Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 10PAŹDZIERNIKA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 9 PaÄ˝dziernik 2017, 18:25   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 10PAŹDZIERNIKA 2017

Wtorek, 10 PAŹDZIERNIKA 2017

(Jon 3,1-10)
Pan przemówił do Jonasza po raz drugi tymi słowami: Wstań, idź do Niniwy, wielkiego miasta, i głoś jej upomnienie, które Ja ci zlecam. Jonasz wstał i poszedł do Niniwy, jak powiedział Pan. Niniwa była miastem bardzo rozległym - na trzy dni drogi. Począł więc Jonasz iść przez miasto jeden dzień drogi i wołał, i głosił: Jeszcze czterdzieści dni, a Niniwa zostanie zburzona. I uwierzyli mieszkańcy Niniwy Bogu, ogłosili post i oblekli się w wory od największego do najmniejszego. Doszła ta sprawa do króla Niniwy. Wstał więc z tronu, zdjął z siebie płaszcz, oblókł się w wór i siadł na popiele. Z rozkazu króla i jego dostojników zarządzono i ogłoszono w Niniwie co następuje: Ludzie i zwierzęta, bydło i trzoda niech nic nie jedzą, niech się nie pasą i wody nie piją. Niech obloką się w wory - - niech żarliwie wołają do Boga! Niech każdy odwróci się od swojego złego postępowania i od nieprawości, którą [popełnia] swoimi rękami. Kto wie, może się odwróci i ulituje Bóg, odstąpi od zapalczywości swego gniewu, a nie zginiemy? Zobaczył Bóg czyny ich, że odwrócili się od swojego złego postępowania. I ulitował się Bóg nad niedolą, którą postanowił na nich sprowadzić, i nie zesłał jej.

(Ps 130,1-4.7-8)
REFREN: Gdy grzechy wspomnisz, któż się z nas ostoi?

Z głębokości wołam do Ciebie, Panie,
Panie, wysłuchaj głosu mego.
Nachyl Twe ucho
na głos mojego błagania.

Jeśli zachowasz pamięć o grzechach, Panie,
Panie, któż się ostoi?
Ale Ty udzielasz przebaczenia,
aby ze czcią Ci służono.

U Pana jest bowiem łaska,
u Niego obfite odkupienie.
On odkupi Izraela
ze wszystkich jego grzechów.

(Łk 11,28)
Błogosławieni ci, którzy słuchają słowa Bożego i zachowują je wiernie.

(Łk 10,38-42)
Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła. A Pan jej odpowiedział: Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona.
...............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 10 PaÄ˝dziernik 2017, 04:52   

(Łk 10,38-42)
Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła. A Pan jej odpowiedział: Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona.


Typowe siostry...O czym mowil Jezus wsrod tego rozgardiaszu domowego? Omal nie doszlo do rodzinnej klotni...Mowi sie, ze kazda z nas - kobiet, ma cos z Marii i Marty...
Przyszlo mi wlasnie na mysl spotkanie wczorajsze z Abuną u mnie w domu, na ktorym byli tez Ela i Pawel...Chwilowo ja bylam Marią a Ela dobrowolnie krzatala sie kolo "domowników". Podczas takich spotkań, najczesciej polaczonych z Mszą św., musze sie "otrząsac" z wrazenia, ze Abuna pełni rolę Jezusa..."Gość w DOM - Bóg w Dom"...Jezus był obecny we Mszy św. i podczas obiadu też czulam Jego autentyczną obecnosc...Takie Spotkania bardzo ubogacają i ubobogacaly moje szare życie. Dziękuję Panu Jezusowi, ze mnie, jakze niegodną, tak odwiedza. Dziekuję Abunie i Wszystkim, ktorzy znajdują chęci i siły, by do mnie przyjsc.
CHWALA NIECH BEDZIE TERAZ I ZAWSZE BOGU OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU! Amen.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 10 PaÄ˝dziernik 2017, 06:41   Komentarz Ojca Zygmunta do dzisiejszych Czytań

Komentarz Ojca Zygmunta do dzisiejszych Czytań:

Pierwszy etap nawrócenia to akt wiary w uslyszane Słowo Boże.
Taka była właśnie odpowiedź mieszkańców Niniwy na prorockie ostrzeżenie Jonasza. Następny etap to ogłoszenie postu i wybranie odpowiedniej formuly pokutnej. Rzecz jednak nie sprowadza się do samej tylko formuły. Istotą jest odwrócenie się od zła od wszystkiego co posiada taki charakter. Wszystko zaś rozumiany jest jako modlitwa przebłagalna skierowana do Boga który może odwrócić złe skutki grzechu , może uratować od zagłady. Bóg jest miłosierny nie chodziło o ukaranie grzesznika nie chodzi mu jak mówi Pismo Święte o jego śmierć ale chodzi o jego życie a więc pozbawienie udziela zatem przebaczenia i błogosławi nawroconemu grzeszników.

Niech nam pomoże się nawrócić i niech nam błogosławi Wszechmogacy Bog, Ojciec i Syn i Duch Święty..

..................................................

Maria słuchała słowa bożego Marta uwijała się pośród wielu posług. Ewangelia mówi że Jezus odwiedził do Marty Widać a była w pierwszym rzędzie odpowiedzialna za ten dom i pewnie Ta odpowiedzialność odgrywała rolę. Pewnie Ta odpowiedzialność kazała jej uwijać się pośród wielu posłów chcąc aby przyjęcie wypadło jak najlepiej. Przyjęcie w jej domu.
Istotne jest to bo Chrystusowe potrzeba mało a nawet tylko jednego. Absolutnie nie chodzi o to aby zignorować prace domowe czy w ogóle pracy a przyjąć styl życia kontemplacyjnego zamknąć się w klasztorze najlepiej właśnie kontemplacyjnym z daleka od trosk i od od pracy od odpowiedzialności za dom za wspólnotę. Byłoby to złe rozumiem rozumienie Ewangelii. Chodzi zatem o zrozumienie wyboru Marii Widzimy ją z Chrystusem żywym Słowem Bożym zapatrzona zasłuchana w jego słowo. Na tym polega cała płyta wtedy kiedy Bóg mówi należy zatrzymać wszystko i skoncentrować się na jego słowie . To słowo pomoże nam zorganizować swoje życie tak abyśmy nie biegali z różnymi poslugami na próżno, to znaczy tracąc pokój i burząc spokój Innym.
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 10 PaÄ˝dziernik 2017, 08:16   

"Ale Ty udzielasz przebaczenia,
aby ze czcią Ci służono." (Ps 130)
_________________
Z Bogiem!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group