Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.net

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 5SIERPNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 4 Sierpień 2017, 14:23   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 5SIERPNIA 2017

Sobota, 5 SIERPNIA 2017

(Kpł 25,1.8-17)
Pan powiedział do Mojżesza na górze Synaj: Policzysz sobie siedem lat szabatowych, to jest siedem razy po siedem lat, tak że czas siedmiu lat szabatowych będzie obejmował czterdzieści dziewięć lat. Dziesiątego dnia, siódmego miesiąca zatrąbisz w róg. W Dniu Przebłagania zatrąbicie w róg w całej waszej ziemi. Będziecie święcić pięćdziesiąty rok, oznajmijcie wyzwolenie w kraju dla wszystkich jego mieszkańców. Będzie to dla was jubileusz - każdy z was powróci do swej własności i każdy powróci do swego rodu. Cały ten rok pięćdziesiąty będzie dla was rokiem jubileuszowym - nie będziecie siać, nie będziecie żąć tego, co urośnie, nie będziecie zbierać nieobciętych winogron, bo to będzie dla was jubileusz, to będzie dla was rzecz święta. Wolno wam jednak będzie jeść to, co urośnie na polu. W tym roku jubileuszowym każdy powróci do swej własności. Kiedy więc będziecie sprzedawać coś bliźniemu albo kupować coś od bliźniego, nie wyrządzajcie krzywdy jeden drugiemu. Ale odpowiednio do liczby lat, które upłynęły od jubileuszu, będziesz kupował od bliźniego, a on sprzeda tobie odpowiednio do liczby lat plonów. Im więcej lat pozostaje do jubileuszu, tym większą cenę zapłacisz, im mniej lat pozostaje, tym mniejszą cenę zapłacisz, bo ilość plonów on ci sprzedaje. Nie będziecie wyrządzać krzywdy jeden drugiemu. Będziesz się bał Boga twego, bo Ja jestem Pan, Bóg wasz!

(Ps 67,2-3.5.8)
REFREN: Niech wszystkie ludy sławią Ciebie, Boże

Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi,
niech nam ukaże pogodne oblicze.
Aby na ziemi znano Jego drogę,
Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.

Niech się narody cieszą i weselą,
bo rządzisz ludami sprawiedliwie
i kierujesz narodami na ziemi.
Niechaj nam Bóg błogosławi,
niech się Go boją wszystkie krańce ziemi.

(Mt 5,10)
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

(Mt 14,1-12)
W owym czasie doszła do uszu tetrarchy Heroda wieść o Jezusie. I rzekł do swych dworzan: To Jan Chrzciciel. On powstał z martwych i dlatego moce cudotwórcze w nim działają. Herod bowiem kazał pochwycić Jana i związanego wrzucić do więzienia. Powodem była Herodiada. żona brata jego, Filipa. Jan bowiem upomniał go: Nie wolno ci jej trzymać. Chętnie też byłby go zgładził, bał się jednak ludu, ponieważ miano go za proroka. Otóż, kiedy obchodzono urodziny Heroda, tańczyła córka Herodiady wobec gości i spodobała się Herodowi. Zatem pod przysięgą obiecał jej dać wszystko, o cokolwiek poprosi. A ona przedtem już podmówiona przez swą matkę: Daj mi - rzekła - tu na misie głowę Jana Chrzciciela! Zasmucił się król. Lecz przez wzgląd na przysięgę i na współbiesiadników kazał jej dać. Posłał więc [kata] i kazał ściąć Jana w więzieniu. Przyniesiono głowę jego na misie i dano dziewczęciu, a ono zaniosło ją swojej matce. Uczniowie zaś Jana przyszli, zabrali jego ciało i pogrzebali je; potem poszli i donieśli o tym Jezusowi.
......................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 5 Sierpień 2017, 04:15   

...Herod bowiem kazał pochwycić Jana i związanego wrzucić do więzienia. Powodem była Herodiada. żona brata jego, Filipa. Jan bowiem upomniał go: Nie wolno ci jej trzymać. Chętnie też byłby go zgładził, bał się jednak ludu, ponieważ miano go za proroka...
...A ona przedtem już podmówiona przez swą matkę: Daj mi - rzekła - tu na misie głowę Jana Chrzciciela! Zasmucił się król. Lecz przez wzgląd na przysięgę i na współbiesiadników kazał jej dać. Posłał więc [kata] i kazał ściąć Jana w więzieniu. Przyniesiono głowę jego na misie i dano dziewczęciu, a ono zaniosło ją swojej matce...


Ile zla moga spowodowac nieposkromione zmysly ludzkie! Z jakichs powodów Stwórca nie zawsze mógł je ujarzmic z góry...Przykazaniami w Dekalogu nakazal czlowiekowi trzymac zmysly na uwiezi; liczył na jego posluszenstwo, ufał temu, którego stworzył...
Jan Chrzciciel nie wahał sie upominac grzesznego króa. Takie upominanie rozzłosciło Heroda; mial ochote juz wczesniej Jana zabic, ale bal się ludu. Z drugiej strony mial pewne dobre zasady - za wszelka cenę chcial dotrzymac slowa danego corce Herodiady...i dotrzymal, nawet za cene popelnienia na Janie morderstwa...Przekroczyl tyle przykazań Bożych!
Zdumiewajaca jest aktualnosc Dekalogu przez tysiace juz lat! Sa to Przykazania a nie rozkazy...Bóg nam ufa! Ileż w NIM delikatnosci, opiekuńczosci! Wielbię Cię i dziekuję, Ojcze, zaTwe Milosierdzie nade mną i innymi grzesznikami!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 5 Sierpień 2017, 05:04   

Najpierw porywajacy krola i ucztujacych z nim gości, taniec mlodej dziewczyny, a potem nagroda ktorą sobie ona zyczy – ścieta przed chwila, zakrwawiona glowa proroka, podana jej na misie z zastawy krolewskiej. Horror ktory sie ciagle odnawia, przez wieki, z przyczyny coraz to nowych Herodow, Herodiad i niewinnych tancerek jak dzieci.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 5 Sierpień 2017, 05:06   

Na dlugo, bo przed kilkoma tysiacami lat przed nadejsciem naszej nowoczesnej epoki, ktora wydala teoretykow i rewolucyjnych praktykow nowoczesnych idei wyzwolenia spolecznego , w Izraelu, w Roku Jubileuszowym „w Dniu Przebłagania trąbiono w róg” i „oznajmiano wyzwolenie w kraju dla wszystkich jego mieszkancow”, „kazdy powracal do swojej własności i kazdy powracal do swego rodu”. Bylo to uwazane nie tylko za nakaz prawny, zgodnie z przykazaniem :”nie bedziesz wyrzadzal krzywdy jeden drugiemu”, ale za „rzecz świętą”.


Jakie to szlachetne, jakie to Boskie – sprawiedliwosc, zadoscuczynienie, wyzwolenie z opresji, przywrocenie godnosci, powrot do domu... Jest to jeszcze jeden obraz Zbawienia. Oczywiscie nie tylko obraz, ale juz teraz doswiadczany udzial w manifestowaniu sie Krolestwa Bozego, jako wyzwalajace doswiadczenie Dobra.


Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi,
niech nam ukaże pogodne oblicze.
Aby na ziemi znano Jego drogę,
Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.
Niech się narody cieszą i weselą,
bo rządzisz ludami sprawiedliwie
i kierujesz narodami na ziemi.
Niechaj nam Bóg błogosławi,
niech się Go boją wszystkie krańce ziemi.

Uwielbiajmy Pana za Dobro ktorego doswiadczamy i prosmy o to abysmy byli na wieki jego uczestnikami. Niech nam blogoslawi Bog Wszechmogacy i Łaskawy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group