Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 20PAŹDZIERNIKA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 19 PaÄ˝dziernik 2017, 14:35   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 20PAŹDZIERNIKA 2017

Piątek, 20 PAŹDZIERNIKA 2017
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera


(Rz 4,1-8)
Zapytajmy więc, co [zyskał] Abraham, przodek nasz według ciała. Jeżeli bowiem Abraham został usprawiedliwiony z uczynków, ma powód do chlubienia się, ale nie przed Bogiem. Bo cóż mówi Pismo? Uwierzył Abraham Bogu i zostało mu to poczytane za sprawiedliwość. Otóż temu, który pracuje, poczytuje się zapłatę nie tytułem łaski, lecz należności. Temu jednak, który nie wykonuje pracy, a wierzy w Tego, co usprawiedliwia grzesznika, wiarę jego poczytuje się za tytuł do usprawiedliwienia, zgodnie z pochwałą, jaką Dawid wypowiada o człowieku, którego Bóg usprawiedliwia niezależnie od uczynków: Błogosławieni ci, których nieprawości zostały odpuszczone i których grzechy zostały zakryte. Błogosławiony mąż, któremu Pan nie poczyta grzechu.

(Ps 32,1-2.5.11)
REFREN: Tyś mą ucieczką i moją radością

Szczęśliwy człowiek,
któremu odpuszczona została nieprawość,
a jego grzech zapomniany.
Szczęśliwy ten, któremu Pan nie poczytuje winy,
a w jego duszy nie kryje się podstęp.

Grzech wyznałem Tobie
i nie ukryłem mej winy.
Rzekłem: „Wyznaję mą nieprawość Panu”
a Ty darowałeś niegodziwość mego grzechu.

Cieszcie się i weselcie
w Panu, sprawiedliwi,
radośnie śpiewajcie
wszyscy prawego serca.

(Ps 33,22)
Panie niech nas ogarnie Twoja łaska według nadziei, którą pokładamy w Tobie!

(Łk 12,1-7)
Kiedy wielotysięczne tłumy zebrały się koło Niego, tak że jedni cisnęli się na drugich, zaczął mówić najpierw do swoich uczniów: Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach. Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie! Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 19 PaÄ˝dziernik 2017, 21:39   

bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła

Smierć w chorobie czy starości daje czas na pogodzenie się z Bogiem.
Tragiczny wypadek już takiego czasu nie daje.

Śpiewamy: od nagłej i niespodziewanej śmierci zachowaj nas Panie
Bo się boimy, ze nam czasu braknie.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 20 PaÄ˝dziernik 2017, 07:17   

...Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie! Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.

..."bójcie sie Tego"...A dalej - "nie bojcie sie"...Troche zacmiony mam dzis umysl...
Zdarza mi sie coraz czesciej przeprowadzac "próby generalne" co do PRZYSZŁOSCI...Ciekawa jestem, jak to sie dziac bedzie...Jesli sie boję, to boję sie NIEWIADOMEJ...
Dziekuję za Nadzieję "o wroblach...o policzonych wlosach"...
UFAM CI, BOŻE!

(Ps 33,22)
Panie niech nas ogarnie Twoja łaska według nadziei, którą pokładamy w Tobie!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 20 PaÄ˝dziernik 2017, 08:52   

Dzisiejsza Ewangelia mowi o slowach ktore skierował Chrystus „najpierw do swoich uczniow”. Im w pierwszym rzedzie te slowa zadedykowal : „Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów”. Potem zwracajac sie do nich jako „swoich przyjaciół” powiedzial : „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą”. Na koniec natomiast :”Nie bójcie się: jesteście wazniejsi niż wiele wróbli”.

Jak bardzo musiał towarzyszyc uczniom Chrystusa strach i jak bardzo czuli sie malymi. Jak wyraźne jest tutaj widmo krzyza, ktore im towarzyszylo, pomimo ze „wielotysieczne tlumy zebraly sie kolo Jezusa”. W tych warunkach tak latwo ulec wygodnemu kompromisowi z potężnymi i wplywowymi faryzeuszami, tym bardziej, ze im rowniez bardzo zalezalo aby pozyskac Jezusa dla siebie. Jak łatwo o poprawnosc polityczna i jak latwo prowadzic podwojna gre i przyjac „dyplomacje” jako styl życia.

Pomoz nam Panie pokonac oblude w zyciu prywatnym i w zyciu publicznym. Pomoz nam abysmy mieli wewnetrzna wolnosc i odwagę potrzebne do dochowania wiernosci prawdzie i uczciwosci. Spraw abysmy umieli z miloscia zawierzyc sie Tobie.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 20 PaÄ˝dziernik 2017, 08:54   

Nasze zbawienie jest w Bogu. Bez Niego jest ono niemozliwe. Osiagamy je wtedy, gdy wierzymy, ale nie we wlasne osiagniecia, lecz w Bożą milość .

Daj nam Panie łaske uwierzenia i zawierzenia sie Twojej milosiernej Milosci.

Panie niech nas ogarnie Twoja łaska według nadziei, którą pokładamy w Tobie! (Ps 33,22)


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group