Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 19PAŹDZIERNIKA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 18 PaÄ˝dziernik 2017, 14:52   Czwartek - Czytania i Błogosławieństwo - 19PAŹDZIERNIKA 2017

Czwartek, 19 PAŹDZIERNIKA 2017

(Rz 3,21-29)
Teraz jawną się stała sprawiedliwość Boża niezależna od Prawa, poświadczona przez Prawo i Proroków. Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy: wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie. Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi. Chciał przez to okazać, że sprawidliwość Jego względem grzechów popełnionych dawniej - za dni cierpliwości Bożej - wyrażała się w odpuszczaniu ich po to, by ujawnić w obecnym czasie Jego sprawiedliwość, i [aby pokazać], że On sam jest sprawiedliwy i usprawiedliwia każdego, który wierzy w Jezusa. Gdzież więc podstawa do chlubienia się? Została uchylona! Przez jakie prawo? Czy przez prawo uczynków? Nie, przez prawo wiary. Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa. Bo czyż Bóg jest Bogiem jedynie Żydów? Czy nie również i pogan? Zapewne również i pogan.

(Ps 130,1-6)
REFREN: Bóg miłosierny daje odkupienie

Z głębokości wołam do Ciebie, Panie,
Panie, wysłuchaj głosu mego.
Nachyl Twe ucho
na głos mojego błagania.

Jeśli zachowasz pamięć o grzechach, Panie,
Panie, któż się ostoi?
Ale Ty udzielasz przebaczenia,
aby ze czcią Ci służono.

Pokładam nadzieję w Panu,
dusza moja pokłada nadzieję w Jego słowie.
Dusza moja oczekuje Pana
bardziej niż strażnicy poranka.

(J 14,6)
Ja jestem drogą prawdą, i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

( Łk 11,47-54)
Jezus powiedział do faryzeuszów i uczonych w Prawie: Biada wam, ponieważ budujecie grobowce prorokom, a wasi ojcowie ich zamordowali. A tak jesteście świadkami i przytakujecie uczynkom waszych ojców, gdyż oni ich pomordowali, a wy im wznosicie grobowce. Dlatego też powiedziała Mądrość Boża: Poślę do nich proroków i apostołów, a z nich niektórych zabiją i prześladować będą. Tak na tym plemieniu będzie pomszczona krew wszystkich proroków, która została przelana od stworzenia świata, od krwi Abla aż do krwi Zachariasza, który zginął między ołtarzem a przybytkiem. Tak, mówię wam, na tym plemieniu będzie pomszczona. Biada wam, uczonym w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli. Gdy wyszedł stamtąd, uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli gwałtownie nastawać na Niego i wypytywać Go o wiele rzeczy. Czyhali przy tym, żeby go podchwycić na jakimś słowie.
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 19 PaÄ˝dziernik 2017, 04:40   

(J 14,6)
Ja jestem drogą prawdą, i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.


Dziekuję, Jezu Chryste! Co by dzis bylo ze mnie, gdybys po mnie nie przyszedł?!...Tkwilabym w bezsensie, depresji...Wejdź, proszę, na droge życia tak strasznie blądzacych licznych moich Przyjaciół, Znajomych, ich dzieci i wnukow...Niech przejrzą....Zaprowadź ich do Ojca, Chryste, proszę...

...Biada wam, uczonym w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli. Gdy wyszedł stamtąd, uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli gwałtownie nastawać na Niego i wypytywać Go o wiele rzeczy. Czyhali przy tym, żeby go podchwycić na jakimś słowie.

Doswiadczylam bólu upomnienia - BIADA! Naprawde żle ze mna bylo...Dzieki, Boże, za łaske wybaczenia...Zalezy Ci i dzisiaj na pozyskaniu dla swojego Krolestwa wojujacych z życiem peudouczonych...Skąd ich tyle!?...Nie pokonają Boga! Im więcej ich pozornych zwyciestw, tym czesciej slychać Chrystusowe:
JAM ZWYCĘŻYŁ ŚWIAT!...Dziękuję, Zmartwychwstały Panie!
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 19 PaÄ˝dziernik 2017, 08:10   

"Bo nie ma tu różnicy: wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie." (Rz 3)

Krzepiące.
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 19 PaÄ˝dziernik 2017, 08:31   

„Czyhali zeby Go podchwycic na jakims slowie”. Ich postawa potwierdza prawde, ze chociaz buduja grobowce prorokom, to jednak ich postawa nie rozni sie niczym od tych ktorzy tych prorokow zamordowali. Tymczasem . Łudzi sie kto sadzi, ze oszuka Prawde. Kto idzie zlą drogą, będzie zbierał owoce zła.

Grobowce ich i ich pomniki sa przeciwko nim. Oskarzaja ich o zaklamanie, bo to co oni na zewnatrz manifestują sprzeczne jest z tym jak postepuja.

Klucze nie sa po to aby sie nimi chwalic, pyszniąc sie ze skarbow do jakich ma sie dostep dzieki kluczom, ale sa one po to aby znajdujacy sie w potrzebie czlowiek mogl z tych skarbow skorzystac.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 19 PaÄ˝dziernik 2017, 08:32   

Nikt nie jest w stanie zbawic samego siebie, bo wszyscy jestesmy skazeni grzechem. Zbawic nas moze tylko Milosierdzie Boga, ktore ujawnilo sie i ujawnia w Jezusie Chrystusie dla wszystkich ktorzy w Niego wierza i dbaja o komunie milosci z Nim.


Z głębokości wołam do Ciebie, Panie,
Panie, wysłuchaj głosu mego.
Nachyl Twe ucho
na głos mojego błagania.
Jeśli zachowasz pamięć o grzechach, Panie,
Panie, któż się ostoi?
Ale Ty udzielasz przebaczenia,
aby ze czcią Ci służono.
Pokładam nadzieję w Panu,
dusza moja pokłada nadzieję w Jego słowie.
Dusza moja oczekuje Pana
bardziej niż strażnicy poranka.

Ja jestem drogą prawdą, i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. (J 14,6)


Chrystus jest nazym Zbawicielem. On nas prowadzi do pelni Zbawienia. Dziekujemy Ci Boze za Twoje wielkie Milosierdzie dla nas. Prowadz nas drogą Zbawienia, prosimy. Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group