Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 27MAJA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 26 Maj 2017, 14:47   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 27MAJA 2017

Sobota, 27 MAJA 2017

(Dz 18,23-28)
Paweł zabawił w Antiochii pewien czas i wyruszył, aby obejść kolejno krainę galacką i Frygię, umacniając wszystkich uczniów. Pewien Żyd, imieniem Apollos, rodem z Aleksandrii, człowiek uczony i znający świetnie Pisma, przybył do Efezu. Znał on już drogę Pańską, przemawiał z wielkim zapałem i nauczał dokładnie tego, co dotyczyło Jezusa, znając tylko chrzest Janowy. Zaczął on odważnie przemawiać w synagodze. Gdy go Pryscylla i Akwila usłyszeli, zabrali go z sobą i wyłożyli mu dokładnie drogę Bożą. A kiedy chciał wyruszyć do Achai, bracia napisali list do uczniów z poleceniem, aby go przyjęli. Gdy przybył, pomagał bardzo za łaską /Bożą/ tym, co uwierzyli. Dzielnie uchylał twierdzenia Żydów, wykazując publicznie z Pism, że Jezus jest Mesjaszem.

(Ps 47,2-3.8-10)
REFREN: Pan Bóg jest królem całej naszej ziemi

Wszystkie narody klaskajcie w dłonie,
radosnym głosem wykrzykujcie Bogu,
bo Pan Najwyższy jest straszliwy,
jest wielkim Królem nad całą ziemią.

Gdyż Bóg jest Królem całej ziemi,
hymn zaśpiewajcie!
Bóg króluje nad narodami,
Bóg zasiada na swym świętym tronie.

Połączyli się władcy narodów
z ludem Boga Abrahama.
Bo możni świata należą do Boga:
On zaś jest najwyższy.

(J 16,28)
Wyszedłem od Ojca i na świat przyszedłem, znowu opuszczam świat i wracam do Ojca.

(J 16,23b-28)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje. Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: Proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna. Mówiłem wam o tych sprawach w przypowieściach. Nadchodzi godzina, kiedy już nie będę wam mówił w przypowieściach, ale całkiem otwarcie oznajmię wam o Ojcu. W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wyście Mnie umiłowali i uwierzyli, że wyszedłem od Boga. Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca.
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 27 Maj 2017, 04:33   

...Nadchodzi godzina, kiedy już nie będę wam mówił w przypowieściach, ale całkiem otwarcie oznajmię wam o Ojcu. W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wyście Mnie umiłowali i uwierzyli, że wyszedłem od Boga. Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca.

Po co zostalam stworzona? - odpowiedź jedyna sensowna - do MIŁOWANIA! Jakze mogloby być inaczej, skoro Stworca jest Miłością!
Niby nic sie u mnie nie dzieje, a jednak codziennie cos sie wydarza...No i coraz wyrazniejsza swiadomosc, ze to zycie bedzie mialo tu swoj kres...W ostatich dniach zdarza sie wiele dobrego - male to rzeczy, a daja mi radosc: widze w tym wszystkim wyrazne dzialanie Boga...widze JEGO MIŁOŚĆ! Deszcz ŁASK! Dziękuję, Boże!
CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU! - teraz i zawsze!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 27 Maj 2017, 08:09   

Apollos okazal sie wielkim wsparciem dla Kosciola, mimo ze „znal tylko chrzest Janowy”. Nie zostal potepiony ani wyklety z Kosciola, ale udzielono mu pomocy, aby poznal „dokladniej drogę Bozą”. Nie tylko pozwolono mu pracowac, ale udzielono mu rekomendacji, aby zostal dobrze przyjety przez Kosciol w Achai. Kosciol cieszyl sie nadzwyczajna wolnoscią, poniewaz zawierzył sie calkowicie Duchowi Swietemu. Najwazniejszy jest Bog i Jego dzielo Zbawienia swiata i ludzi. Najwazniejszy jest Jezus Chrystus nasza Droga do Domu Ojca. Organizacja, administracja, sprawnosc instytucji jest na drugim miejscu i nie powinna krepowac stworczej mocy milosci Boga.

Jezus Chrystus jest Mesjaszem, Synem Bozym. Dzieki Niemu, w Nim i z Nim my stajemy sie tak bliscy Boga, ze otrzymujemy miano Dzieci Bozych. Doswiadczamy tego dzieki Duchowi Swietemu. Wszystko od Niego otrzymujemy, aby „nasza radosc byla pelna” , bo prawdziwa milosc pragnie radosci tych ktorych kocha. Panie daj nam prawdziwa, głęboką wiarę, abysmy mogli radowac sie Twoja miloscia w calej Pelni, odnow w nas Twojego Ducha Swietosci.

Bóg jest Królem całej ziemi,
hymn zaśpiewajcie!
Bóg króluje nad narodami,
Bóg zasiada na swym świętym tronie.


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group