Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 30WRZEŚNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 29 Wrzesień 2017, 14:44   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 30WRZEŚNIA 2017

Sobota, 30 WRZEŚNIA 2017
Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła


(Za 2,5-9.14-15a)
Podniósłszy oczy patrzyłem. I oto zobaczyłem człowieka ze sznurem mierniczym w ręku. Dokąd idziesz? - zapytałem. A on rzekł: Chcę przemierzyć Jerozolimę, aby poznać jej szerokość i długość. I wystąpił anioł, który do mnie mówił, a przed nim stanął inny anioł, któremu on nakazał: Spiesz i powiedz temu młodzieńcowi: Jerozolima pozostanie bez murów, gdyż tak wiele ludzi i zwierząt w niej będzie. Ja będę dokoła niej murem ognistym - wyrocznia Pana - a chwała moja zamieszka pośród niej. Ciesz się i raduj, Córo Syjonu, bo już idę i zamieszkam pośród ciebie - wyrocznia Pana. Wówczas liczne narody przyznają się do Pana i będą ludem Jego, i zamieszkają pośród ciebie.

(Jr 31,10-13)
REFREN: Pan nas obroni, jak pasterz swe owce

Słuchajcie, narody, słowa Pana,
głoście na dalekich wyspach, mówiąc:
„Ten, co rozproszył Izraela, zgromadzi go
i będzie czuwał nad nim jak pasterz nad swą trzodą”.

Pan bowiem uwolni Jakuba,
wybawi go z ręki silniejszego od niego.
Przyjdą i będą wykrzykiwać radośnie na wyżynie Syjonu
i rozradują się błogosławieństwem Pana.

Wtedy ogarnie dziewicę radość wśród tańca
i młodzieńcy cieszyć się będą ze starcami.
Zamienię bowiem ich smutek w radość,
pocieszę ich i rozweselę po ich troskach.

(2 Tm 1,10b)
Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.

(Łk 9,43b-45)
Gdy tak wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich Jego czynów, Jezus powiedział do swoich uczniów: Weźcie wy sobie dobrze do serca te właśnie słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Lecz oni nie rozumieli tego powiedzenia; było ono zakryte przed nimi, tak że go nie pojęli, a bali się zapytać Go o nie.
................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 30 Wrzesień 2017, 03:51   

(Łk 9,43b-45)
Gdy tak wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich Jego czynów, Jezus powiedział do swoich uczniów: Weźcie wy sobie dobrze do serca te właśnie słowa: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Lecz oni nie rozumieli tego powiedzenia; było ono zakryte przed nimi, tak że go nie pojęli, a bali się zapytać Go o nie.


Co za kontrast! On - Syn Boga, "musial" zachwycać kazdym Slowem, kazdym gestem, a tu podaje On taką straszną przepowiednie o swojej, bliskiej juz, śmiertelnej Męce zadanej Mu przez ludzi...
Oni "go nie pojęli, a bali się zapytać Go o nie".Nie pojęli tych slow...a bali sie poprosic o wyjasnienie z respektu, jaki czuli przed Nim...A moze faktycznie się Go chwilami BALI?...Wielki to przeciez PAN był z nimi! Taki dziwny...takie dziwne rzeczy mowil i takie CUDA czynił! "Dobra Nowina"..."Nie lękać się"...Dziękuję, mój Panie Jezu!

(2 Tm 1,10b)
Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 30 Wrzesień 2017, 07:51   

Jeszcze nie nadszedl czas radosnego podziwu, bez cienia bólu. Pelnia Zbawienia jeszcze nie nadeszla. Jeszcze nie jestesmy calkowicie po drugiej stronie Krzyza, jeszcze powinnismy sie z nim liczyc w naszych planach zyciowych i naszym rozumieniu zycia.

„Ciesz się i raduj, Córo Syjonu, bo już idę i zamieszkam pośród ciebie - wyrocznia Pana. Wówczas liczne narody przyznają się do Pana i będą ludem Jego, i zamieszkają pośród ciebie”.
Cieszmy sie z tego, ze jestesmy uczestnikami tego proroctwa, ktore spelnia sie w Kosciele.”Liczne narody”, bo Kosciol jest „Powszechny”, „mur ognisty” – to Duch Swiety, Pan „mieszka posrod nas”... Ale jednak „Jeden, Swiety...” – wiemy, ze grzech nieustannie chce Kosciol zniszczyc, podzielic, zlaicyzowac. Nieustannie tez trwa jego odnowa.


Pan bowiem uwolni Jakuba,
wybawi go z ręki silniejszego od niego.
Przyjdą i będą wykrzykiwać radośnie na wyżynie Syjonu
i rozradują się błogosławieństwem Pana.
Zamienię bowiem ich smutek w radość,
pocieszę ich i rozweselę po ich troskach.


Niech nas blogoslawi blogoslawienstwem radosci Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group