Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Poniedziałek - Czytania i Błogosławieństwo - 19CZERWCA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 18 Czerwiec 2017, 16:01   Poniedziałek - Czytania i Błogosławieństwo - 19CZERWCA 2017

Poniedziałek, 19 CZERWCA 2017
Dzień powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata


(2 Kor 6,1-10)
Napominamy was, abyście nie przyjmowali na próżno łaski Bożej. Mówi bowiem /Pismo/: W czasie pomyślnym wysłuchałem ciebie, w dniu zbawienia przyszedłem ci z pomocą. Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia. Nie dając nikomu sposobności do zgorszenia, aby nie wyszydzono /naszej/ posługi, okazujemy się sługami Boga przez wszystko: przez wielką cierpliwość, wśród utrapień, przeciwności i ucisków, w chłostach , więzieniach, podczas rozruchów, w trudach, nocnych czuwaniach i w postach, przez czystość i umiejętność, przez wielkoduszność i łagodność, przez /objawy/ Ducha Świętego i miłość nieobłudną, przez głoszenie prawdy i moc Bożą, przez oręż sprawiedliwości zaczepny i obronny, wśród czci i pohańbienia, przez dobrą sławę i zniesławienie. Uchodzący za oszustów, a przecież prawdomówni, niby nieznani, a przecież dobrze znani, niby umierający, a oto żyjemy, jakby karceni, lecz nie uśmiercani, jakby smutni, lecz zawsze radośni, jakby ubodzy, a jednak wzbogacający wielu, jako ci, którzy nic nie mają, a posiadają wszystko.

(Ps 98,1-4)
REFREN: Pan Bóg okazał ludziom swe zbawienie.

Śpiewajcie Panu pieśń nową,
albowiem uczynił cuda.
Zwycięstwo Mu zgotowała Jego prawica
i święte ramię Jego.

Pan okazał swoje zbawienie,
na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość.
Wspomniał na dobroć i na wierność swoją
dla domu Izraela.

Ujrzały wszystkie krańce ziemi
zbawienie Boga naszego.
Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,
cieszcie się, weselcie i grajcie.

(Ps 119,105)
Twoje słowo jest pochodnią dla stóp moich i światłem na mojej ścieżce.

(Mt 5,38-42)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Słyszeliście, że powiedziano: "Oko za oko i ząb za ząb!" A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie.
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 19 Czerwiec 2017, 07:02   

„Nie stawiajcie oporu złemu”, to znaczy nie dajcie sie sprowokowac zlu, abyscie walczac ze zlem nie przyjęli jego metody dzialania i sami zla nie czynili, stajac sie w ten sposob praktycznie jego zwolennikami. Zlo jest zlem, nawet wtedy gdy deklaruje z nim walke, ale przyjmuje jego metode dzialania . Jesli nienawidze czlowieka ktory mi zlo wyrzadzil, to jednak go nienawidze, czyli staje sie podobny do tego ktory z nienawisci zly czyn w stosunku do mnie popelnil. Jakiej sily moralnej trzeba, zeby nie dac sie sprowokowac zlu i zawsze dobro czynic. Wlasnie , chodzi o CZYNIENIE DOBRA, chodzi o milosc – to jest podstawowa zasada, a „nie stawianie oporu zlu” jest jej realizacja i tylko wowczas ma ona sens ewangeliczny
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 19 Czerwiec 2017, 07:03   

Zbawienie Boga trwa. Odbywa sie na naszych oczach, rozstrzyga sie w nas, TERAZ i dokonuje sie w nas jesli wspolpracujemy z Bozym dzialaniem, na ile jestesmy wierni Jego slowu, na ile dajemy sie prowadzic Jego Duchowi. Jest to tajemnica naszej wiernosci, jako odpowiedz na wierną milosc Boga.

Pan okazał swoje zbawienie,
na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość.
Wspomniał na dobroć i na wierność swoją
dla domu Izraela.
Ujrzały wszystkie krańce ziemi
zbawienie Boga naszego.
Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,
cieszcie się, weselcie i grajcie.


Bog jest Dobry , Jego milosc jest wierna. On jest naszym Zbawicielem. Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.


Twoje słowo jest pochodnią dla stóp moich i światłem na mojej ścieżce. (Ps 119,105)
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 19 Czerwiec 2017, 09:01   

"Jakiej sily moralnej trzeba, zeby nie dac sie sprowokowac zlu i zawsze dobro czynic." /AZ

Właśnie. Jakiej?
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 19 Czerwiec 2017, 09:49   

Siły Ducha świętego,Bożej mocy trzeba.
Sam człowiek nie da rady
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 20 Czerwiec 2017, 15:48   

"Bez Boga ani do proga"
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group