Strona GĹ‚Ăłwna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹĽytkownicyUĹĽytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 28MAJA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały ¦wiat
WysĹ‚any: 27 Maj 2017, 15:28   Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 28MAJA 2017

Niedziela, 28 MAJA 2017
Uroczysto¶ć Wniebowst±pienia Pańskiego


(Dz 1,1-11)
Pierwsz± Księgę napisałem, Teofilu, o wszystkim, co Jezus czynił i czego nauczał od pocz±tku aż do dnia, w którym udzielił przez Ducha ¦więtego poleceń Apostołom, których sobie wybrał, a potem został wzięty do nieba. Im też po swojej męce dał wiele dowodów, że żyje: ukazywał się im przez czterdzie¶ci dni i mówił o królestwie Bożym. A podczas wspólnego posiłku kazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca: Słyszeli¶cie o niej ode Mnie - /mówił/ - Jan chrzcił wod±, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem ¦więtym. Zapytywali Go zebrani: Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela? Odpowiedział im: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoj± władz±, ale gdy Duch ¦więty zst±pi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi ¶wiadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi. Po tych słowach uniósł się w ich obecno¶ci w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przyst±pili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieli¶cie Go wstępuj±cego do nieba.

(Ps 47,2-3.6-9)
REFREN: Pan w¶ród rado¶ci wstępuje do nieba.

Wszystkie narody klaskajcie w dłonie,
radosnym głosem wykrzykujcie Bogu,
bo Pan Najwyższy straszliwy,
jest wielkim Królem nad cał± ziemi±.

Bóg wstępuje w¶ród radosnych okrzyków,
Pan wstępuje przy dĽwięku tr±by.
¦piewajcie psalmy Bogu, ¶piewajcie,
¶piewajcie Królowi naszemu, ¶piewajcie.

Gdyż Bóg jest Królem całej ziemi,
hymn za¶piewajcie
Bóg króluje nad narodami,
Bóg zasiada na swym ¶więtym tronie.

(Ef 1,17-23)
Bóg Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha m±dro¶ci i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego. [Niech da] wam ¶wiatłe oczy serca tak, by¶cie wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa w¶ród ¶więtych i czym przemożny ogrom Jego mocy względem nas wierz±cych - na podstawie działania Jego potęgi i siły. Wykazał On je, gdy wskrzesił Go z martwych i posadził po swojej prawicy na wyżynach niebieskich, ponad wszelk± Zwierzchno¶ci± i Władz±, i Moc±, i Panowaniem, i ponad wszelkim innym imieniem wzywanym nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym. I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko Głow± dla Ko¶cioła, który jest Jego Ciałem, Pełni± Tego, który napełnia wszystko wszelkimi sposobami.

(Mt 28,19.20)
IdĽcie i nauczajcie wszystkie narody, Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia ¶wiata.

(Mt 28,16-20)
Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak w±tpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. IdĽcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielaj±c im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha ¦więtego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia ¶wiata.
......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysĹ‚any: 28 Maj 2017, 04:01   

(Dz 1,1-11)
...Zapytywali Go zebrani: Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela? Odpowiedział im: Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoj± władz±, ale gdy Duch ¦więty zst±pi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi ¶wiadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi. Po tych słowach uniósł się w ich obecno¶ci w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu...[/i]

Lubie patrzec w niebo, na obloki, na slonce...Przynosi mi to spokój, poczucie bezpieczeństwa; ON - tak wielki, nieskonczony jak Wszechswiat, czuwa nade mna z wysoka, nieustannie...
Jezus przed Modlitwa wznosil oczy w góre...Mozna chyba okreslic tę "górę", jak i gory, na ktore wchodzil w waznych momentach Swojego zycia - bosk± stron± otaczaj±cego krajobrazu...Tylko na chwilę "obłok zabrał Go im, nam sprzed oczu"...T± sam± drog±, na koncu swiata, Jezus powróci...

(Mt 28,16-20)
Jedenastu uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak w±tpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. IdĽcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielaj±c im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha ¦więtego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia ¶wiata.


Jezus powierza Uczniom Misję swiadczenia o Nim wszystkim ludziom az po krance swiata...Zapewnia Swoich Misjonarzy, ze bedzie im towarzyszyl przez wszystkie dni, do skonczenia tego ¶wiata...do skończenia swiata...zapowiadĽ konca...jednak...Wytrwać w czuwaniu...daj nam, Panie!
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysĹ‚any: 28 Maj 2017, 04:46   

"A oto Ja jestem z wami ..." a nie " bede z wami" co by oznaczało, ze Go przez chwile nie bedzie.
Jest tak jak jest dzi¶ w scenie z Uczniami.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 28 Maj 2017, 12:02   

Udali sie w prawdzie na gore „tam gdzie im polecil” Chrystus i „oddali Mu poklon”, ale „niektorzy jednak watpili”. Będzie sie to powtarzalo stale i az po dzis dzien. Misja jednak Kosciolowi zostala przekazana. Apoostolowie maja swiadczyc na calym swiecie, wobec wszystkich, o Chrystusie, a wiec o Zbawieniu. Chodzi w niej zatem nie o polityczna potege Kosciola i nie o liczebna przewage nad innymi religiami, nie chodzi o splendor i perfekcyjnosc funkcjonowania instytucji, ale o autentyczn± wież z Chrystusem, o rzeczywiste posluszenstwo Kosciola Duchowi Swietemu
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysĹ‚any: 28 Maj 2017, 12:05   

Apostolowie maja byc swiadkami Chrystusa i budowniczymi Krolestwa Bozego, a nie dzialaczami politycznymi marzacymi o wladzy, urzedach i bogactwach. Dlatego maja kierowac sie Duchem Swietym w swoim zyciu. Dotyczy to rowniez nas, ktorzy przeciez jestesmy ochrzczeni w Duchu Swietym.

Jezus Chrystus jest Krolem Wszechswiata, do Niego nalezy piekno, madrosc i wladza, czego wymownym znakiem jest Zmartwychwstanie i Wstapienie do Nieba. Znaki rozumieja ludzie wierzacy, obdarzeni Duchem Swietym, majacy „¶wiatle oczy serca”. Oni rozumieja ogromna i porywajaca „nadzieję ich Bozego powołania”, „bogactwo chwaly” do ktorej zostali przeznaczeni wraz ze swietymi i „przemozny ogrom Jego mocy” zaangazowany przez Boga dla naszego zbawienia.

Bóg wstępuje w¶ród radosnych okrzyków,
Pan wstępuje przy dĽwięku tr±by.
¦piewajcie psalmy Bogu, ¶piewajcie,
¶piewajcie Królowi naszemu, ¶piewajcie.
Gdyż Bóg jest Królem całej ziemi,
hymn za¶piewajcie
Bóg króluje nad narodami,
Bóg zasiada na swym ¶więtym tronie.


Chrystus nie opuszcza definitywnie ziemi, On powroci do nas. Chrystus wstepuje do Nieba nie po to aby nie zawracac sobie glowy ziemskimi sprawami, ale po to aby kontynuowac historie Zbawienia. On jest z nami, w Kosciele, w mistyczny sposob i On kroluje „po prawicy Ojca”.

Niech kroluje w nas i przez nas, we wszystkim co robimy, niech nas blogoslawi swoja zbawcza obecnoscia, w Trojcy Jedyny Bog, amen.
 
 
WyĹ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Nie możesz ¶ci±gać zał±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group