Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 19SIERPNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 18 Sierpień 2017, 14:10   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 19SIERPNIA 2017

Sobota, 19 SIERPNIA 2017

(Joz 24,14-29)
Jozue zgromadził wszystkie pokolenia Izraela w Sychem. Wtedy przemówił do całego narodu: Bójcie się więc Pana i służcie Mu w szczerości i prawdzie! Usuńcie bóstwa, którym służyli wasi przodkowie po drugiej stronie Rzeki i w Egipcie, a służcie Panu! Gdyby jednak wam się nie podobało służyć Panu, rozstrzygnijcie dziś, komu służyć chcecie, czy bóstwom, którym służyli wasi przodkowie po drugiej stronie Rzeki, czy też bóstwom Amorytów, w których kraju zamieszkaliście. Ja sam i mój dom służyć chcemy Panu. Naród wówczas odrzekł tymi słowami: Dalekie jest to od nas, abyśmy mieli opuścić Pana, a służyć bóstwom obcym! Czyż to nie Pan, Bóg nasz, wyprowadził nas i przodków naszych z ziemi egipskiej, z domu niewoli? Czyż nie On przed oczyma naszymi uczynił wielkie znaki i ochraniał nas przez całą drogę, którą szliśmy, i wśród wszystkich ludów, pomiędzy którymi przechodziliśmy? Pan ponadto wypędził przed nami wszystkie te ludy wraz z Amorytami, którzy mieszkali w tym kraju. My również chcemy służyć Panu, bo On jest naszym Bogiem. I rzekł Jozue do ludu: Wy nie możecie służyć Panu, bo jest On Bogiem świętym i jest Bogiem zazdrosnym i nie przebaczy wam występków i grzechów. Jeśli opuścicie Pana, aby służyć bogom obcym, ześle na was znów nieszczęścia, a choć przedtem dobrze wam czynił, wtedy sprowadzi zagładę. Lecz lud odrzekł Jozuemu: Nie! My chcemy służyć Panu! Jozue odpowiedział ludowi: Wy jesteście świadkami przeciw samym sobie, że wybraliście Pana, aby Mu służyć. I odpowiedzieli: Jesteśmy świadkami. Usuńcie więc bogów obcych spośród was i zwróćcie serca wasze ku Panu, Bogu Izraela. I odrzekł lud Jozuemu: Panu, Bogu naszemu, chcemy służyć i głosu Jego chcemy słuchać. Zawarł więc Jozue w tym dniu przymierze z ludem i nadał mu ustawę i nakaz w Sychem. Jozue zapisał te słowa w księdze Prawa Bożego. Wziął następnie wielki kamień i wzniósł go tam pod terebintem, który jest w miejscu poświęconym Panu. Następnie Jozue rzekł do zgromadzonego ludu: Patrzcie, oto ten kamień będzie dla was świadkiem, ponieważ on słyszał wszystkie słowa, które Pan mówił do nas. Będzie on świadkiem przeciw wam, abyście się nie wyparli waszego Boga. Wtedy Jozue odprawił lud i każdy pospieszył do swojej posiadłości. Potem umarł Jozue, syn Nuna, sługa Pana, mając sto dziesięć lat.

(Ps 16,1-2.5.7-8.11)
REFREN: Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem

Zachowaj mnie, Boże, bo chronię się do Ciebie,
mówię do Pana: „Tyś jest Panem moim,
Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem,
to On mój los zabezpiecza”.

Błogosławię Pana, który dał mi rozsądek,
bo serce napomina mnie nawet nocą.
Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy,
On jest po mojej prawicy, nic mną nie zachwieje.

Ty ścieżkę życia mi ukażesz,
pełnię Twojej radości
i wieczną rozkosz
po Twojej prawicy.

(Mt 11,25)
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

(Mt 19,13-15)
Wtedy przyniesiono Mu dzieci, aby włożył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: Dopuście dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie. Włożył na nie ręce i poszedł stamtąd.
.........................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 19 Sierpień 2017, 03:55   

Z czasu, gdy przygotowywano mnie do I Komunii św., do dzis bardzo bliska mi jest, bardzo wzrusza mnie Pieśn

Pan Jezus juz sie zbliża:

https://www.youtube.com/watch?v=UL0-1eq9emg

...........................................
Wiersz O. Zygmunta Kwiatkowskiego:

Zakwitło bardzo wcześnie

ach, wody wody
faliste
seledynowe
bezkresne
tęskne

ach, drogi drogi
dalekie
bliskie
samotne
kręte

ach, szczęście szczęście
zakwitło bardzo wcześnie
nie wydając owoców
czy powróci jeszcze
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 19 Sierpień 2017, 06:40   

Czesto cytuje sie to zdanie dla usprawiedliwienia dzieci ktore halasuja na Mszy sw. , ale taka argumentacja jest hybiona, bowiem co innego jest „klasc rece”, a wiec blogoslawienstwo, a co innego tolerowac halas w kosciele. W naszych domach nie pozwalamy dzieciom sciagac obrus ze stolu, uczymy je tego aby nie dotykaly gniazdek pradu elektrycznego, strzezemy przed wychylalaniem sie przez okno, jadzeniem czegos brudnego itd. Czynimy to dla ich dobra , oraz dobra wspolnego, ktorym jest przestrzeganie okreslonych zasad wspolzycia spolecznego. W kosciele rodzice powinni wdrazac dzieci w arkana szacunku dla miejsca swietego, uczyc modlitwy, zwracac uwage na to, aby nie przeszkadzac innym. „Bezstresowe wychowanie” czesto uczy lekcewazenia innych i liczenia sie tylko z wlasnymi chceniem. Egocentryzm, a tym bardziej egoizm nie jest ewangeliczna postawą.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 19 Sierpień 2017, 06:45   

Bójcie się więc Pana i służcie Mu w szczerości i prawdzie! Bac sie Pana, to znaczy liczyc sie z Nim, szanowac Go i czcić, kierowac sie Jego wskazaniami i miec je ponad wszystkie inne sugestie i koncepcje. Sluzyc Mu, to znacznie wiecej anizeli liczyc sie z Jego zdaniem i nie przekraczac Jego przykazan. Sluzyc Mu, to znaczy podporzadkowac swoje plany zyciowe Jego planom i spelniac Jego wole , nawet wowczas gdyby mnie odpowiadalo jakies inne rozwiazanie. Sluzyc Mu w szczerości i prawdzie, to kochac Go ponad wszystko.

Nikt z nas nie jest zdolny aby w sposob nieskazitelny dochowac wiernosci Panu. Nasze uroczyste postanowienia sa deklaracjami ktorych spelnic nie jestesmy w stanie. Nasza nadzieja jest w Milosierdziu Boga, ktory sprawil, ze Syn Bozy, Jezus Chrystus w naszym imieniu zlozyl Bogu czysta ofiare uwielbienia. Jego milosc byla bez zdrady. Zawierzamy sie zatem Jego milosci, starajac sie o stalą komunie ze Swietym, abysmy sami podazali droga świetosci i doszli do spelnienia sie w nas i przez nas Bozej obietnicy szczescia.



Zachowaj mnie, Boże, bo chronię się do Ciebie,
mówię do Pana: „Tyś jest Panem moim,
Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem,
to On mój los zabezpiecza”.
Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy,
On jest po mojej prawicy, nic mną nie zachwieje.
Ty ścieżkę życia mi ukażesz,
pełnię Twojej radości
i wieczną rozkosz
po Twojej prawicy.


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmgacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 19 Sierpień 2017, 09:04   

Nasze JA najbardziej przeszkadza w służbie Bogu.
JA ,,iDEALNE."
Wierzę że dla Boga nie ma nic niemożliwego ale dla mnie wszystko jest za trudne bez Jego łaski.
Jeśli Pan domu nie zbuduje na próżno trudzi się ten który go wznosi.
Trzeba dobrze ,,nąkarmić się,, swoją niemocą ,słabością,,by dobrze znać SWOJE nie-możliwości
Właśnie przechodzę słabość , bezsilność i choć to trudne ,wcale mnie to nie dziwi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group