Czytanie pierwsze
(Kol 2,6-15)
Bracia: Jak przyjęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności. Baczcie, aby kto was nie zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie. W Nim bowiem mieszka cała Pełnia: Bóstwo, na sposób ciała, bo zostaliście napełnieni w Nim, który jest Głową wszelkiej Zwierzchności i Władzy. I w Nim też otrzymaliście obrzezanie nie z ręki ludzkiej, lecz Chrystusowe obrzezanie, polegające na zupełnym wyzuciu się z ciała grzesznego, jako razem z Nim pogrzebani w chrzcie, w którym też razem zostaliście wskrzeszeni przez wiarę w moc Boga, który Go wskrzesił. I was umarłych na skutek występków i nieobrzezania waszego ciała razem z Nim przywrócił do życia. Darował nam wszystkie występki, skreślił zapis dłużny obciążający nas nakazami. To właśnie, co było naszym przeciwnikiem, usunął z drogi przygwoździwszy do krzyża. Po rozbrojeniu Zwierzchności i Władz, jawnie wystawił je na widowisko, powiódłszy je dzięki Niemu w triumfie.
Psalm
(Ps 145,1-2.8-9.10-11)
REFREN: Pan Bóg jest dobry dla wszystkich na ziemi
Będę Cię wielbił, Boże mój i Królu,
i sławił Twoje imię przez wszystkie wieki.
Każdego dnia będę Ciebie błogosławił
i na wieki wysławiał Twoje imię.
Pan jest łagodny i miłosierny,
nieskory do gniewu i bardzo łaskawy.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.
Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła
i niech Cię błogosławią Twoi święci.
Niech mówią o chwale Twojego królestwa
i niech głoszą Twoją potęgę.
Aklamacja
Aklamacja (J 15,16)
Nie wyście mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili.
Ewangelia
(Łk 6,12-19)
Zdarzyło się, że Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga. Z nastaniem dnia przywołał swoich uczniów i wybrał spośród nich dwunastu, których nazwał apostołami: Szymona, którego nazwał Piotrem; i brata jego, Andrzeja; Jakuba i Jana; Filipa i Bartłomieja; Mateusza i Tomasza; Jakuba, syna Alfeusza, i Szymona z przydomkiem Gorliwy; Judę, syna Jakuba, i Judasza Iskariotę, który stał się zdrajcą. Zeszedł z nimi na dół i zatrzymał się na równinie. Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu, przyszli oni, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swych chorób. Także i ci, których dręczyły duchy nieczyste, doznawali uzdrowienia. A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich.
Jak przyjęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności.
Jakie to piękne mamy całymi pokoleniami wzrastać w Chrystusie i żyć w ciągłej Komunii z naszym Panem.
Wtedy ludzkość dążyła by do doskonałości Bożej w zjednoczeniu z Chrystusem.
A nie zamykać kościoły i wyrywać z serc ludzkich korzenie łączące nas w wierze z CHRYSTUSEM. To jest największy dramat ludzkości wygląda na to że większe spustoszenie zrobi niż jakakolwiek wojna
ELU NIECH PAN WAS UMACNIA W TYCH TRUDNYCH CZASACH.
Módlmy się za Japonię i naszych bliźnich w Chrystusie.
Z Panem Bogiem.
Tak Elu, zamknie koscioly to dramatyczny znak. Równiez u nas głupie gesty "liturgiczne", jak na przyklad "psikacz" do mycia sobie palcow na oltarzu, aby sobie nim popsikac palce przed Komunią św. a więc po PRZEISTOCZENIU, gdy dotykało sie Ciała Pan Jezusa ! Teraz sie to na oczach wszystkich wiernych, nowym gestem "liturgicznym" zmywa ! Całe szczęscie, że nikt na to tak nie patrzy, albo patrząc nie widzi.
„A cały tłum starał się Go dotknąć, ponieważ moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich”. Szczególnym darem Bożego „dotyku” jest Eucharystia i Komunia św. Bywają też szczególne okoliczności, w których ten „dotyk” jest bardziej widoczny, jak na przykład jutrzejsze święto Urodzin Najświętszej Maryi Panny, a za kilka dni, beatyfikacja „prymasa tysiąclecia”. Módlmy się o owocność tego „dotyku” łaski Bożej dla nas i dla naszego narodu. (Łk 6,12-19)
... a my gdy dotykamy Ciała Pana Jezusa a następnie co robimy z rękoma? Staram się unikać tego ale czasem nie mam wyjścia. Czy mam robić aferę i upierać się na inną formę udzielania Komunii? Umęczone Ciało Jezusa w każdej kruszynie Chleba...na podłodze, na ubraniu...To czemu kapłan troskliwie obmywa ręce i naczynia liturgiczne. Czy to tylko sens gestów, czy rzeczywistość?
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie moesz zacza plikw na tym forum Nie moesz ciga zacznikw na tym forum