Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 22CZERWCA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 21 Czerwiec 2017, 14:52   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 22CZERWCA 2017

Czwartek, 22 CZERWCA 2017
Dzień powszedni albo wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa, albo wspomnienie św. Męczenników Jana Fishera, biskupa i Tomasza More'a


(2 Kor 11,1-11)
O, gdybyście mogli znieść trochę szaleństwa z mojej strony! Ależ tak, wy i mnie znosicie! Jestem bowiem o was zazdrosny Boską zazdrością. Poślubiłem was przecież jednemu mężowi, by was przedstawić Chrystusowi jako czystą dziewicę. Obawiam się jednak, ażeby nie były odwiedzione umysły wasze od prostoty i czystości wobec Chrystusa w taki sposób, jak w swojej chytrości wąż uwiódł Ewę. Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa, jakiegośmy wam nie głosili, lub bierzecie innego ducha, któregoście nie otrzymali, albo inną Ewangelię, nie tę, którąście przyjęli - znosicie to spokojnie. Otóż sądzę, że dokonałem nie mniej niż wielcy apostołowie. Choć bowiem niewprawny w słowie, to jednak nie jestem pozbawiony wiedzy. Zresztą ujawniliśmy się wobec was we wszystkim, pod każdym względem. Czyż popełniłem jakiś grzech przez to, że poniżałem siebie, by was wywyższyć? Że za darmo głosiłem wam Ewangelię Bożą? Ogołacałem inne Kościoły, biorąc co potrzebne do życia, aby wam przyjść z pomocą. A kiedy byłem u was i znajdowałem się w potrzebie, nikomu nie okazałem się ciężarem. Czego mi nie dostawało, to dopełnili bracia przybyli z Macedonii. W niczym nie obciążyłem was i nadal nie będę was obciążał. Zapewniam was przez będącą we mnie prawdę Chrystusa, że nikt nie pozbawi mnie tej podstawy do chlubienia się w granicach Achai. Dlaczego? Czy dlatego, że was nie miłuję? Bóg to wie.

(Ps 111,1-4.7-8)
REFREN: Dzieła Twe, Panie, zawsze sprawiedliwe

Z całego serca będę chwalił Pana
w radzie sprawiedliwych i na zgromadzeniu.
Wielkie są dzieła Pana,
zgłębiać je mają wszyscy, którzy je miłują.

Jego dzieło jest wspaniałe i pełne majestatu,
a Jego sprawiedliwość trwa na wieki.
Sprawił, że trwa pamięć Jego cudów,
Pan jest miłosierny i łaskawy.

Dzieła rąk Jego są sprawiedliwe i wierne,
wszystkie Jego przykazania są trwałe,
ustalone na wieki wieków,
nadane ze słusznością i z mocą.

(Rz 8,15)
Otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym wołamy: Abba, Ojcze!

(Mt 6,7-15)
Jezu powiedział do swoich uczniów: Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego! Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień.
....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 22 Czerwiec 2017, 04:21   

(Mt 6,7-15)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie...


Zadziwia mnie, dlaczego Wielki Bóg, wiekszy od Kosmosu pragnie, bym ja - tak mala, mniejsza od ziarenka piasku, prosila GO o spelnianie sie Jego świetej Woli na ziemi...Gdy sobie to w pelni uswiadamiam, odnosze wrazenie, ze moje wielomówstwo, polegajace glownie na proszeniu Wszechmocnego Boga o sprawy małe, sprawy najczesciej ciala, moze Go nuzyć, drażnić...Proszenie o rzeczy ŚWIETE, wielkie, samego Boga dotyczace, czyni mnie samą wielką, poniekad wszechmocna, gdy ufam, prosze o wypelnienie sie Jego Boskiej Woli, ktorej trescia jest tez moje szczescie...Za duzo tu slowa - "moje"...Ja powinnam "zniknąć", zeby juz nie przeslaniac GO bliźnim obok...
BOŻE, PROWADŹ NAS!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 Czerwiec 2017, 06:45   

Nie dajmy sie zbytnio uwiesc sprawom formy. Ona jest wazna, ale istota jest duch wiary i milosci, on decyduje o jakosci modlitwy, czyli po prostu o jej autentycznosci. Nie nalezy szukac modlitewnych „sposobow” na Pana Boga, ale po prostu trzeba Mu sie oddac i powierzyc. Trzeba zawierzyc Jego Dobroci i ufac Jego Milosiedziu, czyli... po prostu... trzeba Boga szczerze kochac.

Szczerze przebaczyc, to znaczy miec serce zwrocone do Dobra, nawet wowczas gdy chodzi o relacje z osoba od ktorej doznalem krzywdzy. Nie cofac sie wowczas duchowo i nie pragnac dla tej osoby zla.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 Czerwiec 2017, 06:48   

Nie ma innego Chrystusa, innego Ducha i innej Ewangelii od tej ktora glosi Jeden, Swiety, Powszechny i Apostolski Kosciol. Tego Kosciola powinnismy sie trzymac, jego sluchac, bronic, wspierac, za niego Bogu dziekowac.

Apostolska posluga sw. Pawla to szalenstwo milosci, ktorej Bog stanowi centrum. Pawel „poslubil” Chrystusowi wspolnote kosciola w ktorej przebywal. Chce ja Mu przedstawic jako „czysta dziewice”, strzegąc ponad wszystko „prostoty i czystosci” jej więzi z Chrystusem. Zagrozeniem dla tej wiezi sa roznego rodzaju atrakcyjne namiastki, ktore oddalaja czlowieka od prawdziwego Boga.

Pan jest miłosierny i łaskawy.
Dzieła rąk Jego są sprawiedliwe i wierne,
wszystkie Jego przykazania są trwałe,

Otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym wołamy: Abba, Ojcze! (Rz 8,15)


Trzymajmy sie tego Ducha nieustannie.

Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 22 Czerwiec 2017, 07:31   

"Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie." ((Mt 6))

Czasem nie wiem, o co się modlę.
Człowiek planuje, Pan Bóg kieruje.
I dobrze.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 22 Czerwiec 2017, 14:53   

Wie Ojciec wasz czego wam potrzeba wpierw zanim go poprosicie

A że jest miłosierny i łaskawy....chce dawać co dla nas najlepsze.
Można zrezygnować z przywiązań i po prostu Mu ufać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group