Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.net

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Poniedziałek - Czytania i Błogosławieństwo - 14SIERPNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 13 Sierpień 2017, 14:30   Poniedziałek - Czytania i Błogosławieństwo - 14SIERPNIA 2017

Poniedziałek, 14 SIERPNIA 2017
Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika


(Pwt 10,12-22)
Mojżesz powiedział do ludu: A teraz, Izraelu, czego żąda od ciebie Pan, Bóg twój? Tylko tego, byś się bał Pana, Boga swojego, chodził wszystkimi Jego drogami, miłował Go, służył Panu, Bogu twemu, z całego swojego serca i z całej swej duszy, strzegł poleceń Pana i Jego praw, które ja ci podaję dzisiaj dla twego dobra. Do Pana, Boga twojego, należą niebiosa, niebiosa najwyższe, ziemia i wszystko, co jest na niej. Tylko do twoich przodków skłonił się Pan, miłując ich; po nich spośród wszystkich narodów wybrał ich potomstwo, czyli was, jak jest dzisiaj. Dokonajcie więc obrzezania waszego serca, nie bądźcie nadal ludem o twardym karku, albowiem Pan, Bóg wasz, jest Bogiem nad bogami i Panem nad panami, Bogiem wielkim, potężnym i straszliwym, który nie ma względu na osoby i nie przyjmuje podarków. On wymierza sprawiedliwość sierotom i wdowom, miłuje cudzoziemca, udzielając mu chleba i odzienia. Wy także miłujcie cudzoziemca, boście sami byli cudzoziemcami w ziemi egipskiej. Bójcie się Pana, Boga swego, Jemu się oddajcie, służcie Mu i na Jego imię przysięgajcie. On waszą chwałą, On waszym Bogiem, On dla was uczynił te rzeczy straszliwe, które widziały wasze oczy. W liczbie siedemdziesięciu osób zstąpili przodkowie wasi do Egiptu, a teraz Pan, Bóg wasz, uczynił was licznymi jak gwiazdy na niebie.

(Ps 147,12-15.19-20)
REFREN: Kościele święty, chwal swojego Pana

Chwal, Jeruzalem, Pana,
wysławiaj twego Boga, Syjonie.
Umacnia bowiem zawory bram twoich
i błogosławi synom twoim w tobie.

Zapewnia pokój twoim granicom
i wyborną pszenicą hojnie ciebie darzy.
Śle swe polecenia na krańce ziemi,
a szybko mknie Jego słowo.

Oznajmił swoje słowo Jakubowi,
Izraelowi ustawy swe i wyroki.
Nie uczynił tego dla innych narodów,
Nie oznajmił im swoich wyroków.

(2 Tes 2,14)
Bóg wezwał nas przez Ewangelię, abyśmy dostąpili chwały naszego Pana Jezusa Chrystusa.

(Mt 17,22-27)
Gdy Jezus przebywał w Galilei z uczniami, rzekł do nich: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Oni zabiją Go, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie. I bardzo się zasmucili. Gdy przyszli do Kafarnaum, przystąpili do Piotra poborcy dwudrachmy z zapytaniem: Wasz Nauczyciel nie płaci dwudrachmy? Odpowiedział: Owszem. Gdy wszedł do domu, Jezus uprzedził go, mówiąc: Szymonie, jak ci się zdaje: Od kogo królowie ziemscy pobierają daniny lub podatki? Od synów swoich czy od obcych? Gdy powiedział: Od obcych, Jezus mu rzekł: A zatem synowie są wolni. Żebyśmy jednak nie dali im powodu do zgorszenia, idź nad jezioro i zarzuć wędkę! Weź pierwszą rybę, którą wyciągniesz, i otwórz jej pyszczek: znajdziesz statera. Weź go i daj im za Mnie i za siebie!
.....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 14 Sierpień 2017, 04:04   

Gdy Jezus przebywał w Galilei z uczniami, rzekł do nich: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Oni zabiją Go, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie....
...Od kogo królowie ziemscy pobierają daniny lub podatki? Od synów swoich czy od obcych? Gdy powiedział: Od obcych, Jezus mu rzekł: A zatem synowie są wolni. Żebyśmy jednak nie dali im powodu do zgorszenia, idź nad jezioro i zarzuć wędkę! Weź pierwszą rybę, którą wyciągniesz, i otwórz jej pyszczek: znajdziesz statera. Weź go i daj im za Mnie i za siebie!


Niesamowite kontrasty w dzisiejszej Ewangelii!
Jezus mówi, ze wie, iż Go ludzie zabiją, a za chwile mówi, by zlapać na wedke rybkę, ktora ma w pyszczku pieniazek na zaplacenie podatku...Cud, by nie stwarzac nawet pozorów zgorszenia...
A jenak, a mimo wszystko - zabili...Bóg nie umrze na wieki...Bóg Zmartwychwstanie! Nie jest sie bezsilnym wobec śmierci, jesli z Nim umieramy...Z Nim też żyć będziemy...Zmartwychwstał!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 14 Sierpień 2017, 09:40   

Liczy sie nie tylko moj spokoj sumienia, ale musze wziąć pod uwagę sumienie drugiego czlowieka, abym nie byl dla niego „powodem zgorszenia”. Bog blogoslawi tym ktorzy czynia ofiarę ze swojej wolnosci, aby nie urazic i nie zdeformowac sumienia innych ludzi. Dzisiaj za skandale sie wynagradza skandalistow, czyniac z nich idole, czyli nadludzi. Dzisiaj sa oni celebrytami, czyli siewcami okultyzmu i różnych poganskich rytow

Chrystus zapowiada swoja śmierć męczeńska i swoje zmartwychwstanie. Zwiastunem krzyza jest niesluszne domaganie sie od Niego placenia podatku, ktorego od Niego , jako od „Syna” nie mieli prawa sie domagac. Jezus uiścił ten podatek, nie chcac aby Jego mesjanska misja zostala upolityczniona i w oczach ludu zdyskredytowana. Kto umiał czytac znaki Boze, zrozumial postawę Jezusa, gdy „z nieba” przyszla zaplata (cudowny polow). Byla to jednoczesnie aluzja do przyszlego zmartwychwstania.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 14 Sierpień 2017, 09:42   

Na wybor Bozy moze byc tylko jedna odpowiedz: wdziecznosc wybranego. Poniewaz wybor jest wyrazem milosci, odpowiedzia moze byc tylko wdzieczna milosc, pokorna i wierna, tylko „oddanie sie” Bogu, poprzez szczerą i radosną sluzbę, bo „Bog jest naszą chwalą”

Bog jest Miloscia i oczekuje milosci od tych ktorych kocha. W tym miesci sie cala teologia i na tym polega nasz sens zycia.


Chwal, Jeruzalem, Pana,
wysławiaj twego Boga, Syjonie.
Umacnia bowiem zawory bram twoich
i błogosławi synom twoim w tobie.

Uwielbiajmy Pana calym naszym zyciem, czynmy to z calego serca. Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.

Bóg wezwał nas przez Ewangelię, abyśmy dostąpili chwały naszego Pana Jezusa Chrystusa. (2 Tes 2,14)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group