Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 25MAJA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 24 Maj 2017, 15:38   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 25MAJA 2017

Czwartek, 25 MAJA 2017

(Dz 18,1-8)
Potem opuścił Ateny i przybył do Koryntu. Znalazł tam pewnego Żyda, imieniem Akwila, rodem z Pontu, który z żoną Pryscyllą przybył niedawno z Italii, ponieważ Klaudiusz wysiedlił z Rzymu wszystkich Żydów. Przyszedł do nich, a ponieważ znał to samo rzemiosło, zamieszkał u nich i pracował; zajmowali się wyrobem namiotów. A co szabat rozprawiał w synagodze i przekonywał tak Żydów, jak i Greków. Kiedy Sylas i Tymoteusz przyszli z Macedonii, Paweł oddał się wyłącznie nauczaniu i udowadniał Żydom, że Jezus jest Mesjaszem. A kiedy się sprzeciwiali i bluźnili, otrząsnął swe szaty i powiedział do nich: Krew wasza na waszą głowę, jam nie winien. Od tej chwili pójdę do pogan. Odszedł stamtąd i poszedł do domu pewnego "czciciela Boga", imieniem Tycjusz Justus. Dom ten przylegał do synagogi. Przełożony synagogi, Kryspus, uwierzył w Pana z całym swym domem, wielu też słuchaczy korynckich uwierzyło i przyjmowało wiarę i chrzest.

(Ps 98,1-4)
REFREN: Wobec narodów objawił zbawienie

Śpiewajcie Panu pieśń nową,
albowiem uczynił cuda.
Zwycięstwo Mu zgotowała Jego prawica
i święte ramię Jego.

Pan okazał swoje zbawienie,
na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość.
Wspomniał na dobroć i na wierność swoją
dla domu Izraela.

Ujrzały wszystkie krańce ziemi
zbawienie Boga naszego.
Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,
cieszcie się, weselcie i grajcie.

(J 16,16-20)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie. Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: Co to znaczy, co nam mówi: Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie; oraz: Idę do Ojca? Powiedzieli więc: Co znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co mówi. Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie? Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość.
.................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 25 Maj 2017, 05:25   

Omyłkowo ustosunkowalam sie dzisiaj do Ewangelii sprzed tygodnia (z czwartku). Wychodzac z zalozenia, ze nic sie nie dzieje bez Woli Bozej i ze "o Milosci mozna nieskonczenie", zostawiam te moje poranne, "omylkowe" wynurzenia:

(J 15,9-11)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.

O moją radośc, pełną radość Jezusowi chodzi, gdy mówi, bym zachowywala Jego przykazania.,..Jakoś surowo mi brzmi słowo - "przykazania"...Przykazaniem jest zalecenie - "Wytrwajcie w miłości mojej!"...Chyba nie tylko o uczucie chodzi...Juz dosc dawno temu, po lekturze Dzienniczka Siostry Faustyny, tak jak Ona, poprosiłam Pana Boga, by sprawił, żeby moja wola, w każdej chwili była zgodna z Jego Wolą...Chyba to jednak nie jest możliwe, bo zdarza mi sie "wierzgac" nieposlusznie...To chyba dlatego, ze Bóg nie chce widziec we mnie tylko niewolnika...Wiem, ze Boża niewola, to slodka niewola, mimo, ze czesto wymaga wziecia na siebie krzyza...
Ojćze nasz! - bądź zawsze Wola Twoja!
Św. Augustyn udzielił błogosławionej rady: "KOCHAJ I RÓB CO CHCESZ!" Az tyle slów pada o jednej MIŁOSCI!...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 25 Maj 2017, 07:01   

Pawel nieustannie glosil Chrystusa Zydom i Grekom. Bylo to jednoczesnie gloszenie slowa Bozego o Zbawieniu. Wielu „uwierzylo i przyjmowalo wiare i chrzest”, stajac sie w ten sposob czlonkami Kosciola. Byli tez tacy ktorzy „sprzeciwiali sie i bluźnili”.Wowczas Pawel „otrzasnal swe szaty i powiedzial do nich: Krew wasza na wasza glowe, jam nie winien”, dajac im w ten sposob do zrozumienia, ze sami sobie odmowili Zbawienia.

Ewangelia mowi o „godzinie Jezusa”, wskazujac w ten sposob na Jego paschalne zmaganie Krzyza. Tak jak Przeistoczenie, podczas Mszy sw. - punktem szczytowej tej „godziny” jest „chwila” Jego Zmartwychwstania i „pojścia do Ojca”. W „chwili” tej spelni sie Jego zapowiedz, że „będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość”.

Ujrzały wszystkie krańce ziemi
zbawienie Boga naszego.
Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,
cieszcie się, weselcie i grajcie.


Niech nas raduje nieustannie Boze Zbawienie, niech nas nim blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group