziny i Kościoła, gdyż tam ingerencja ta jest traktowana ciągle jeszcze jako naturalne zjawisko.
Postępowa nowoczesność domaga się zatem kategorycznie ścisłego przestrzeganie stworzonych przez nią reguł dezintegracji społecznej i surowego karania tych którzy się im nie podporządkują, generując w ten sposób dyskomfort psychiczny innych osób i poczucie odrzucenia.
Trzeba przyjąć mądrą zasadę tolerancji społecznej, polegającą na tym, że złu nie należy się sprzeciwiać, bo ma ono zawsze jakąś rację aby twierdzić, że czuje się zagrożone przez dobro. Najlepiej będzie zatem gdy się zamieni paradygmaty zła i dobra: zło powinno się uważać zawsze jako dobro, z racji słusznej krytyki dobra do jakiej wzywa.

Niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 1 SierpieÅ„ 2020, 09:26   

Świetne podsumowanie tego sposobu myślenia, który atakuje nas w ostatnich latach.

Dziękuję Ojcze za ten wpis, za błogosławieństwo i za te wszystkie lata kapłaństwa.

Z Panem Bogiem

Michał
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group