Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 15SIERPNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 14 Sierpień 2017, 14:18   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 15SIERPNIA 2017

Wtorek, 15 SIERPNIA 2017
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny


Dzisiejsze czytania: msza wigilii – 1 Krn 15,3-4.15-16; 16,1-2; Ps 132,6-7.9-10.13-14; 1 Kor 15,54-57; Łk 11,28; Łk 11,27-28; msza w dzień – Ap 11,19a; 12,1.3-6a.10ab; Ps 45,7.10-12.14-15; 1 Kor 15,20-26; Łk 1,39-56

Msza wigilii
(1 Krn 15,3-4.15-16;16,1-2)
Dawid zgromadził wszystkich Izraelitów w Jerozolimie celem przeniesienia Arki Pańskiej na jej miejsce, które dla niej przygotował. Zebrał Dawid synów Aarona i lewitów; Lewici nieśli Arkę Bożą na drążkach na swoich ramionach, jak przykazał Mojżesz zgodnie ze słowem Pana. I rzekł Dawid naczelnikom lewitów, aby ustanowili swoich braci śpiewakami przy instrumentach muzycznych: cytrach, harfach, cymbałach, aby rozbrzmiewał głos donośny i radosny. Przyniesiono więc Arkę Bożą i ustawiono ją w środku namiotu, jaki rozpiął dla niej Dawid, po czym złożono całopalenia i ofiary pojednania. Gdy zaś Dawid skończył składanie całopaleń i ofiar pojednania, pobłogosławił lud w imieniu Pana.

(Ps 132,6-7.9-10.13-14)
REFREN: Wyrusza z Panem Arka Jego chwały

Słyszeliśmy o Arce w Efrata,
znaleźliśmy ją na polach Jaaru.
Wejdźmy do Jego mieszkania,
padnijmy przed podnóżkiem stóp Jego.

Niech Twoi kapłani odzieją się w sprawiedliwość,
a Twoi wierni niech śpiewają z radości.
Przez wzgląd na sługę Twego, Dawida,
nie odtrącaj oblicza Twojego pomazańca.

Pan bowiem wybrał Syjon,
tej siedziby zapragnął dla siebie.
„Oto miejsce mego odpoczynku na wieki,
tu będę mieszkał, bo wybrałem go sobie”.

(1 Kor 15,54-57)
Kiedy już to, co zniszczalne, przyodzieje się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodzieje się w nieśmiertelność, wtedy sprawdzą się słowa, które zostały napisane: Zwycięstwo pochłonęło śmierć. Gdzież jest, o śmierci twoje zwycięstwo? Gdzież jest, o śmierci, twój oścień? Ościeniem zaś śmierci jest grzech, a siłą grzechu Prawo. Bogu niech będą dzięki za to, że dał nam odnieść zwycięstwo przez Pana naszego Jezusa Chrystusa.

(Łk 11,28)
Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je wiernie.

(Łk 11,27-28)
Gdy Jezus przemawiał, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś. Lecz On rzekł: Owszem, ale przecież błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je.
...................................

Msza w dzień
(Ap 11,19a;12,1.3-6a.10ab)
Świątynia Boga w niebie się otwarła, i Arka Jego Przymierza ukazała się w Jego Świątyni. Potem ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. I inny znak się ukazał na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, mający siedem głów i dziesięć rogów - a na głowach jego siedem diademów - i ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba: i rzucił je na ziemię. I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą, ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię. I porodziła syna - mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną. I zostało porwane jej Dziecię do Boga i do Jego tronu. A Niewiasta zbiegła na pustynię, gdzie miejsce ma przygotowane przez Boga. I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca.

(Ps 45,7.10-12.14-15)
REFREN: Stoi Królowa po Twojej prawicy

Tron Twój, Boże, trwa na wieki,
berłem sprawiedliwym berło Twego królestwa.
Córki królewskie wychodzą na spotkanie z Tobą,
królowa w złocie z Ofiru stoi po Twojej prawicy.

Posłuchaj, córko, spójrz i nakłoń ucha,
zapomnij o swym ludzie, o domu twego ojca.
Król pragnie twego piękna,
on twoim panem, oddaj mu pokłon.

Córa królewska wchodzi pełna chwały,
odziana w złotogłów.
W szacie wzorzystej prowadzą ją do króla,
za nią prowadzą do ciebie dziewice, jej druhny.

(1 Kor 15,20-26)
Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć.

Maryja została wzięta do nieba, radują się zastępy aniołów.

(Łk 1,39-56)
W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w [pokoleniu] Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona okrzyk i powiedziała: Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana. Wtedy Maryja rzekła: Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej. Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest Jego imię a swoje miłosierdzie na pokolenia i pokolenia [zachowuje] dla tych, co się Go boją. On przejawia moc ramienia swego, rozprasza [ludzi] pyszniących się zamysłami serc swoich. Strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych. Głodnych nasyca dobrami, a bogatych z niczym odprawia. Ujął się za sługą swoim, Izraelem, pomny na miłosierdzie swoje jak przyobiecał naszym ojcom na rzecz Abrahama i jego potomstwa na wieki.
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 15 Sierpień 2017, 04:48   

Z Mszy w dzień:
(Łk 1,39-56)
...A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana...

Z Mszy wigilii:
(Łk 11,27-28)
Gdy Jezus przemawiał, jakaś kobieta z tłumu głośno zawołała do Niego: Błogosławione łono, które Cię nosiło, i piersi, które ssałeś. Lecz On rzekł: Owszem, ale przecież błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je.


My, którzy uwierzylismy w Slowo Pana, też jestesmy błogosławieni...
Nie mialabym nic przeciwko temu, gdyby uznano Maryję za należącą do Trójcy Przenajswietszej...Jest Oblubienicą Ducha Świetego, jest Maką Syna Bozego...Od początku - Niepokalanie Poczęta...

Wierze mocno w Jej Krolowanie w Niebie i na Ziemi! Bardzo Cię kocham, moja Matko, moja Królowo! Dziękuję, Służebnico Boga; dziękuję, że Mu uwierzyaś! Matko mojego zawierzenia...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 15 Sierpień 2017, 07:00   

Wszyscy nalezymy do Trojcy Swietej, Jedynego Boga. Jesli Trojca, to nie Czworca . Jezeli Jedyny Bog, to Jedyny. To tak lakonicznie Zosiu i moze zbyt oschle nawiazałem do twojego "nie mialabym nic przeciwko temu").

A teraz, dzieląc sie jak zwykle swoimi komentarzami :

Elzbieta blogoslawi Maryje, odpowiadając na Jej pozdrowienie. Nasze „Zdrowaś Mario”jest pelnym wdziecznosci i zachwytu blogoslawieniem Maryi i zawierzeniem Jej matczynej trosce naszego doczesnego i wiecznego życia („modl sie za nami grzesznymi, teraz i w godzine śmierci naszej”).

Spotkanie Marii i Elzbiety to jedna z najradosniejszych kart Ewangelii. Doswiadczamy tej radości, gdy odpowiadamy na Jej pozdrowienie i przyjmujemy Ja w naszym domu, poswiecajac sie Jej opiece. Przyjmujac Maryje, przyjmujemy Jej Oblubienca, to znaczy Ducha Swietego.

Istotą duchowosci Maryjnej jest wiara, a sercem Jej wiary jest milosc Boga i czlowieka.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 15 Sierpień 2017, 07:02   

Maryja jest „wielkim znakiem na niebie”, posiadajcym teologiczna głebie Wcielenia, Odkupienia i Zbawienia, a nie okazja tylko do garści sentymentalnych wzruszen.

Maryja zostala wzieta do Nieba, ale to przez Nia Niebo zstapilo przeciez na Ziemie.

Misja Maryi ma kosmiczny wymiar („obleczona w slonce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu”), bo Jej Syn jest Wladca Wszechswiata.

Jest tez konkurencyjny znak kosmiczny, będący we wrogiej opozycji do Maryi, „wielki smok barwy ognia”. Sieje on terror na świecie, majac liczne rogate glowy i diademy wladzy i bogactwa, a ogonem swoim „zmiata trzecia część gwiazd nieba”. Chciał on „pożreć Jej Dziecie”, ale „zostalo ono porwane do Boga i do Jego tronu”. Smok stal sie bezsilny wobec Niego, tym bardziej, że sam przyczynil sie do Jego Wniebowstapienia, chcac Go zamknać w smiertelnym wiezieniu krzyza. Zadajac Mu śmierć, przysluzyl sie Jego Zmartwychwstaniu. Niewiasta natomiast, ktora symbolizuje caly Kosciol, „zbiegla na pustynie, gdzie miejsce ma przygotowane przez Boga”. Kiedy ma sie wrazenie, ze „smok” zapanował nad swiatem, poddajac go sobie używajac klamstwa , bogactwa i krwawej przemocy – „donosny glos mowi z Nieba” : „Teraz nastalo zbawienie, potega i krolowanie Boga i wladza Jego Pomazanca”. Radujmy sie zatem Bozym Zbawieniem.

„Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli”. „W Chrystusie wszyscy będą ożywieni”



Tron Twój, Boże, trwa na wieki,
berłem sprawiedliwym berło Twego królestwa.


Za przyczyna Najswietszej Marii Panny, niech nas blogoslawi Wszechmogacy Bog, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 15 Sierpień 2017, 19:23   

Jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć

Dziękuję Boże że kochasz ludzi i nie chcesz śmierci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group