Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 18MAJA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 17 Maj 2017, 15:45   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 18MAJA 2017

Czwartek, 18 MAJA 2017

(Dz 15,7-21)
W Jerozolimie po długiej wymianie zdań przemówił Piotr do apostołów i starszych: Wiecie, bracia, że Bóg już dawno wybrał mnie spośród was, aby z moich ust poganie usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli. Bóg, który zna serca, zaświadczył na ich korzyść, dając im Ducha Świętego tak samo jak nam. Nie zrobił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyszczając przez wiarę ich serca. Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać. Wierzymy przecież, że będziemy zbawieni przez łaskę Pana Jezusa tak samo jak oni. Umilkli wszyscy, a potem słuchali opowiadania Barnaby i Pawła o tym, jak wielkich cudów i znaków dokonał Bóg przez nich wśród pogan. A gdy i oni umilkli, zabrał głos Jakub i rzekł: Posłuchajcie mnie, bracia! Szymon opowiedział, jak Bóg raczył wybrać sobie lud spośród pogan. Zgadzają się z tym słowa Proroków, bo napisano: Potem powrócę i odbuduję przybytek Dawida, który znajduje się w upadku. Odbuduję jego ruiny i wzniosę go, aby pozostali ludzie szukali Pana i wszystkie narody, nad którymi wzywane jest imię moje - mówi Pan, który to sprawia. To są [Jego] odwieczne wyroki. Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi. Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach.

(Ps 96,1-3.10)
REFREN: Pośród narodów głoście chwałę Pana

Śpiewajcie Panu pieśń nową
Śpiewaj Panu, ziemio cała.
Śpiewajcie Panu, sławcie Jego imię,
każdego dnia głoście Jego zbawienie.

Głoście Jego chwałę wśród wszystkich narodów,
rozgłaszajcie cuda pośród wszystkich ludów
Głoście wśród ludów, że Pan jest Królem,
On utwierdził świat tak, że się nie zachwieje,
będzie sprawiedliwie sądził wszystkie ludy.

(J 10,27)
Moje owce słuchają mojego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.

(J 15,9-11)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
.....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 18 Maj 2017, 04:56   

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

Polecenie - "zachowywac przykazania" - nie brzmi zbyt przytulnie. Ale Jezus mówi, ze zachowywal przykazania Ojca, a to jest dowodem trwania w Jego miłosci...Przepelnia Go radosc i chce sie nia dzielic z nami. Trwanie w milosci daje pełnię radosci...prawdziwe spełnienie...Aż chce mi się za Psalmistą śpiewać:

Śpiewajcie Panu pieśń nową
Śpiewaj Panu, ziemio cała.
Śpiewajcie Panu, sławcie Jego imię,
każdego dnia głoście Jego zbawienie
.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 18 Maj 2017, 07:38   

Mowa o "dlugiej wymianie zdan", a wiec nie byl to system autorytarny . W Kosciele liczyc sie trzeba ze zdaniem papieza czy proboszcza (zachowujac proporcje "liczebnosci"), ale nie powinno sie wyeliminowac wymiany zdan i to czasem powinna byc ona dluga.

Wolnosc w Kosciele polega na tym, ze wszyscy szukaja Bozego Ducha, ze to o wole Bozą wszystkim chodzi, dlatego tego rodzaju wolnosc nie jest zrodlem anarchicznego chaosu, ale prawdziwej, harmonijnej jednosci. Taka powinna byc cywilizacja chrzescijanska. Bog jest w niej na pierwszym miejscu, dlatego szanowany jest czlowiek, a zycie jest pielgrzymka do Ziemi Obiecanej w rodzinnym gronie braci i siostr.

(J 10,27)
Moje owce słuchają mojego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 18 Maj 2017, 07:47   

Czy nie o radosc i pelnie radosci na chodzi ? O to wlasnie chodzi Jezusowi DLA NAS. Na tym wlasnie polega milosc, ktora juz jest nam dana. Bog juz nas namacalnie, rzeczywiscie, teraz i na wieki nas kocha. Chodzi tylko aby WYTRWAC W JEGO MILOSCI. Chodzi i o to aby nie dac sie zwiesc szatanowi milostek i zdrad ktore nas oddalaja od Tego dla Ktorego milosci istniejemy.

Niech nas strzeze , niech nas prowadzi ku pelni dojrzałsci duchowej Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 18 Maj 2017, 10:15   

"W Jerozolimie po długiej wymianie zdań przemówił Piotr do apostołów i starszych: . " ((Dz 15)

Dialog. Rozmowa. Wymiana zdań. Wsłuchanie się w drugiego człowieka. Obecnie należy do rzadkości.
Zapomnieliśmy o tym? Nie zabraliśmy z domu albo ze szkoły?
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 19 Maj 2017, 13:31   

też tak myślę Daria jak Ty
w większosci ludzie nie umieją sluchac a jesli sluchaja i nie rozumieja ,nie umieja powiedziec,,nie rozumiem,, albo nie chca sie wysilac by spróbowac zrozumiec
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group