Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 20SIERPNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 19 Sierpień 2017, 14:38   Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo - 20SIERPNIA 2017

Niedziela, 20 SIERPNIA 2017
XX niedziela zwykła


(Iz 56,1.6-7)
Tak mówi Pan: Zachowujcie prawo i przestrzegajcie sprawiedliwości, bo moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić. Błogosławiony człowiek, który tak czyni, i syn człowieczy, który się stosuje do tego: czuwając, by nie pogwałcić szabatu, i pilnując swej ręki, by się nie dopuściła żadnego zła. Niechże cudzoziemiec, który się przyłączył do Pana, nie mówi tak: Z pewnością Pan wykluczy mnie ze swego ludu. Rzezaniec także niechaj nie mówi: Oto ja jestem uschłym drzewem. Tak bowiem mówi Pan: Rzezańcom, którzy przestrzegają moich szabatów i opowiadają się za tym, co Mi się podoba, oraz trzymają się mocno mego przymierza, dam miejsce w moim domu i w moich murach oraz imię lepsze od synów i córek, dam im imię wieczyste i niezniszczalne. Cudzoziemców zaś, którzy się przyłączyli do Pana, ażeby Mu służyć i ażeby miłować imię Pana i zostać Jego sługami - wszystkich zachowujących szabat bez pogwałcenia go i trzymających się mocno mojego przymierza, przyprowadzę na moją Świętą Górę i rozweselę w moim domu modlitwy. Całopalenia ich oraz ofiary będą przyjęte na moim ołtarzu, bo dom mój będzie nazwany domem modlitwy dla wszystkich narodów.

(Ps 67,2-3.5.8)
REFREN: Bóg miłosierny niech nam błogosławi

Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi,
niech nam ukaże pogodne oblicze.
Aby na ziemi znano Jego drogę,
Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.

Niech się narody cieszą i weselą,
bo rządzisz ludami sprawiedliwie
i kierujesz narodami na ziemi.
Niechaj nam Bóg błogosławi,
niech się Go boją wszystkie krańce ziemi.

(Rz 11,13-15.29-32)
Do was, pogan, mówię: Będąc apostołem pogan, przez cały czas chlubię się posługiwaniem swoim w tej nadziei, że może pobudzę do współzawodnictwa swoich rodaków i przynajmniej niektórych z nich doprowadzę do zbawienia. Bo jeżeli ich odrzucenie przyniosło światu pojednanie, to czymże będzie ich przyjęcie, jeżeli nie powstaniem ze śmierci do życia? Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne. Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami mogli dostąpić miłosierdzia. Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie.

(Mt 4,23)23 Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

(Mt 15,21-28)
Jezus podążył w stronę Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha. Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: Odpraw ją, bo krzyczy za nami! Lecz On odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela. A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: Panie, dopomóż mi! On jednak odparł: Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom. A ona odrzekła: Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów. Wtedy Jezus jej odpowiedział: O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz! Od tej chwili jej córka została uzdrowiona.
.....................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 20 Sierpień 2017, 04:11   

...Lecz On odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela. A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: Panie, dopomóż mi! On jednak odparł: Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom. A ona odrzekła: Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów. Wtedy Jezus jej odpowiedział: O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz! Od tej chwili jej córka została uzdrowiona.

Chyba pierwszy raz slysze od Jezusa do człowieka takie Słowa: "O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!" Dla mnie jest to zacheta do wytrwalego, aż do krzyku, zanoszenia prosb do Boga...Ale jest probem: czy Bóg lubi takich natrętów? Wołanie kobiety kananejskiej jest sympatyczne...bardzo kochala swoją córkę, skoro zdecydowala sie tak się ponizyc...Jezus sprowokowal ja do takiej wypowiedzi - On nie potrzebowal takich argumentow; On chcial, bysmy to my uslyszeli, jak wielka może być, jaka powina byc wiara...Daj mi tak, o Panie!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 20 Sierpień 2017, 06:50   

Prawdziwa pokora jest podstawa duchowego piekna i mocy. Bez pokory nie ma prawdziwej milosci. Maryja jest wzorem pokornej milosci. Zaryzykuje twierdzenie , choc wydaje sie to nieprawdopodobne, ze Bog, Pan nieba i ziemi, jest Miloscia pelna mocy i pokory.

Nikt nie ”zasluguje” sobie dzieki swoim osobistym zaletom i staraniu, Zbawienia. Dla kazdego jest ono darem Bozego milosierdzia. Inna sprawa, ze ten dar mozna przyjac albo nim pogardzic, dostrzec albo zignorowac, podjac albo porzucic.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 20 Sierpień 2017, 06:57   

„Zachowujcie prawo i przestrzegajcie sprawiedliwości, bo moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić”. Istnieje mocne poczucie, ze Boze „zbawienie juz wnet nadejdzie”. Coraz wiecej jest roznych zapowiedzi konca swiata, wielkiej katastrofy... Dlatego nalezy „zachowywac prawo i przestrzegac sprawiedliwosci”. Inaczej zas mowiac, jezykiem blizszym Nowego Testamentu : trzeba isc za glosem Ducha Swietego i przestrzegac prawa milosci. Jan Chrzciciel przed przyjsciem Chrystusa nawolywal do nawrocenia, bo „przyblizylo sie Krolestwo Boze”. Jego wolanie jest radosna nowina, a nie zwiastowaniem grozy.

U Boga decydujacy jest aspekt duchowy, to znaczy to co w sercu czlowieka sie kryje i na tej podstawie, jak on na codzien zyje. Aspekt formalny jest drugorzedny. Dlatego trzeba sie strzec zbytniej pewnosci siebie z powodu formalnych tytulow i rol ktore dostalismy do spelnienia.

„Rzezaniec”, czyli czlowiek pozbawiony mozliwosci zalozenia wlasnej rodziny i prowadzenia normalnego zycia, nie jest przegrany w oczach Bozych. „Otrzyma imie lepsze od synow i corek, otrzyma imie wieczne i niezniszczalne” – jesli jest wierny, bo Bog mu jego wiernosc wynagrodzi.

„Dom moj bedzie nazwany domem modlitwy dla wszystkich narodow”. Kosciol jest rodzina narodow. Jestesmy bracmi i siostrami roznych ras i kultur, bo mamy jednego Ojca.


Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi,
niech nam ukaże pogodne oblicze.
Aby na ziemi znano Jego drogę,
Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.
Niechaj nam Bóg błogosławi,
niech się Go boją wszystkie krańce ziemi.


Niech nas blogoslawi w ten dzien niedzielny Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 20 Sierpień 2017, 09:44   

Gdyby do mnie Jezus powiedział,,nie jest dobrze zabierać chleb dzieciom a rzucać psom,,to popatrzyłabym na Niego z porozumiewawczym,szelmowskim uśmiechem bo w Jego oczach widziałabym miłość gorącą,ktora zwierzęta traktuje jak domownikow, To nasi ,,bracia mniejsi,,jak mawiał sw.Franciszek.
Jako dziecko miałam psa przez 14 lat i nigdy nie pomyślałam że jest to ,,gorszy,,domownik.
W miłości nie ma gorszych i lepszych.Wlasnie o tych mniejszych słabszych troszczy się z większą czułością.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 20 Sierpień 2017, 19:44   

Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu by wszystkim okazać miłosierdzie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group