Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 29PAŹDZIERNIKA 2016
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 28 PaÄ˝dziernik 2016, 14:37   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 29PAŹDZIERNIKA 2016

Sobota, 29 PAŹDZIERNIKA 2016

(Flp 1,18b-26)
Że na wszelki sposób rozgłasza się Chrystusa, z tego się cieszę i będę się cieszył. Wiem bowiem, że to mi wyjdzie na zbawienie dzięki waszej modlitwie i pomocy, udzielanej przez Ducha Jezusa Chrystusa, zgodnie z gorącym oczekiwaniem i nadzieją moją, że w niczym nie doznam zawodu. Lecz jak zawsze, tak i teraz, z całą swobodą i jawnością Chrystus będzie uwielbiony w moim ciele: czy to przez życie, czy przez śmierć. Dla mnie bowiem żyć - to Chrystus, a umrzeć - to zysk. Jeśli bowiem żyć w ciele - to dla mnie owocna praca, co mam wybrać? Nie umiem powiedzieć. Z dwóch stron doznaję nalegania: pragnę odejść, a być z Chrystusem, bo to o wiele lepsze, pozostawać zaś w ciele - to bardziej dla was konieczne. A ufny w to, wiem, że pozostanę, i to pozostanę nadal dla was wszystkich, dla waszego postępu i radości w wierze, aby rosła wasza duma w Chrystusie przez mnie, przez moją ponowną obecność u was.

(Ps 42,2-3.5)
REFREN: Boga żywego pragnie dusza moja

Jak łania pragnie wody ze strumienia,
tak dusza moja pragnie Ciebie, Boże.
Dusza moja Boga pragnie, Boga żywego,
kiedyż więc przyjdę i ujrzę oblicze Boże?

Gdy wspominam, jak z tłumem
kroczyłem do Bożego domu,
w świątecznym orszaku,
wśród głosów radości i chwały.

(Mt 11,29ab)
Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.

(Łk 14,1.7-11)
Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. Potem opowiedział zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich: Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: Ustąp temu miejsca; i musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce. Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: Przyjacielu, przesiądź się wyżej; i spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.
................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 PaÄ˝dziernik 2016, 05:42   

Jezus nie tylko nauczał slowami, ale przede wszystkim przykladem. Nie tylko mowil, ale szedl droga krzyzowego uniżenia i zostal wywyzszony przez Zmartwychwstanie i Wniebowstapienie. Czekamy na Jego chwalebne przyjscie i Pelnię Zbawienia, ktora jest nasza nadzieja na Pelnię Zycia w Niebie. Szczegolna forma przezycia prawdy o wywyzszeniu Jezusa, jest nasze narodowe uznanie Jezusa za Krola. Nie właczą sie do tego aktu wszyscy Polacy, a uznanie Go za Krola przez tych ktorzy ten akt podejma nie bedzie pelne i doskonale. W tym rowniez wyraza sie misterium unizenia Chrystusa, ze mimo wszystko, z miloscia milosierna traktuje nasza slabosci i malosc.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 PaÄ˝dziernik 2016, 05:45   

Pierwszoplanową kwestią nie jest ani śmierć ani życie doczesne, ale Zycie Wieczne w Jezusie Chrystusie i z Nim w Niebie.


Blogoslaw nam, prosimy, Wszechmogacy Boze, Ojcze i Synu i Duchu Swietym. Blogoslaw nam „postepem i radościa w wierze, aby rosła nasza duma w Chrystusie”, Panu naszym, amen.

Dusza moja Boga pragnie, Boga żywego,
kiedyż więc przyjdę i ujrzę oblicze Boże?


Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem. (Mt 11,29)
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 29 PaÄ˝dziernik 2016, 10:08   

(Mt 11,29ab)
Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.

Niech to zdanie stanowi motto mjego zycia...Niech to bedzie sens mojego zycia...Słodkie jarzmo...

(Łk 14,1.7-11)
Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. Potem opowiedział zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich: Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego...

Przywódca faryzeuszow, w szabat zaprosil Jezusa na posilek...Przyjazny gest czy tez podstep?... Wyobrazam sobie, jaka niechec poczuli do Niego wspólbiesiadnicy, gdy Jezus zwrocil im uwage, by nie zajmowali pierwszych miejsc...Na czym polegala Jego cichosć i pokora?...Na pewno w dobrowolnym przyjeciu Krzyza...Pomoz, mój Panie, i w tym Cię nasladowac...
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 29 PaÄ˝dziernik 2016, 10:18   

"Jezus nie tylko nauczał słowami, ale przede wszystkim przykładem."

Bardzo bliska jest mi właśnie taka postawa.
Bardzo bliska i bardzo trudna do naśladowania na co dzień,
nie kiedyś, gdy nadarzy się okazja, ale właśnie dziś, w tym momencie.

Z Bogiem

Michał
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 1 Grudzień 2016, 09:03   

Tak wlasnie, tu i teraz, Slowo potwierdzone czynem, najbardziej przemawia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group