Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Poniedziałek - Czytania i Błogosławieństwo - 29maja 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 28 Maj 2017, 15:50   Poniedziałek - Czytania i Błogosławieństwo - 29maja 2017

Poniedziałek, 29 MAJA 2017
Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy


(Dz 19,1-8)
Kiedy Apollos znajdował się w Koryncie, Paweł przeszedł okolice wyżej położone, przybył do Efezu i znalazł jakichś uczniów. Zapytał ich: Czy otrzymaliście Ducha Świętego, gdy przyjęliście wiarę? A oni do niego: Nawet nie słyszeliśmy, że istnieje Duch Święty. Jaki więc chrzest przyjęliście? - zapytał. A oni odpowiedzieli: Chrzest Janowy. Jan udzielał chrztu nawrócenia, przemawiając do ludu, aby uwierzyli w Tego, który za nim idzie, to jest w Jezusa - powiedział Paweł. Gdy to usłyszeli, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa. A kiedy Paweł włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali. Wszystkich ich było około dwunastu mężczyzn. Następnie wszedł do synagogi i odważnie przemawiał przez trzy miesiące rozprawiając i przekonując o królestwie Bożym.

(Ps 68,2-7)
REFREN: Śpiewajcie Bogu wszystkie ludy ziemi

Bóg wstaje i rozpraszają się Jego wrogowie,
pierzchają przed Jego obliczem ci, którzy Go nienawidzą.
Jak dym przez wiatr rozwiany,
jak wosk, co rozpływa się przy ogniu,
tak giną przed Bogiem grzesznicy.

A sprawiedliwi cieszą się i weselą przed Bogiem,
i rozkoszują radością.
Śpiewajcie Bogu, grajcie Jego imieniu,
równajcie drogę przed Tym, który dosiada obłoków.

Ojcem dla sierot i wdów opiekunem
jest Bóg w swym świętym mieszkaniu.
Bóg dom gotuje dla opuszczonych,
jeńców prowadzi ku lepszemu życiu.

(Kol 3,1)
Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga.

(J 16,29-33)
Uczniowie rzekli do Jezusa: Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie trzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś. Odpowiedział im Jezus: Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie - każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat.
...............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 29 Maj 2017, 05:46   

...Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie trzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś. Odpowiedział im Jezus: Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie - każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat.

Mozna by powiedziec, ze Uczniowie traktuja Jezusa z gory - ciagle wymagaja, by sie wykazal, po czym zapewniają Go, ze wierzą temu, co mowi, a nawet wiedzą, ze jest Mesjaszem...Ale Jezus wszytko o nich wie; wie, ze wkrotce zostawia Go samego, ze ich wiara nie przetrwa chwili strasznej próby...To ich zwątpienie jest potrzebne, by na przyszłosc stali sie "elastyczni" w sprawach Bożych, by juz nigdy potem nie mieli watpliwosci, KIM ON - JEZUS, JEST..
Wczoraj, w Kosciele, patrzac Jezusa Ukrzyzowanego, zawieszonego nad Ołtarzem, przyszla mi mysl, ze na Krzyzu tez byl obecny Bóg Ojciec, bo - jak powiedzial Jezus wczesniej: "Ja i Ojciec Jedno jestesmy"...Ta pozorna kleska Boga przyniosla nam, Jego dzieciom, Zwycięstwo!
Patrzac na swoje życie wstecz, dzis widze, ze moje liczne klęski, z umieraniem wlacznie, mialy wielki sens - przyniosły mi Pokój, ktorego zupełnie nie przewidywalam, nie przeczuwalam...
Warto zaufac Jezusowi, Który dzis mówi - "Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat."
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 Maj 2017, 08:42   

Szokujace slowa Chrystusa nie sa po to aby straszyc uczniow, ale aby ich przygotowac do spotkania z pokusa, aby mogli ja pokonac, tak jak On, pomimo tego , ze zostal usmiercony na krzyzu, to jednak Zmartwychwstal, „zwyciezając świat”.

Wtedy kiedy jestem zadowolony z siebie i sadze, ze teraz nie zalamia mojej wiary zadne przeciwnosci, wowczas jestem zagrozony, bo nie powinienem polegac na sobie, ale na zaufaniu do Milosiernego Boga.

Opuszczony przez wszystkich Chrystus na krzyzu, jest unicestwiony spolecznie. Nie moze sie na nikim oprzec, nie ma kto by Mu pomogl, nie moze na nikogo liczyc... Jego fundamentem jednak jest wiez z Ojcem („Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną”) i ta wiez okazala sie zwycieska. Zwyciestwo to jest dla nas, abysmy mieli ufnosc w Bogu, zawierzajac Mu cale nasze zycie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 Maj 2017, 08:43   

Trzeba miec wolnosc wewnetrzna i wrazliwosc duchowa, aby moc przyjac Ducha Swietego i aby sie Nim kierowac w zyciu codziennym. Dobra formacja chrzescijanska zawsze powinna to miec na wzgledzie. Chrzest poprzedzony jest wezwaniem do nawrocenia, to znaczy do zwrocenia sie ku Chrystusowi, by zapoczatkowac nowe, chrzescijanskie zycie.

Bóg wstaje i rozpraszają się Jego wrogowie,
pierzchają przed Jego obliczem ci, którzy Go nienawidzą.
Jak dym przez wiatr rozwiany,
jak wosk, co rozpływa się przy ogniu,
tak giną przed Bogiem grzesznicy.
A sprawiedliwi cieszą się i weselą przed Bogiem,
i rozkoszują radością.
Śpiewajcie Bogu, grajcie Jego imieniu,
równajcie drogę przed Tym, który dosiada obłoków.
Ojcem dla sierot i wdów opiekunem
jest Bóg w swym świętym mieszkaniu.
Bóg dom gotuje dla opuszczonych,
jeńców prowadzi ku lepszemu życiu.


Niech bedzie blogoslawiony milosierny Bog i niech nam blogoslawi, niech nas prowadzi, chroni i pozwoli dotrzec do Ziemi Obiecanej Jego Boskiego szczescia.Amen
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group