Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 18PAŹDZIERNIKA 2017
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 17 PaÄ˝dziernik 2017, 16:00   Środa - Czytania i Błogosławieństwo - 18PAŹDZIERNIKA 2017

Środa, 18 PAŹDZIERNIKA 2017
Święto św. Łukasza Ewangelisty


(2 Tm 4,9-17a)
Najmilszy: Pośpiesz się, by przybyć do mnie szybko. Demas bowiem mię opuścił umiłowawszy ten świat i podążył do Tesaloniki, Krescens do Galacji, Tytus do Dalmacji. Łukasz sam jest ze mną. Weź Marka i przyprowadź ze sobą; jest mi bowiem przydatny do posługiwania. Tychika zaś posłałem do Efezu. Opończę, którą pozostawiłem w Troadzie u Karpa, przynieś idąc po drodze, a także księgi, zwłaszcza pergaminy. Aleksander, brązownik, wyrządził mi wiele zła: odda mu Pan według jego uczynków. I ty się go strzeż, albowiem sprzeciwiał się bardzo naszym słowom. W pierwszej mojej obronie nikt przy mnie nie stanął, ale mię wszyscy opuścili: niech im to nie będzie policzone! Natomiast Pan stanął przy mnie i wzmocnił mię, żeby się przeze mnie dopełniło głoszenie [Ewangelii] i żeby wszystkie narody [je] osłyszały.

(Ps 145,10-13.17-18)
REFREN: Królestwo Pana głoszą Jego święci

Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła
i niech Cię błogosławią Twoi święci.
Niech mówią o chwale Twojego królestwa
i niech głoszą Twoją potęgę.

Aby synom ludzkim oznajmić Twoją potęgę
i wspaniałość chwały Twojego królestwa.
Królestwo Twoje królestwem wszystkich wieków,
przez wszystkie pokolenia Twoje panowanie.

Pan jest sprawiedliwy na wszystkich swych drogach
i łaskawy we wszystkich swoich dziełach.
Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają,
wszystkich wzywających Go szczerze.

(J 15,16)
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem abyście szli i owoc przynosili.

(Łk 10,1-9)
Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie! Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże.
.................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 18 PaÄ˝dziernik 2017, 04:35   

...proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki....
......mówcie: Pokój temu domowi! Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was...
..Jeśli do jakiego miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże.


Rozdawali Pokój...Uzdrawiali chorych...Przepowiadali juz tu - na ziemi, zapanowanie w sercach - KRÓLESTWA BOŻEGO...
Wszystko to w zamian za uwierzenie w to, co mowil, co obiecywal Jezus Chrystus...

(J 15,16)
Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem abyście szli i owoc przynosili.


Chcialabym czuc sie wybraną, chcialabym przynosic owoce...
Już poznalam przedsmak Królestwa...Chce mi sie krzyczec: wszystko to Prawda! Zaufalam Bogu w Trójcy Jedynemu!
Dlaczego mówię o tym z pewnym oniesmieleniem?...Ale - niby dlaczego mialabym milczec?...
Niebo nade mną ogromne!...
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 18 PaÄ˝dziernik 2017, 07:31   

Prawdziwy apostol Chrystusa oddaje sie otrzymanej od Boga misji calym sercem. Inne sprawy sa dla niego drugorzedne. Wszystko jest podporzadkowane przygotowaniu ludzi do zbawczego spotkania z Panem i utrwalenia na ziemi Jego Krolestwa.

Żeńcy mesjańskiego żniwa sa wybrani i poslani przez Chrystusa. Powinni nieustannie wzmacniac sie modlitwą o to aby trwalo i odmladzalo sie w nich nieustannie Boze poslanie, tak aby byli swiadkami cudu Krolestwa Bozego, tego, ze owce są miedzy wilkami, a te nie czynia im szkody i ze pokoj Bozy ktorego sa nosicielami leczy choroby tych wszystkich ktorzy ich przyjmuja do swoich domow
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 18 PaÄ˝dziernik 2017, 07:32   

Życie na sposob laicki , z jego „wolnością”, jest atrakcyjne i czasem zdaje sie lepiej odpowiadac na potrzeby czlowieka, bo wiecej, a przede wszystkim szybciej, obiecuje mozliwosc ich zaspokojenia. Jego atrakcyjnosc sprawia, ze czlowiek odwraca sie od „nudnej” drogi do Nieba i rzuca sie w stronę konsumowania tego co dostrzega, nie pytajac jakie to ma znaczenie i jaka jest tego cena.

Z wypowiedzi sw. Pawla łatwo wywnioskowac , ze jego misja apostolska przezywa kryzys. Grozi mu zniechecenie, gdyz opuscili go bliscy wspolpracownicy, zwatpiwszy w autentycznosc wiary w Chrystusa. Widzieli cuda, nabrali entuzjazmu, ale teraz , pod wplywem trudow i przeciwnosci ich entuzjazm opadl. Na szczescie Jezus jest przy nim. Pawel nie cofa sie przed kontynuowaniem pielgrzymki do Nieba, nawet wtedy gdy zostal sam i znalazl sie przed sadem cywilnym, oskarzony o to ze gloszac Zbawienie, de facto pelni role spolecznego szkodnika. Jego wytrwalosc, a wiec posrednio wszystkie oskarzenia jakie na niego spadaja i wszystkie przeszkody jakie sie mu stawia, staja sie swiadkami obecnosci Chrystusa i Jego zbawczej mocy ktora prowadzi Pawla przez smierc do Zycia.

Niech Cię wielbią, Panie, wszystkie Twoje dzieła
i niech Cię błogosławią Twoi święci.
Niech mówią o chwale Twojego królestwa
i niech głoszą Twoją potęgę.
Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają,
wszystkich wzywających Go szczerze


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group