Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.net

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 4SIERPNIA 2017
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 3 Sierpień 2017, 15:14   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 4SIERPNIA 2017

Piątek, 4 SIERPNIA 2017
Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera


(Kpł 23,1.4-11.15-16.27.34b-37)
Pan przemówił do Mojżesza tymi słowami: Oto czasy święte dla Pana, zwołanie święte, na które wzywać ich będziecie w określonym czasie. W pierwszym miesiącu, czternastego dnia miesiąca, o zmierzchu, jest Pascha dla Pana. A piętnastego dnia tego miesiąca jest święto Przaśników dla Pana - przez siedem dni będziecie jedli tylko przaśne chleby. Pierwszego dnia będzie dla was zwołanie święte: nie będziecie wykonywać żadnej pracy. Przez siedem dni będziecie składali w ofierze dla Pana ofiarę spalaną, siódmego dnia będzie święte zwołanie, nie będziecie w tym dniu wykonywać żadnej pracy. Potem Pan powiedział do Mojżesza: Mów do Izraelitów i powiedz im: Kiedy wejdziecie do ziemi, którą Ja wam dam, i zbierzecie plon, przyniesiecie kapłanowi snop jako pierwociny waszego plonu. On dokona gestu kołysania snopa przed Panem, aby był przez Niego łaskawie przyjęty. Dokona nim gestu kołysania w następnym dniu po szabacie. I odliczycie sobie od dnia po szabacie, od dnia, w którym przyniesiecie snopy do wykonania nimi gestu kołysania, siedem tygodni pełnych, aż do dnia po siódmym szabacie odliczycie pięćdziesiąt dni i wtedy złożycie nową ofiarę pokarmową dla Pana. Dziesiątego dnia siódmego miesiąca jest Dzień Przebłagania. Będzie to dla was zwołanie święte. Będziecie pościć i będziecie składać Panu ofiary spalane. Piętnastego dnia tego siódmego miesiąca jest Święto Namiotów przez siedem dni dla Pana. Pierwszego dnia jest zwołanie święte: nie będziecie wykonywać żadnej pracy. Przez siedem dni będziecie składać ofiary spalane dla Pana. Ósmego dnia będzie dla was zwołanie święte i złożycie ofiarę spalaną dla Pana. To jest uroczyste zgromadzenie. Nie będziecie wykonywać w tym dniu żadnej pracy. To są czasy święte dla Pana, na które będziecie dokonywać świętego zwołania, aby składać ofiarę spalaną dla Pana: ofiarę całopalną, ofiarę pokarmową, ofiarę krwawą i ofiarę płynną, każdego dnia to, co jest na ten dzień przeznaczone,

(Ps 81,3-6.10-11)
REFREN: Śpiewajcie Bogu, naszemu obrońcy

Zacznijcie śpiewać i w bęben uderzcie,
w cytrę słodko dźwięczącą i lirę.
Zadmijcie w róg w czasie nowiu,
w czas pełni, w nasz dzień uroczysty.

Bo tak ustanowiono w Izraelu
według przykazania Boga Jakuba.
Ustanowił to prawo dla Józefa,
gdy wyruszał przeciw ziemi egipskiej.

Nie będziesz miał obcego boga,
cudzemu bogu nie będziesz się kłaniał.
Jam jest Pan, Bóg twój,
który cię wywiódł z ziemi egipskiej.

(1 P 1,25)
Słowo Pana trwa na wieki, to słowo ogłoszono wam jako Dobrą Nowinę.

(Mt 13,54-58)
Jezus przyszedłszy do swego miasta rodzinnego, nauczał ich w synagodze, tak że byli zdumieni i pytali: Skąd u Niego ta mądrość i cuda? Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda? Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? Skądże więc ma to wszystko? I powątpiewali o Nim. A Jezus rzekł do nich: Tylko w swojej ojczyźnie i w swoim domu może być prorok lekceważony. I niewiele zdziałał tam cudów, z powodu ich niedowiarstwa.
.....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 4 Sierpień 2017, 04:59   

(Mt 13,54-58)
Jezus przyszedłszy do swego miasta rodzinnego, nauczał ich w synagodze, tak że byli zdumieni i pytali: Skąd u Niego ta mądrość i cuda? Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam...
... I niewiele zdziałał tam cudów, z powodu ich niedowiarstwa.


...bo Syn cieśli nie moze byc Bogiem...A Bóg upodobal sobie ubóstwo..Pozwolil sobie najnędzniej sie urodzić i najstraszniej umrzec...
A gdyby urodzil sie w palacu i żył jak ksiązę...? Nie moglby wypowiedziec slow dla każdego znękanego:"Weźmijcie jarzmo Moje na siebie a znajdziecie ukojenie..."
Wstaje dzien...Minąl dobry sen...Tyle zwyczajnych cudów wokół znów dziac sie dziś będzie! Skąd więc to niedowiarstwo?...
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 4 Sierpień 2017, 08:37   

"...z powodu ich niedowiarstwa" (Mt 13)

Brak zaufania tworzy mury.
_________________
Szczęść Boże
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 4 Sierpień 2017, 08:39   

Watpliwosci co do autentycznosci proroka ktory pochodzi ze srodowiska do ktorego sie nalezy sa w rzeczywistosci watpliwosciami co do wlasnej wartosci. Jest to przejaw niskiej samooceny.

Mieszkancy Nazartu reprezentuja postawe, ktora moglibysmy okreslic jako przejaw fanatyzmu zwatpienia, bo watpia na przekor oczywistosci („Skąd u Niego ta mądrość i cuda?”).
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 4 Sierpień 2017, 08:40   

Kazde swieto jest „czasem świetym”, swiadectwem jakiegos wydarzenia zwiazanego ze Swietym, czyli z Bogiem i jednoczesnie jest mistycznym udzialem w tym wydarzeniu, prowadzacym do uswiecenia, a wiec do zycia w swietej komunii z Bogiem.

„Czasy świete dla Pana”, to specyficzna pedagogika Boza, aby narod wybrany byl swiadom przymierza z Bogiem, zeby odnawial w sobie rozumienie jego tresci i aby wedlug niego ksztaltowal swoje codzienne zycie.

„Czasy świete dla Pana” to sposob zycia, ktore polega na zawierzeniu sie Bogu, indywidualnym, rodzinnym i narodowym , jako aktualizacja przymierza przyjazni i opieki z Bogiem.


REFREN: Śpiewajcie Bogu, naszemu obrońcy

Zacznijcie śpiewać i w bęben uderzcie,
w cytrę słodko dźwięczącą i lirę.
Nie będziesz miał obcego boga,
cudzemu bogu nie będziesz się kłaniał.
Jam jest Pan, Bóg twój,
który cię wywiódł z ziemi egipskiej.


Niech umacnia przymierze z nami i niech nas blogoslawi Wszechmogacy Bog, Ojciec i Syn i Duch Swiety
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group