Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytania 27.07.2022
Autor Wiadomość
Zolnierze


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 26 Lipiec 2022, 23:41   Czytania 27.07.2022

Środa, 27 lipca 2022
XVII Tydzień zwykły
czytanie (Jr 15, 10. 16-21)
Rozpacz i nawrócenie się proroka

Biada mi, matko moja, że mnie urodziłaś, męża skargi i niezgody dla całego kraju. Nie pożyczam ani nie daję pożyczki, a wszyscy mi złorzeczą.

Ilekroć otrzymywałem Twoje słowa, chłonąłem je, a Twoje słowo stawało się dla mnie rozkoszą i radością serca mego. Bo imię Twoje zostało wezwane nade mną, Panie, Boże Zastępów!

Nigdy nie zasiadałem w wesołym gronie, by się bawić; pod Twoją ręką siadałem samotny, bo napełniłeś mnie gniewem. Dlaczego mój ból nie ma granic, a moja rana jest nieuleczalna, niemożliwa do uzdrowienia? Czy będziesz więc dla mnie jakby zwodniczym strumieniem, zwodniczą wodą?

Dlatego tak mówi Pan: «Jeśli się nawrócisz, dozwolę, byś znów stanął przede Mną. Jeśli zaś będziesz czynić to, co szlachetne, bez jakiejkolwiek podłości, będziesz jakby moimi ustami. Wtedy oni się zwrócą ku tobie, ty się jednak nie będziesz ku nim zwracał. Uczynię z ciebie dla tego narodu niezdobyty mur ze spiżu. Będą walczyć z tobą, lecz cię nie zwyciężą, bo Ja jestem z tobą, by cię wspomagać i uwolnić – mówi Pan. Wybawię cię z rąk złoczyńców i uwolnię cię z mocy gwałtowników».

Psalm (Ps 59 (58), 2-3. 4-5a. 10-11. 17
Bóg jest ucieczką w dniu mego ucisku

Od nieprzyjaciół moich wyzwól mnie, mój Boże, *
broń mnie od tych, którzy przeciw mnie powstają.
Wybaw mnie od złoczyńców *
i od mężów dyszących zemstą.

Bóg jest ucieczką w dniu mego ucisku

Bo oto czyhają na me życie, *
spiskują przeciw mnie mocarze,
a we mnie nie ma zbrodni ani grzechu, Panie, *
bez mojej winy tu biegną, by mnie napastować.

Bóg jest ucieczką w dniu mego ucisku

Na Ciebie będę baczył, Mocy moja, *
bo Ty, Boże, jesteś moją warownią.
Wychodzi mi naprzeciw Bóg w swojej łaskawości, *
Bóg sprawia, że mogę patrzeć na klęskę mych wrogów.

Bóg jest ucieczką w dniu mego ucisku

Opiewać będę Twoją potęgę *
i rankiem będę się weselić z Twojej łaskawości,
bo stałeś się dla mnie warownią *
i ucieczką w dniu mego ucisku.

Bóg jest ucieczką w dniu mego ucisku

Aklamacja (J 15, 15b)
Alleluja, alleluja, alleluja

Nazwałem was przyjaciółmi,
albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.

Alleluja, alleluja, alleluja

Ewangelia (Mt 13, 44-46)
Przypowieści o skarbie i perle

Jezus opowiedział tłumom taką przypowieść:

«Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę.

Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją».
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 27 Lipiec 2022, 04:30   

Skarb, który ma rozmiar skrzyni, perła, którą można ukryć w dłoni.
Rozpostarte ręce.
 
 
Marianna Jundi
Żołnierze


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 27 Lipiec 2022, 11:26   

Wybawię cię z rąk złoczyńców i uwolnię cię z mocy gwałtowników».

A. Michał "Któż ak Bóg "
A. Gabriel "Bóg jest moją siłą"
A. Rafał "Bóg uzdrawia"
SKARB BOGA SAMEGO W SERCU MAM TO SIĘ NIE LĘKAM NIKOGO.
TAK MI DOPOMÓŻ BÓG.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 27 Lipiec 2022, 17:40   

Kochani Domownicy,
już prawie wyszedłem z nagłej niemocy, która na mnie przyszła niespodziwanie, w ostatnią noc spędzona na syryjskiej ziemi, z apogeum w Bejrucie, Łodzi i Kaliszu... (jak tu nie byc dumny z takiej miedzykontynentalnej słabości?!)

Zagladam do Domu i idac w swoich wyjasnieniach na skróty, widzę że jest nas tylko kilka osób. Powraca dawna wątpliwość, dostrzegana jeszcze w czasach aktywnych starań o Dom ze strony Zosi i powraca pytanie, co dalej? Zosia, Ela, Marysia i kilka innych osób było przekonanych, że trzeba iść dalej, że Dom jest domem i normalne jest, że sie starzeje, bo przeciez chodzi o zwyczajny los normalnych ludzi... Zosia swoją troska, dbałością o więzi przyjaźni, autentyczną pasją poznawania Boga i Bożych dróg życiowych mobilizowała nas do działania. Dom lsnił pomysłami, refleksjami, dzieleniem sie odkryciami...
Stałą trudnością jednak było przyjmowanie nowych osob, którym dziwnie trudno bylo sie u nas logowac i .... zadomowic.

Proponuje zatem przenieść sie na what's appa, gdzie chyba wszyscy juz i tak jesteśmy, by stworzyć tam kontynuacje Domu, w ramach KOMENTARZA CODZIENNEGO, a wiec zamknietą grupe Domownikow, która nosiłaby imie ZOSIA ALBO ZORO. I... to wszystko!!!!. Jest tam podstawowe tworzywo Domowej codzienności, tj. Słowo Boze i jest tam codzienny komentarz, otwarte dla wszystkich (czyli tak jak bylo i w netparafii).
Dla Domownikow byłoby zastrzezone forum wewnetrzne, z mozliwoscią wysyłania fotografii i posługiwania sie nagraniami ustnymi, a nie tylko tekstami pisanymi).

Obowiazywałyby te same zasady, to znaczy pełna wolność co do sposobu korzystanie z naszego Domowego forum , czyli czucia sie jak u siebie w domu, czyli pelna spontanicznosc, w imie tego wspólnego nam wszystkim jakim jest Bóg i Jego poznanie, czyli uwielbienie Go i nasz wzrost duchowy.
Ewentualnych nowych czlonków przyjmowalibysmy w trybie wyjątkowym, preferując raczej założenie nowej grupy (jak był tego precedens w formie "pielgrzymki w codzienności", czyli rodzaj rekolekcji w życiu codziennym, na bazie Czytań i znaków Bożej obecności w realiach naszej codziennej drogi). Oczywiscie, grupa ta bylby calkowicie autonomiczna, dbająca o swoją własna specyfikę, w ramch tego czegos ogólnego, co w tym miejscu nazwałbym w skrócie pragnenieniem świętości

Jesli podejmiemy taka decyzje, to podziekujemy Darkowi, Michalowi i Maćkowi który na na swojej domenie internetowej hołubił... Mam wrażenie, że naturalną koleją rzeczy, Michał byłby desygnowany aby taką grupę (Zosia albo ZoRo ?) wraz ze mną założyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group