Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA KAPLICZKA w czerwcu (4.VI.- 10.VI.2017)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 12:39   NASZA KAPLICZKA w czerwcu (4.VI.- 10.VI.2017)

Przyjd¼ Duchu ¦wiêty, nape³nij serca swoich wiernych
i zapal ogieñ swojej mi³o¶ci.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 13:01   

K+M+B

4 CZERWCA 2017
Niedziela
Niedziela Zes³ania Ducha ¦wiêtego



Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
12.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.

----------------------------------------


//

SEKWENCJA

Przyb±d¼ Duchu ¦wiêty,
Ze¶lij z nieba wziêty
¦wiat³a Twego strumieñ.

Przyjd¼, Ojcze ubogich,
Przyjd¼, Dawco ³ask drogich,
Przyjd¼, ¦wiat³o¶ci sumieñ.

O, najmilszy zgo¶ci,
S³odka serc rado¶ci,
S³odkie orze¼wienie.

W pracy Ty¶ och³od±,
W skwarze ¿yw± wod±,
W p³aczu utulenie.

¦wiat³o¶ci naj¶wiêtsza,
Serc wierz±cych wnêtrza
Poddaj Twej potêdze.

Bez Twojego tchnienia,
Có¿ jest w¶ród stworzenia?
Jeno cierñ i nêdze.

Obmyj co nie¶wiête,
Osch³ym wlej zachêtê,
Ulecz serca ranê.

Nagnij, co jest harde,
Rozgrzej serca twarde,
Prowad¼ zab³±kane.

Daj Twoim wierz±cym,
W Tobie ufaj±cym,
Siedmiorakie dary.

Daj zas³ugê mêstwa,
Daj wieniec zwyciêstwa,
Daj szczê¶cie bez miary.



//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa -----------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o



------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------

Nie lubimy prawdy. Najczê¶ciej siê jej obawiamy. Wolimy ¿yæ w z³udzeniach. Prawda wydaje siê przemawiaæ przeciw nam. Nie lubimy s³uchaæ prawdy z ust lekarza, który odkrywa gro¼n± chorobê w naszym organizmie, nie lubimy s³uchaæ prawdy z ust osoby bliskiej, która ma do nas pretensje o z³e postêpowanie. Nie lubimy przyjació³, którzy maj± odwagê powiedzieæ nam prawdê w oczy. Dlatego te¿ nie lubimy spotkania z Bogiem — bo wiadomo, ¿e On mówi tylko prawdê i czeka na nasze s³owa prawdy.
....
Nie musimy mówiæ o ¶wiêto¶ci, wystarczy mówiæ o umi³owaniu i wierno¶ci prawdzie, nie trzeba mówiæ o wolno¶ci — wystarczy ukochaæ prawdê, a ona sama nas wyzwoli. Cz³owiek poznaj±cy prawdê o sobie, o ¶wiecie, o Bogu odnajduje swoje miejsce w otaczaj±cej go rzeczywisto¶ci. ¦wiêto¶æ za¶ i wolno¶æ polega na zajêciu tego miejsca, jakie nam Bóg wyznaczy³.
...

Ks. Edward Staniek

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi-------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 14:45   

Cytat z Rozanca wy¿ej:
" ... ¦wiêto¶æ za¶ i wolno¶æ polega na zajêciu tego miejsca, jakie nam Bóg wyznaczy³."

ZoRo do Eli: - Swiête S³owa! Dziekuje, Eluniu!

Ela do ZoRo: - A Ty akurat rozsiadlas sie w tym miejscu na calego

Oby...Oby naprawdê...- ZR
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 15:41   

Najlepiej siê zbytnio nie rozsiadaæ na swoim miejscu bo a nu¿ siê mylimy ¿e to nasze.Przyjdzie Bóg powie,,Przesi±d¼ siê,, i bêdzie wstyd😕
,,Zapomnij ¿e jeste¶ gdy mówisz ¿e kochasz,,ks.J.Twardowski
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 17:44   

Zabrzmia³o z³o¶liwie, szkoda.

Doceniaæ siebie a doceniaæ kogo¶ to dwie ro¿ne rzeczy.
Nie wiem czy ktos by chcia³ zaj±c miejsce, na ktorym siedzi Zosia.
A ze sie na nim, wed³ug mnie, rozsiadla to p³ynie z tego ¶wiadectwo nie do przecenienia.
Zosiu, jestem pewna, ze Bog ka¿e Ci sie kiedys przesiasc. Na lepsze miejsce.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 18:26   

Pani El¿bieto przytoczony zosta³ fragment tego co powiedzia³ czy napisa³ ksi±dz i ja go skomentowa³em nie do Pani Zofii tylko do siebie.
Jestem nie na swoim miejscu i potrzebujê to zmieniæ​.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 18:32   

Mo¿e Wam w tym kó³ku dobrze ale ja czujê siê w netparafii fatalnie,bardzo ¼le,od pocz±tku.
Mo¿e dlatego ¿e jest miêdzy nami ró¿nica pokolenia .Dla mnie to nie jest Dom i nie bêdê udawaæ ¿e jest.
A szkoda bo Ojca pozna³am æwieræ wieku temu i jest dla mnie wa¿ny dlatego tu jeszcze jestem
Mówiê po prostu tak jak czujê a czujê siê jak intruz
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 18:40   

Wiele bliskich mi osób za mn± próbowa³o tu zagl±daæ ale te¿ ich odpycha³o.Zniechêcili siê.Zmienilam na Pani bo tak lepiej siê czujê, miêdzy nami jest i tak duza obco¶æ tak ze tak jest bardziej zgodnie z prawd±.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 18:47   

Dzi¶ pierwsza sobota .Dzieñ Maryi.
Ma³o Jej i o niej w netparafii.Moze dlatego tak tu obco ze tak ma³o w niej Matki
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 18:48   

Przede wszystkim, powinno byc bez "Pani".

Przepraszam, zle zrozumia³am.
Ja z kolei czuje, ze jestem we w³a¶ciwym miejscu ale ciagle nie potrafiê sie w nim rozsiasc.
Czyli zaakceptowaæ wielu wyzwañ.

Giga, ja mieszkam w Japonii, gdzie w pewnym sensie jestem intruzem mimo posiadanej tu rodziny.
Przykro, ze czujesz sie tutaj taka samotna.
Ale moze wlasnie dzieki tej rozmowie staniemy sie sobie bli¿sze.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 18:57   

Zapytam, w która stronê ta ró¿nica wieku? Ja mam 65 lat.
Na zdjêciu robisz wra¿enie bardzo m³odej dziewczyny i tak Cie kojarzylam.

Bedzie piêknie jesli wniesiesz cos od siebie do Rozanca.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 19:12   

Odno¶nie jeszcze Rozanca, jak widaæ, ciagne go sama. Ka¿da pomoc bardzo potrzebna.

Mam nadzieje na spotkanie. Moze da sie cos zorganizowaæ latem. Akurat mam byc w Polsce od po³owy sierpnia.

Sciskam Cie mocno. U mnie juz po 2 w nocy. Panienko, daj ... nam wszystkim.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 19:28   

Ja wygl±dam mniej wiêcej jak na zdjêciu bo ono jest​ ¶wie¿e a mam lat 49.

Zobacz Elu wy sobie sk³adacie ¿yczenia na urodziny czy imieniny,ja siê do³±czam z ¿yczeniami ale przez 5 lat nikt nawet nie zapyta³ kiedy ja mam urodziny czy imieniny.Nikt nigdy nie z³o¿y³ mi ¿yczeñ.
Jak do Was do³±czy³am- osoby teraz obecne w netparafii nigdy (poza oczywi¶cie Ojcem;no raz Pani Zofia czy Ela)do mnie siê nie odzywa³.Maryja by tak nie zrobi³a z nowym i obcym.Ona by go przygarnê³a
Dobrze wreszcie ¿e to wyksztusi³am.
Jestem w drodze z Jasnej Góry.Naprawdê nie jestem ¿yciowo na swoim miejscu .Bo wiem co to prawid³owa komunikacja a mêczê siê.
Na Jasnej Górze bije Serce prawdziwej Matki
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 19:36   

By³am dwa dni na Jasnej Górze w³a¶nie z Ko³ami ¯ywego Ró¿añca.
Dzia³ Ró¿aniec jest dla mnie bardzo wa¿ny i bliskie mi teksty tam zamieszczasz.W ogóle Ró¿aniec jest do mnie bardzo wa¿ny.
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 19:51   

Rzeczywi¶cie jeste¶ pokolenie m³odsza ale ja dobrze sie czuje z m³odymi lud¼mi.
Ostatnio Zosia zadzwoni³a dzien wcze¶niej, ze ma urodziny i dlatego dosta³a zyczenia z podziêkowaniami za przypomnienie. Popros raz w Rozancu swoja Patronke o modlitwê i bedzie wreszcie jasne co sie kryje pod Giga. Jakie jest Twoje imiê?
By³a¶ na Jasnej Górze. Ja jestem Czestochowianka. To nie przypadek, ze to ze mn± jest ta ca³a rozmowa.
Widzisz? Jest Matka Bo¿a w DOMu.
Giga, ja juz muszê i¶æ spac bo jutro nie wstane do kosciola a mam w pobli¿u tylko jedna Msze Sw.

Bardzo, bardzo chêtnie porozmawiam o wspólnych problemach. One nie sa tylko Twoje.
Z Bogiem
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 21:14   

Ja nie mam nic do ukrycia .Od dziecka mówi± do mnie w domu,tak¿e w szkole,na studiach,przyjaciele-Giga.
Jest to zdrobnienie od Brygida.Po prostu nikt mnie nie pyta³,no to co mia³am mówiæ.

A Maryja jest ale wcale nie widaæ ¿e Ona jest Matk± Domu.Nie widaæ po atmosferze.Maryja sprawia ¿e Dom jest domem.Nie ma domu bez Matki.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 21:18   

Nikt z nas nie z³o¿y³ ¿yczeñ na dzieñ Matki-Maryi.A przecie¿ Ona jest Matk± nas wszystkich.
Jakby Jej nie by³o.Ja my¶la³am o tym ale by³am jak skrêpowana jakim¶ sznurem tak,¿e mia³am si³y napisac tego co my¶la³am
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 3 Czerwiec 2017, 21:22   

To Matka która wszystko rozumie.......SERCEM o g a r n i a KA¯DEGO z nas.
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy S±cz
WysÅ‚any: 4 Czerwiec 2017, 12:12   

MI Giga kojarzy³a siê z gigantyczno¶ci±-jak najbardziej pozytywnie. Obecno¶æ Matki jest w³a¶nie taka-niewidoczna . Matka nie narzuca siê swoj± obecno¶ci±-ale czuwa i widaæ to bardzo. Dziêkujê Gigo,¿e jeste¶, Elu,¿e prowadzisz ró¿aniec-za Wasz± rozmowê-dziêkujê.
_________________
BML
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 4 Czerwiec 2017, 13:29   

Ty jedna Basiu- ciep³o i ¿yczliwie zauwa¿a³a¶,¿e jestem.
Dorota Halasa mi pomog³a gdy trwa³a ostra napa¶æ na to co pisa³am.Pomog³a- zrozumieniem
Ale dawno i du¿o Ciê nie bywa,to znaczy nie piszesz zbytnio- ostatnio
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group