Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 24STYCZNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 23 Styczeń 2017, 15:44   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 24STYCZNIA 2017

Wtorek, 24 STYCZNIA 2017
Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła


(Hbr 10,1-10)
Prawo, posiadając tylko cień przyszłych dóbr, a nie sam obraz rzeczy, przez te same ofiary, corocznie ciągle składane, nie może nigdy udoskonalić tych, którzy się zbliżają. Czyż bowiem nie przestano by ich składać, gdyby składający je raz na zawsze oczyszczeni nie mieli już żadnej świadomości grzechów? Ale przez nie każdego roku [odbywa się] przypomnienie grzechów. Niemożliwe jest bowiem, aby krew cielców i kozłów usuwała grzechy. Przeto przychodząc na świat, mówi: Ofiary ani daru nie chciałeś, aleś Mi utworzył ciało; całopalenia i ofiary za grzech nie podobały się Tobie. Wtedy rzekłem: Oto idę - w zwoju księgi napisano o Mnie - abym spełniał wolę Twoją, Boże. Wyżej powiedział: ofiar, darów, całopaleń i ofiar za grzech nie chciałeś i nie podobały się Tobie, choć składa się je na podstawie Prawa. Następnie powiedział: Oto idę, abym spełniał wolę Twoją. Usuwa jedną [ofiarę], aby ustanowić inną. Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.

(Ps 40,2.4.7-8.10-11)
REFREN: Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę

Z nadzieją czekałem na Pana,
a On pochylił się nade mną
i wysłuchał mego wołania.
Włożył mi w usta pieśń nową,
śpiew dla naszego Boga.

Nie chciałeś ofiary krwawej ani z płodów ziemi,
lecz otworzyłeś mi uszy.
Nie żądałeś całopalenia i ofiary za grzechy.
Wtedy powiedziałem: „Oto przychodzę”.

Głosiłem Twą sprawiedliwość
w wielkim zgromadzeniu
i nie powściągałem warg moich,
o czym Ty wiesz, Panie.

Sprawiedliwości Twojej nie kryłem w głębi serca,
głosiłem Twoją wierność i pomoc.
Nie taiłem Twojej łaski ani Twej wierności
przed wielkim zgromadzeniem.

(Mt 11,25)
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

(Mk 3,31-35)
Nadeszła Matka Jezusa i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie. Odpowiedział im: Któż jest moją matką i /którzy/ są braćmi? I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.
.................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 23 Styczeń 2017, 22:00   

...gdy Mu powiedzieli: Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie. Odpowiedział im: Któż jest moją matką i /którzy/ są braćmi? I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.

Wydaje sie, ze to siedzący dookola Jezusa, pelnia wolę Boża...Roztrzasajac Czytania mszalne, mogę chyba czuc sie bliską Jezusowi...Mam trzy siostry, a nigdy nie mialam brata - moze i mnie Jezus zaliczyl do grona Swych sióstr?...Przeciez tyle razy dziennie wolam - Ojcze nasz - Ojcze Jezusa i Ojcze mój...Spraw , Panie, bym codziennie starala saie sprostac tym wymaganiom bycia siostra dla Jezusa...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 24 Styczeń 2017, 08:59   

Najbliżsi dla Jezusa są ci, ktorzy z uwaga sluchają Bozego Slowa, aby je wcielić w zycie, czyli towarzyszą Jemu w misterium Wcielenia, ktorego celem jest zbawienie człowieka, a więc oczekiwana przez nas Pelnia Życia.


Ofiara Nowego Przymierza polega na ofiarowaniu siebie, postepujac zgodnie z wola Boza, czyli tym co Bog nam mowi.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 24 Styczeń 2017, 09:01   

Nasze uswiecenie i nasze Zbawienie nie bierze sie stad, ze spelniamy przepisy prawa religijnego, odmawiamy pacierze, pościmy kiedy konieczne i dajemy na tacę. Nie jest to nawet wynik szczególnej gorliwości, wyrażającej sie większą ilośią czasu spedzonego w kościele, zaliczeniem kolejnych pielgrzymek i nabożeństw. Nasze Zbawienie jest dzielem Chrystusa, który ofiarowal siebie „raz na zawsze”spelniajac milosierną wolę Ojca, względem nas grzeszników. To Jego zycie ofiarowane nam w calej rozciaglasci i w calej pelni jako wyraz Milosci Bozej, ktorego szczytem jest śmierć na krzyzu, ratuje nas od śmierci wiecznej i grzechu. Ta Milość budzi w nas wdzieczność i rodzi pragnienie zlozenia ofiary z naszego życia, poprzez wszystkie akty religijne i wszystkie dzialania świeckie, poprzez wszystko czym jesteśmy i czym sie zajmujemy. W ten sposób rośnie nasza więź z Bogiem. Staje sie coraz bardziej szczera i coraz bardziej prawdziwa. Krótko zaś mówiąc, zbawia nas Boza Miłość, jeśli chcemy tylko ją przyjąć, odpowiadając na Nią wdzięcznym darem naszej milości Boga i człowieka.

Z nadzieją czekałem na Pana,
a On pochylił się nade mną
i wysłuchał mego wołania.
Włożył mi w usta pieśń nową,
śpiew dla naszego Boga.


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, abysmy dzisiaj i zawsze umieli śpiewać Jego „pieśń nową”, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 24 Styczeń 2017, 09:18   

"zbawia nas Boza Miłość, jeśli chcemy tylko ją przyjąć, odpowiadając na Nią wdzięcznym darem naszej milości Boga i człowieka. " /AZ/

Pokrzepienie:)
_________________
Z Bogiem!
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 24 Styczeń 2017, 16:55   

Co Matka Jezusa czuła w różnych sytuacjach?
Zwykle myślimy o Zwiastowaniu, o Drodze Krzyżowej,
czasem o sytuacji z dzisiejszej Ewangelii.
A co Maryja myślała trzymając w rękach małego Jezusa,
niemowlę tak bardzo od niej zależne?
O tym właśnie jest ta piosenka, do której dwóch różnych wersji zamieszczam poniżej linki.

https://www.youtube.com/watch?v=LFhTMa8dav4
https://www.youtube.com/watch?v=ifCWN5pJGIE

Z Bogiem

Michał
 
 
Barbara G-D


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 24 Styczeń 2017, 19:32   

Też piękna ta wersja angielska w formie kanonu. Polską słyszeliśmy wspólnie - bylśmy w niedzielę na tym samym koncercie, widzieliśmy Was - zbyt późno by dało się podejść.
_________________
Barbara
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 25 Styczeń 2017, 10:15   

Nowa era koledowa. Slicznosci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group