Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 21PAŹDZIERNIKA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 20 PaÄ˝dziernik 2017, 15:57   Sobota - Czytania i Błogosławieństwo - 21PAŹDZIERNIKA 2017

Sobota, 21 PAŹDZIERNIKA 2017
Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa


(Rz 4,13.16-18)
Nie od [wypełnienia] Prawa została uzależniona obietnica dana Abrahamowi i jego potomstwu, że będzie dziedzicem świata, ale od usprawiedliwienia z wiary. I stąd to [dziedzictwo] zależy od wiary, by było z łaski i aby w ten sposób obietnica pozostała nienaruszona dla całego potomstwa, nie tylko dla potomstwa opierającego się na Prawie, ale i dla tego, które ma wiarę Abrahama. On to jest ojcem nas wszystkich - jak jest napisane: Uczyniłem cię ojcem wielu narodów - przed obliczem Boga. Jemu on uwierzył jako Temu, który ożywia umarłych i to, co nie istnieje, powołuje do istnienia. On to wbrew nadziei uwierzył nadziei, że stanie się ojcem wielu narodów zgodnie z tym, co było powiedziane: takie będzie twoje potomstwo.

(Ps 105,6-9.42-43)
REFREN: Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu

Potomkowie Abrahama, słudzy Jego,
synowie Jakuba, Jego wybrańcy.
Pan jest naszym Bogiem,
Jego wyroki obejmują świat cały.

Na wieki On pamięta o swoim przymierzu,
obietnicy danej tysiącu pokoleń,
o przymierzu, które zawarł z Abrahamem,
przysiędze danej Izaakowi.

Pamiętał bowiem o swym świętym słowie
danym Abrahamowi, swojemu słudze.
I wyprowadził swój lud wśród radości,
z weselem swoich wybranych.

(J 15,26b.27a)
Świadectwo o Mnie da Duch prawdy i wy także świadczyć będziecie.

(Łk 12,8-12)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągać będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć.
..................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 20 PaÄ˝dziernik 2017, 20:55   

Jakie budujące są świadectwa wiary, emitowane w TV za rządów PIS.
Pamietam siebie jako dziecko, jak się ćwiczyłam w żegnaniu się podczas przechodzenia przed kościołem.
A było to przed wejściem do sklepu i po wyjściu.
Dzieci maja większe wyczucie Sakrum niż dorośli.

Piekny, zapamiętany obrazek. W zatłoczonym tokijskim pociągu zakonnica w skupieniu, z godnością odmawiająca po cichu rozaniec.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 21 PaÄ˝dziernik 2017, 07:56   

Dokladnie ten sam efekt, zakonnicy i malej dziewczynki wchodzacej do sklepy i zegnajacej sie. Swiat potrzebuje takich szczerych gestow, a beda sie mnozyly dobre tego efekty.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 21 PaÄ˝dziernik 2017, 07:56   

To jaka jest nasza postawa wzgledem Jezusa decyduje o naszym życiu wiecznym. Kto sie wyrzeka Jezusa, wyrzeka sie Zbawienia. Poki zyjemy na tej ziemi, zawsze mamy szanse nawrocenia. Kto jednak oddal sie pod wladze szatana i „bluźni przeciw Duchowi Swietemu”, ten odcial sie od Zbawienia. Kto zawierzyl cale swoje zycie Bogu, ten juz tutaj i juz teraz doswiadcza Nieba.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 21 PaÄ˝dziernik 2017, 07:59   

Milosierdzie Boga jest nieskonczone. Obietnica szcześcia jest dla wszystkich dzieci Abrahama, a wiec dla wszystkich, ktorzy posiadają jego wiare. Dar Bozy nigdy nie jest rodzajem ekwiwalentu za wykonane dzielo, ale stanowi wyraz Milosierdzia Bozego. Decydujaca jest wiara w to, że Bog „ozywia umarlych i to, co nie istnieje, powoluje do istnienia”. Wiara ktora przewyzsza to co racjonalne, ktora przekracza próg doczesności, wiara ktora budzi w czlowieku milosc i wyraża sie pelnym zaufania i wdziecznosci oddaniem sie Bogu.

Pan jest naszym Bogiem,
Jego wyroki obejmują świat cały.
Na wieki On pamięta o swoim przymierzu,
obietnicy danej tysiącu pokoleń,
o przymierzu, które zawarł z Abrahamem,

Niech nas blogoslawi odnową przymierza miłości i zawierzenia Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety.

Przezyjmy ten sobotni dzien z Maryja. Pozdrawiajmy ja kiedy tylko przyjdzie nam takie natchnienie, na przyklad wchodzac, albo wychodzac ze sklepu, jak pewna mala dziewczynka.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 21 PaÄ˝dziernik 2017, 08:26   

(J 12,8-12)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych. Każdemu, kto mówi jakieś słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie przebaczone, lecz temu, kto bluźni przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie przebaczone. Kiedy was ciągać będą do synagog, urzędów i władz, nie martwcie się, w jaki sposób albo czym macie się bronić lub co mówić, bo Duch Święty nauczy was w tej właśnie godzinie, co należy powiedzieć.


Dzis, sluchajac Ewangelii, zrozumialam, dlaczego Jezusowi zalezy, by sie do Niego przyznawac przed ludzmi...Bo w ten sposób dajemy o Nim ŚWIADECTWO...A przed chwila, czytajac zdanie św.Jana podane przed Ewangelia, napotkalam na potwierdzenie tego wniosku...Za wszystkie podpowiedzi - dziękuję Ci, Duchu Święty, Boże!

(J 15,26b.27a)
Świadectwo o Mnie da Duch prawdy i wy także świadczyć będziecie.


Czy można sie do Ciebie nie przyznać, Chryste?
Dziękuję, Ci, Duchu Św. Boże, za wszystkieTwoje Dary...Kocham Cię!
Bądź uwielbiana naszym życiem, Trójco Przenajswiętsza!
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 21 PaÄ˝dziernik 2017, 08:47   

Próbujmy, jak Abraham, który "wbrew nadziei uwierzył nadziei"
zachować pozytywne nastawienie w różnych naszych codziennych sprawach,
także po to, by pomóc tę Nadzieję odzyskać tym wokół nas,
którym może jest trudniej...

Z Bogiem

Michał
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 21 PaÄ˝dziernik 2017, 13:37   

Dzieki Michal za ten wpis. To jest dobre swiadectwo. Proby pokorne sa wyrazem zaufania i daja nadzieje na interwencje Boza tym, ktorzy ja traca. Modlmy sie za tych, ktorzy nadziei juz nie maja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group