Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 22 Czerwiec 2017, 13:57   Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

http://sanctus.pl/index.p...upa=294&doc=229
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Podczas jednego z objawień s.Małgorzacie Marii Alacoque, jakie miało miejsce 16 czerwca 1675 r. w Paray-le-Monial, Pan Jezus ukazał Swoje Boskie Serce mówiąc:

"Oto Serce, które tak bardzo ukochało ludzi, że w niczym nie oszczędzając siebie, całkowicie się wyniszczyło i ofiarowało, aby im okazać swoją miłość. Przeto żądam od ciebie, aby w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała zostało ustanowione święto - szczególnie po to, by uczcić Moje Serce przez Komunię Świętą i uroczyste akty przebłagania, w celu wynagrodzenia Mu za zniewagi doznane w czasie wystawienia na ołtarzach. Obiecuję, że Moje Serce otworzy się, aby spłynęły z niego Strumienie Jego Boskiej Miłości na tych, którzy Mu tę cześć okażą i zatroszczą się o to, by inni Mu ją okazywali".

Najświętszego Serca Pana Jezusa

Pan Jezus pragnął, by ludzie rozważali głębię Jego miłości, którą okazał składając ofiarę na krzyżu i nieustannie w bezkrwawy sposób ofiarując się podczas Mszy św. Chciał należnego dziękczynienia i uwielbienia oraz przebłagania za wszystkich ludzi, których grzechy zraniły Jego Najświętsze Serce.

Po wielu trudach i przeciwnościach, papież Klemens XIII w roku 1765 zatwierdził święto i nabożeństwo do Najświętszego Serca, a w 1856 r. Pius IX rozciągnął je na Kościół powszechny. Leon XIII w 1899 poświęcił całą ludzkość Sercu Jezusowemu, a Papież Pius XI w 1928 polecił obchodzić to święto z oktawą i nakazał po Mszy lub nieszporach odmówić Akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu. (Papież Pius XII, dekretem z dnia 23 marca 1955 r. zniósł oktawę).

Obietnice Pana Jezusa dane gorliwym czcicielom Jego Najświętszego Serca

Św. Małgorzata Maria Alacoque przekazała nam obietnice Serca Pana Jezusa dla Jego czcicieli. Dokonując intronizacji w swoich rodzinach dostępujemy spełniania się na nas wszystkich obietnic. Oto one:

Wskażę im w życiu powołania drogę,
A nią idących Swą łaską wspomogę,
W rodzinie spokój i zgoda zagości,
Bo złączę wszystkich węzłem Mej miłości.

Gdy ból i smutek zadadzą im ranę,
Ja Sam balsamem pociechy się stanę.
Pod Mojem skrzydłem grot złego ich minie,
Jam im ucieczką w ostatniej godzinie.

Stąd wzrok mój na nich odpocznie łaskawy,
Pobłogosławię codzienne ich sprawy.

W Sercu Mem źródło grzesznikom otworzę,
Z którego spłynie miłosierdzia morze.

Od Mego Serca ognistych płomieni,
Serce oziębłe w gorące się zmieni.

Serca, co dotąd służą mi gorliwie,
Jeszcze gorętszą miłością ożywię.

Dom, gdzie, czcić będą obraz Serca Mego,
Z błogosławieństwa zasłynie Bożego.

Pracy kapłańskiej dam błogosłąwieństwo,
Że z serc najtwardszych odniesie zwycięstwo.

Kto w sercach braci miłość Bożą wzbudzi,
Cześć Mego Serca szerząc pośród ludzi,
Serce Me będzie dlań tarczą opieki,
W Niem imię jego zapiszę na wieki.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 23 Czerwiec 2017, 20:32   

💓 Serce Jezusa -Twojej dobroci zawierzam Ojca Zygmunta i Nasz Dom,Elę,Basię,Danusię,Zosię,Dorotę i wszystkich z Lublina i wszystkich którzy byli są i będą domownikami.Wszystkich naszych bliskich.Naszych ojcòw i wszystkich ojcòw ,wszystkie małe i chore owce i te zagubione.Każdą przygarnij do Serca ,weź na ramiona. I przyjdź królestwo Twoje, Najświętsze Serce Boże w każdym sercu .
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 24 Czerwiec 2017, 06:56   

Tyle razy wspominalem sprawe "konsekracji" zycia... Tyle razy myslalem o formie tego poswiecenia, aby byla zwiazana z Kosciolem, a wiec aby byla dokonana w jego ramach i wyrazala jego misje.
Wczoraj w trakcie swietowania z okazji uroczystosci Najswietszego Serca Jezusa (odpust w naszej parafii ), podczas odczytywania aktu poswiecenia Sercu Jezusa "rodzaju ludzkiego", mialem przekonanie, ze od lat przeciez i w tym momencie ten akt jest czyniony, tylko trzeba go przezywac bardziej swiadomie, bardziej osobiscie i wspolnotowo.
Tak odczytuje modlitwe Gigi... Trzeba nad tym pomyslec ....
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 24 Czerwiec 2017, 08:54   

:))
_________________
BML
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 25 Czerwiec 2017, 12:00   

Dziękuję Ci Serce Boże za całą drogę którą dotąd mnie prowadziłeś,za każde cierpienie,upokorzenie, ciemność duszy i rozumu,każdą słabość,samotność i pustkę.Za wszelkie piekło na ziemi.Za wszelki ból ciała i serca.Że wiem co to łzy,że było ich tyle..Że z piekła Ty mnie wyprowadzałeś, w swojej trosce i mocy.Że znam piekło.
Dziękuję Ci za taką właśnie drogę dzięki której tak dobrze być mi małym,maleńkim ,ubogim,będąc Tobą bogatym.I przepraszam za wszystkie chwile w których zamienialam się w ropuchę.Ale brzydkie żaby też przecież kochasz a nawet bardzo kochasz.Dziekuje że kochasz bez względu na to jaki kto jest
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 9 Lipiec 2017, 10:21   

Jestem szczerze wzruszona Twoja modlitwa Giga. Niech dobry Bog szczodrze obdarza cie swoim blogoslawienstwem...juz samym dobrem i radoscia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group