Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 29WRZEŚNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 28 Wrzesień 2017, 16:42   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 29WRZEŚNIA 2017

Piątek, 29 WRZEŚNIA 2017
Święto Świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała


(Dn 7,9-10.13-14)
Patrzałem, aż postawiono trony, a Przedwieczny zajął miejsce. Szata Jego była biała jak śnieg, a włosy Jego głowy jakby z czystej wełny. Tron Jego był z ognistych płomieni, jego koła - płonący ogień. Strumień ognia się rozlewał i wypływał od Niego. Tysiąc tysięcy służyło Mu, a dziesięć tysięcy po dziesięć tysięcy stało przed Nim. Sąd zasiadł i otwarto księgi. Patrzałem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

lub

(Ap 12,7-12a)
Nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie, ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło. I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie. I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym. A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci. Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy!

(Ps 138,1-5)
REFREN: Wobec aniołów psalm zaśpiewam Panu

Będę Cię sławił, Panie, z całego serca,
bo usłyszałeś słowa ust moich,
Będę śpiewał Ci psalm wobec aniołów,
pokłon Ci oddam w Twoim świętym przybytku.

I będę sławił Twe imię za łaskę Twoją i wierność,
bo ponad wszystko wywyższyłeś Twoje imię i obietnice.
Wysłuchaleś mnie, kiedy Cię wzywałem,
pomnożyłeś moc mojej duszy.

Wszyscy królowie ziemi bądą dziękować Tobie, Panie,
gdy usłyszą słowa ust Twoich,
i będą opiewać drogi Pana:
„Zaprawdę, chwała Pana jest wielka”.

(Ps 103,21)
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie, wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

(J 1,47-51)
Jezus ujrzał, jak Natanael zbliżał się do Niego, i powiedział o nim: Patrz, to prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu. Powiedział do Niego Natanael: Skąd mnie znasz? Odrzekł mu Jezus: Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym. Odpowiedział Mu Natanael: Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś Królem Izraela! Odparł mu Jezus: Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: Widziałem cię pod drzewem figowym? Zobaczysz jeszcze więcej niż to. Potem powiedział do niego: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego.
..................................,
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 29 Wrzesień 2017, 05:14   

...Powiedział do Niego Natanael: Skąd mnie znasz? Odrzekł mu Jezus: Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym. Odpowiedział Mu Natanael: Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś Królem Izraela! Odparł mu Jezus: Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: Widziałem cię pod drzewem figowym? Zobaczysz jeszcze więcej niż to...

Czyż Ten, który stworzył oko, nie zobaczy?...Ten, który stworzyl moózg - nie pozna mnie taką, jaka jestem?...

Nic nie da sie przed Nim ukryć! Warto sie starać! Taaaakie dla mnie Obietnice! -
...Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego.

Przesadzilabym, mówiąc, ze nie moge sie doczekac takiej sytuacji ale coraz bardziej i coraz czesciej próbuję ją sobie wyobrazic...To byloby bardzo przykre rozczarowanie, gdybym w koncu, czy raczej - po koncu, znalazla sie w piekielnych "łapach" kata...Marzy mi sie tez ominięcie Czyscca..."Zwariowane" marzenia?...
W Radiu własnie zabrzmiał - poranny Pacierz...Tyle w nim NADZIEI, MIŁOŚCI...
Aniele Boży, Stróżu mój...Świety Michale Archaniele! - obronicie, nas, PRAWDA?...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 Wrzesień 2017, 07:51   

Wydaje sie , ze reakcja Natanaela jest zupelnie nieadekwatna do tego co mu Jezus powiedzial. Jest to jednak tylko nasze wrazenie, bo nie wiemy co za aluzje uczynil Jezus, mowiac ze widzial Natanaela gdy ten byl „pod drzewem figowym”. Nie wiemy co on tam przezywal. Tę tajemnice znal jednak Jezus i wiemy tylko, ze ma ona zwiazek z tajemnica „otwartych niebios i aniolow Bozych wstepujacych i zstepujacych na Syna Czlowieczego”, a wiec z tajemnica Zmartwychwsania.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 29 Wrzesień 2017, 07:57   

Wizja z Ksiegi Daniela jest dla nas dobrą nowiną, bo nowiną o naszym Zbawieniu. Nie jest to reportaż z Nieba jakiego by oczekiwalo nasze ziemskie przyzwyczajenie. Na nic instrumenty ktore rejestrują obrazy i nasze fizyczne oczy. Nawet slowa nie moga byc uzywane tutaj w zwykly sposob, ale posiadaja przenośne, poetyckie znaczenie.

Najpierw Majestat Boski dokonuje osądu wszystkich rzeczy, a wiec calej historii stworzenia. Zlo nie wytrzymuje proby ognia i zostaje spalone. Boza Ksiega Żyjacych zostaje wreczona Wladcy Wiekow, ktory „przybywa na oblokach”. Jest to Chrystus, Syn Czlowieczy, jedyny ktory widzial Boga, bo jest jednoczesnie Jedynym Synem Boga. Rozpoczyna sie Jego panowanie, majac „chwale i wladze krolewska” na wszystkimi „narodami, ludami i jezykami”. Skonczyly sie dzieje systematycznie korumpowane przez zlo. „Jego Krolestwo nie ulegnie zagladzie”.

Będę Cię sławił, Panie, z całego serca,
bo usłyszałeś słowa ust moich,
Będę śpiewał Ci psalm wobec aniołów,
pokłon Ci oddam w Twoim świętym przybytku.


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group