Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.net

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Poznan
Autor Wiadomość
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt

Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 22 Wrzesień 2017, 19:06   Poznan

Kilka razy przejezdzalem przez Poznan, nigdy w nim nie bylem. Jutro bede, ale tylko jeden dzien i jedna noc.
W programie Msza sw.u oo.karmelitow, podczas ktorej mam wyglosic kazanie o cierpieniu chrzescijan na Wschodzie.
Potem promocja ksiazki "Za daleki Bliski Wschod", ktory wydala Ksiegarnia Sw. Wojciecha. Bardzo w selekcji materialu pomogla mi Daria, a potem Ania Karino.
W plan dnia wpisuje sie pare wywiadow radiowych o ile sie nie myle i udzial w jakims nocnym nabozenstwie "Noc swiadkow".
Fatalne polaczenia komunikacyjne, ale znalazlem pociag z przesiadka w Kutnie. Mam nadzieje, ze sie nie opozni...
No to jutro Poznan. W zyciu zawsze cos sie dzieje nowego, ale po nowe nie zawsze trzeba koniecznie jezdzic. Ono tez ma nature podroznika albo wedrowaca.

Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt

Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 26 Wrzesień 2017, 09:47   

Msza sw. u karmelitow, kazanie w ktorym nawiazalem do tego co dzieje sie na Bliskim Wschodzie, odnoszac sie w szczegolnosci do sytuacji Kosciola. Krotka prezentacja nowej nojej ksiazki pt. "Za daleki Bliski Wschod". Mowie w niej o swoim doswiadczeniu duszpasterskim w okresie tuz przed wybuchem "wiosny arabskiej"i dotyczy to calego regionu Bliskiego Wschodu, a nie tylko Syrii. Duzo serdecznosci ze strony osob ktore prosily o autograf. Stosunkowo malo uczestniczacych w tej Mszy sw.
Obiad w gronie redakcyjnym w skromnej , prostej, ale bardzo domowej restauracji w poblizu kosciola. Istotnie, prowadzona jest przez malzenstwo polsko-wloskie, dlatego pizza byla rzeczywiscie autentyczna.
Wieczorem odbyla sie "Noc świadkow". Jednym z nich bylem ja. Ciemny, wielki kosciol. Wspaniala akustyka, slowo Pisma Swietego na poczatku, muzyka, slowo swiadectwa, modlitewna refleksja, spiew i znow , zawsze ten sam schemat. Na koniec blogoslawienstwo biskupa katolickiego. Pisze "katolickiego", bowiem w nabozenstwie tym wzieli udzial przedstawiciele wspolnoty prawoslawnej i protestanckiej.
Brateskie przyjecie w naszym domu jezuickim, sen w pokoju na poddaszu i rano podwody na dworzec, ktory rzeczywiscie jest skomplikowany i latwo sie na pociag spoznic, gdy ktos ma startowac z peronu 4, 5, albo 6. Ostrzegam !

barmal

Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 27 Wrzesień 2017, 21:27   

Bardzo cudnie! Moje dziecko modli się teraz z Koptami w Egipcie.

barmal

Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 27 Wrzesień 2017, 21:34   

A najmłodszego syna odwiedził kolega i dwie koleżanki-bardzo mnie wzrusza ich pamięć i dobre słowo, dobre wspomnienie i to, że wspiera ich także teraz ( bo to czują).

Odpowiedz do tematu