Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 19MAJA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 18 Maj 2017, 15:20   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 19MAJA 2017

Piątek, 19 MAJA 2017

(Dz 15,22-31)
Po naradzie w Jerozolimie apostołowie i starsi wraz z całym Kościołem postanowili wybrać ludzi przodujących wśród braci: Judę, zwanego Barsabas, i Sylasa i wysłać do Antiochii razem z Barnabą i Pawłem. Posłali przez nich pismo tej treści: Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii, w Syrii i w Cylicji. Ponieważ dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc zamęt w waszych duszach, postanowiliśmy jednomyślnie wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem, którzy dla imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa poświęcili swe życie. Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy powtórzą wam ustnie to samo. Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi! Wysłannicy przybyli więc do Antiochii i zwoławszy lud, oddali list. Gdy go przeczytano, ucieszyli się z jego pocieszającej treści.

(Ps 57,8-12)
REFREN: Będę Cię, Panie, chwalił wśród narodów

Serce moje jest mocne, Boże,
mocne jest moje serce,
zaśpiewam psalm i zagram.
Zbudź się, duszo moja,
zbudź, harfo i cytro,
a ja obudzę jutrzenkę.

Będę Cię chwalił wśród ludów, Panie,
zaśpiewam Ci psalm wśród narodów.
Bo Twoja łaska sięga aż do nieba,
a wierność Twoja po chmury.
Wznieś się, Boże, ponad niebiosa,
nad całą ziemię Twoja chwała.

(J 15,15b)
Nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od mego Ojca.

(J 15,12-17)
Jezus powiedział do swoich uczniów: To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali.
........................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 18 Maj 2017, 22:25   

"Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne". To jest stala regula fukncjonowania Kosciola, tymczasem tyle jest czasem w nim powinnosci biurokratycznych. Jasne, ze musi byc organizacja ale stale trzeba dbac o to aby nie posiadala ona wymiaru biurokratyzmu, bo Kosciol to nie jest miedzynarodowa korporacja, ale "dom Bozy i brama do Nieba".


Mam wrazenie, ze malo jest w Kosciele wzajemnej milosci. To mial byc znak wyrozniajacy chrzescijan, tymczasem sami wiemy, jak wyglada sprawa wzajemnej milosci w naszym kraju na przyklad, kraju ktory uznal Chrystusa swoim Krolem i Panem...

Niech łaska Boza nas oswieci i uzdolni do kroczenia droga zbawienia. Niech nas blogoslawi Wszechmogacy Bog, Ojciec i Syn i Duch Swiety
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 19 Maj 2017, 10:33   

...nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał - aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali.

Czy mogę się uważać za wybraną przez Pana Jezusa?...Czy mogę się czuc kochaną z wzajemnoscia? Przykazanie - by kochac, trudne do wykonania; i o to najbardziej proszę, Boze - by kochac...nawet nieprzyjaciół...
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 19 Maj 2017, 12:24   

co znaczy kochać
jak ludzie rozumieją to pojęcie
czy są różnice w rozumieniu co znaczy kochać
czy lubic znaczy kochac
czy kochac znaczy lubic
jak kochac kogos o innym swiatopoglądzie skrajnie odmiennym
co to znaczy kochać islamistę dla ktorego zabic tego co inaczej wierzy to furtka do raju
co to znaczy kochac kobiety dla ktorych nie ma nic zlego w aborcji
co to znaczy kochac ksiedza na wysokim stanowisku w Watykanie który od lat zyje w zwiazku z innym meżczyzną
co znaczy kochac mężczyzn ktorzy maja haremy i traktuja kobiety jak niewolnice
co znaczy kochac ludzi handlujacych ludzmi
co znaczy kochać Żyda który twierdzi ze CHrystus był oszustem
co znaczy kochac czlowieka ktory cie nie słucha chociarz mówisz do niego
i tak dalej
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 19 Maj 2017, 12:47   

a co to znaczy kochac w kosciele,w narodzie
jesteśmy mieszanką róznych etapów zyciowych,róznego widzenia i rozumienia siebie,innych i pojęc,swiata,tego co dobre,co złe
czy kochac to chronic naród przed uchodxcami czy ich przyjmować
czy kochac to zabijac niemcow na wojnie czy pozwolic im zabijac
i tak dalej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group