Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo -15PAŹDZIERNIKA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 14 PaÄ˝dziernik 2017, 14:39   Niedziela - Czytania i Błogosławieństwo -15PAŹDZIERNIKA 2017

Niedziela, 15 PAŹDZIERNIKA 2017

(Iz 25,6-10a)
Pan Zastępów przygotuje dla wszystkich ludów na tej górze ucztę z tłustego mięsa, ucztę z wybornych win, z najpożywniejszego mięsa, z najwyborniejszych win. Zedrze On na tej górze zasłonę, zapuszczoną na twarz wszystkich ludów, i całun, który okrywał wszystkie narody; raz na zawsze zniszczy śmierć. Wtedy Pan Bóg otrze łzy z każdego oblicza, odejmie hańbę od swego ludu na całej ziemi, bo Pan przyrzekł. I powiedzą w owym dniu: Oto nasz Bóg, Ten, któremuśmy zaufali, że nas wybawi; oto Pan, w którym złożyliśmy naszą ufność: cieszmy się i radujmy z Jego zbawienia! Albowiem ręka Pana spocznie na tej górze. Moab zaś będzie rozdeptany u siebie, jak się depcze słomę na gnojowisku.

(Ps 23,1-6)Refren: Po wieczne czasy zamieszkam u Pana

Pan jest moim pasterzem,
niczego mi nie braknie.
Pozwala mi leżeć
na zielonych pastwiskach.

Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć,
orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoją chwałę.

Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę,
zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.
Kij Twój i laska pasterska
są moją pociechą.

Stół dla mnie zastawiasz
na oczach mych wrogów.
Namaszczasz mi głowę olejkiem,
obficie napełniasz mój kielich.

Dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni życia.
I zamieszkam w domu Pana
po najdłuższe czasy.

(Flp 4,12-14,19-20)
Umiem cierpieć biedę, umiem i obfitować. Do wszystkich w ogóle warunków jestem zaprawiony: i być sytym, i głód cierpieć, obfitować i doznawać niedostatku. Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. W każdym razie dobrze uczyniliście, biorąc udział w moim ucisku. A Bóg mój według swego bogactwa zaspokoi wspaniale w Chrystusie Jezusie każdą waszą potrzebę. Bogu zaś i Ojcu naszemu chwała na wieki wieków! Amen.

(Ef 1,17-18)
Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania.

(Mt 22,1-14)
Jezus w przypowieściach mówił do arcykapłanów i starszych ludu: Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść. Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę! Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy [ich], pozabijali. Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić. Wtedy rzekł swoim sługom: Uczta wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni. Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie. Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala zapełniła się biesiadnikami. Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny. Rzekł do niego: Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego? Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych.
................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 15 PaÄ˝dziernik 2017, 04:44   

(Mt 22,1-14)
Jezus w przypowieściach mówił do arcykapłanów i starszych ludu: Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść. Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę! Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy [ich], pozabijali. Na to król uniósł się gniewem...
...Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie.
Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka, nie ubranego w strój weselny. Rzekł do niego: Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego? ...
...Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz, w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych..


Wyjatkowo nie zachwyca mnie dzisiejsza Ewangelia...Król okrutnie potraktowal biesiadnika z "rozstajnych dróg" nie odzianego odswietnie...Pod okiem takiego krola tez chyba nie chcialabym sie weselic...Co oznacza ta Przenośnia?...
Bóg wszystkich zaprasza na Uczte w Niebie...Ludzie zyja tak, jakby Boga nie bylo...Trzymaja sie kurczowo ziemskich posiadlosci, ktore tak latwo moze zniszczyc rdza, mole,...
Czy dobrze rozumuję, że biesiadnikiem nie odzianym w stroj weselny, jest czlowiek nieprzygotowany do Uczty Niebieskiej - taki, który nie spelnia warunkow znalezienia sie w stanie łaski uświecajacej?...
Jaki dziwny jest Bóg! Jakie dziwne jest - istnienie Boga! Jakie dziwne jest moje istnienie! Dziwny...Wielki...Ani oko nie widzialo, ani ucho nie slyszalo...W Psalmie padaja słowa: "bogami jestescie"...Jakaz to wielka Przygoda - ŻYCIE!...dziwna - a taka naturalna...jak gdyby nigdy nic...A TO przeciez - jeden wielki Cud! Dzękuję, Boże, ze w nim uczestniczę!
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 15 PaÄ˝dziernik 2017, 10:03   

Nie-król potraktował biesiadnika sprawiedliwie. Zapewne dbał o oprawę, skąd bowiem znienacka zaproszeni mieli mieć weselne stroje, a one świadczą o szacunku do uroczystości. Dawał strój a ten musiał odmówić i psuł ogólny wizerunek gości, dlatego spotkała go kara.
_________________
BML
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 15 PaÄ˝dziernik 2017, 10:53   Komentarz Abuny Zygmunta so dzisiejszych, niedzielnych Czyta

Komentarz Abuny Zygmunta so dzisiejszych, Niedzielnych Czytań:

Królewska uczta zapowiadana przez proroków jest przeznaczona nie tylko dla Izraela ale dla wszystkich narodów..Ucztę te poprzedzi zerwanie zasłony grzechów i zostanie pokonana całkowicie śmierć. Bóg otrze każdą ludzką łze. Ci którzy w pierwszym rzędzie byli zaproszeni okazali się niegodni. Zaproszeni zostali potem wszyscy to znaczy dobrzy i źli. Nikt nie powinien zatem czuć się dumny i wynosić się nad innych, gdyz jakoby przynależność do Kościoła oznaczała jego wyższy status moralny. Liczy się bowiem ostatecznie szacunek dla Bożego zaproszenia a więc szacunek dla Boga .Symbolicznie wyraża to strój weselny.. tylko ten jest wybrany i tylko ten będzie brał udział w uczcie Królestwa Bożego kto z szacunkiem i z miłością odnosi się do Boga

Niech nas w tym dniu niedzielnym w dniu pańskim błogosławi Wszechmogący Bóg Ojciec i Syn i Duch Swięty.
Ostatnio zmieniony przez Rozaniec 17 PaÄ˝dziernik 2017, 11:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 16 PaÄ˝dziernik 2017, 11:32   

No tak, grypa sie do mnie dobiera, a do tego bylem w regionie gdzie z internetem sa klopoty (niedaleko Uniejowa). Podyktowalem "sekretarce" (jest taka funkcja w smartfonie), ale nie zdolalem skontrolowac i poprawic bledow. Przepraszam bo przekaz okazal sie malo zrozumialy. Na drugi raz zastanowie sie glebiej czy taka aplikacja sie poslugiwac. No, ale najpierw musze uporac sie z grypa. Wlasnie pije kolejna "herbatke". Cudzyslow bynajmniej nie oznacza alkoholu, prosze byc spokojnymi w tym wzgledzie.
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 17 PaÄ˝dziernik 2017, 07:47   

Ojcze,
wobec tego życzymy pełnego powrotu do zdrowia i sił.
Oby wszelkie herbatki (w cudzysłowie i bez) przyniosły pożądany efekt.

Z Bogiem

Ania i Michał
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 17 PaÄ˝dziernik 2017, 07:57   

Juz jest znacznie lepiej, a doskonalosci trzeba szukac nie tutaj, a wiec jest dobrze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group