Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 21CZERWCA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 20 Czerwiec 2017, 13:23   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 21CZERWCA 2017

Środa, 21 CZERWCA 2017
Wspomnienie św. Alojzego Ganzagi, zakonnika


(2 Kor 9,6-11)
Kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg. A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski, tak byście mając wszystkiego i zawsze pod dostatkiem, bogaci byli we wszystkie dobre uczynki według tego, co jest napisane: Rozproszył, dał ubogim, sprawiedliwość Jego trwa na wieki. Ten zaś, który daje nasienie siewcy, i chleba dostarczy ku pokrzepieniu, i ziarno rozmnoży, i zwiększy plon waszej sprawiedliwości. Wzbogaceni we wszystko, będziecie pełni wszelkiej prostoty, która składa przez nas dziękczynienie Bogu.

(Ps 112,1-4.9)
REFREN: Błogosławiony, kto się boi Pana.

Błogosławiony człowiek, który boi się Pana
i wielką radość znajduje w Jego przykazaniach.
Potomstwo jego będzie potężne na ziemi,
dostąpi błogosławieństwa pokolenie prawych.

Dobrobyt i bogactwo będą w jego domu,
a jego sprawiedliwość będzie trwała zawsze.
On wschodzi w ciemnościach jak światło dla prawych,
łagodny, miłosierny i sprawiedliwy.

Rozdaje i obdarza ubogich,
jego sprawiedliwość będzie trwała zawsze,
wywyższona z chwałą
będzie jego potęga.

(J 14,23)
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy.

(Mt 6,1-6.16-18)
Jezu powiedział do swoich uczniów: Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam: już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
....................................,
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 20 Czerwiec 2017, 14:45   

"Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą,..." (Mt 6)

Nawet zwykłe dawanie jałmużny to skomplikowany temat.
_________________
Z Bogiem!
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 21 Czerwiec 2017, 02:25   

Ojciec, który jest w ukryciu. Ojciec, który widzi w ukryciu.
Toteż bez słow mozna sie zwierzyc. Bez słow zawstydzic i bez słow rozradowac.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 21 Czerwiec 2017, 03:44   

...Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie...

Noszę w sobie, czesto przez cale lata, obrazy ludzi rozmodlonych, ktorych mialam łaske zobaczyc, gdy sie modlili. Taki widok był i jest dla mnie wiele znaczacym świadectwem...Dlaczego dzis Ewangelia mówi, by sie nie afiszowac ze swoja poboznoscia? Dlaczego Panu Bogu to sie nie podoba? Bo wielką jest, liczy sie, Jego nagroda...Ona przynosi człowiekowi wlasciwie modlacemu sie, juz teraz slodycz Królestwa Pokoju...Bozego Pokoju...O tę Łaske dla mnie i dla bliskich mi, ludzi dobrej woli, proszę Cię, Boże Ojcze nasz!
 
 
Atlantyda

Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 21 Czerwiec 2017, 08:58   

"A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski..."

Naucz mnie przyjmować Twoją łaskę, Panie... Pomóż mi uwierzyć, że to od Ciebie dostałam, dostaję i będę dostawać wszystko, czego mi potrzeba, żeby żyć. Niech już nie biegnę, niech już nie gonię za tym szczęściem, które - jak się z perspektywy czasu okazuje - szczęściem nie jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group