Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA KAPLICZKA w listopadzie (29.X.- 4.XI.2017)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 29 PaĽdziernik 2017, 00:27   NASZA KAPLICZKA w listopadzie (29.X.- 4.XI.2017)

¦WIAT£O¦Æ WIEKUISTA NIECHAJ IM ¦WIECI
Ostatnio zmieniony przez Ave Maryja 5 Listopad 2017, 06:17, w caÅ‚oÅ›ci zmieniany 1 raz  
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 29 PaĽdziernik 2017, 00:40   

K+M+B

1 LISTOPADA 2017
¦roda
Wszystkich ¦wiêtych



Czesc Chwalebna

-----------------------------------
Tajemnice chwalebne:

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa
2.Wniebowstapienie Pana Jezusa
3.Zeslanie Ducha Swietego
4.Wniebowziecie Maryi
5.Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi.

----------------------------------------


//
...
Nie b±d¼ pewny, ¿e czas masz, bo pewno¶æ niepewna
zabiera nam wra¿liwo¶æ tak jak ka¿de szczê¶cie
przychodzi jednocze¶nie jak patos i humor
jak dwie namiêtno¶ci wci±¿ s³absze od jednej
tak szybko stad odchodz± jak drozd milkn± w lipcu
jak d¼wiêk trochê niezgrabny lub jak suchy uk³on
¿eby widzieæ naprawdê zamykaj± oczy
chocia¿ wiêkszym ryzykiem rodziæ siê nie umieraæ
kochamy wci±¿ za ma³o i stale za pó¼no

...
/wiersz ks. Twardowskiego/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc):Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o


----------- I. Zmartwychwstanie Pana Jezusa -------------

O dusze ¶wiête, które ju¿ cieszycie siê szczê¶liwo¶ci± wasz± i bezustannie ¶piewacie Panu hymny uwielbienia; jaki¿ b³ogi los przypad³ wam w udziale! Jak¿e s³usznie wznosicie bez przerwy wasze pienia chwa³y! Jak¿e wam szczê¶cia waszego zazdro¶ci dusza moja, i¿ ju¿ jeste¶cie wyzwolone od tej bole¶ci, jak± tu cierpieæ musi3 kto mi³uje Pana, na widok tych ciê¿kich zniewag zadawanych Bogu mojemu w tych nieszczê¶liwych czasach! Na widok tej brzydkiej niewdziêczno¶ci, jak± Mu ludzie za dobrodziejstwa Jego odp³acaj±, i tej martwej obojêtno¶ci na zgubê tylu dusz, które Szatan w przepa¶æ wieczn± porywa.
O b³ogos³awione dusze niebieskie! wspomó¿cie nêdzê nasz±, wstawcie siê za nami do mi³osierdzia Boga naszego, aby nam da³ do serca kropelkê jak± waszych rozkoszy i zes³a³ do naszych dusz promieñ jaki tego jasnego poznania, którym wy siê cieszycie!
Ty sam, Bo¿e mój, daj nam choæ w cz±stce zrozumieæ tê ogromn± wiekuist± chwa³ê, zgotowan± tym, którzy mê¿nie potykaj± siê w walkach tego nêdznego ¿ywota! Upro¶cie nam ¶wiat³o, o dusze mi³o¶ci± wieczn± p³on±ce, aby¶my choæ z daleka poj±æ zdo³ali rozkosz i to szczê¶cie, które was wci±¿ now± rado¶ci± upaja na my¶l, ¿e rado¶æ ta nigdy siê nie skoñczy!
O wy dusze b³ogos³awione, które tak dobrze umia³y¶cie z ¿ycia korzystaæ i za tê cenê najdro¿sz± takie sobie rozkoszne i niespo¿yte kupi³y¶cie dziedzictwo: nauczcie nas przyk³adem waszym, jak mamy ceniæ nad wszystko to dobro nieskoñczone, jak z niego korzystaæ! Wspomó¿cie nas wasz± przyczyn± i kiedy tak blisko jeste¶cie ¬ród³a ¯ywota, zaczerpnijcie¿ z Niego i dla nas wody ¿ywej, bo giniemy tu z pragnienia!

(¦w. Teresa od Jezusa: Wo³ania duszy do Boga 13, 1-2.4).

Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- II. Wniebowstapienie Pana Jezusa ------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


------------- III. Zeslanie Ducha Swietego -----------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

--------------- IV. Wniebowziecie Maryi --------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

------------- V. Ukoronowanie Matki Bozej na Krolowa Nieba i Ziemi-------------


Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 PaĽdziernik 2017, 09:25   

kochamy wci±¿ za ma³o i stale za pó¼no ks. Twardowski

Takie jest moje wyznanie i taka prosba : Panie zmiluj sie nad nami oraz skierowana do Maryi prosba : Swieta Matko Boza, Maryjo, modl sie za nami grzesznymi, teraz i w godzine ¶mierci naszej. Amen.
 
 
dbb


Miejscowosc: Aleppo
WysÅ‚any: 29 PaĽdziernik 2017, 13:48   

Swieta Matko Boza, Maryjo, modl sie za nami grzesznymi, teraz i w godzine ¶mierci naszej...
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 31 PaĽdziernik 2017, 07:41   

I jeszcze pocz±tek tego samego wiersza ks. Twardowskiego:

"Nie b±d¼ pewny, ¿e czas masz, bo pewno¶æ niepewna".

Zdarza nam siê przek³adaæ "na jutro" co¶ co mamy do zrobienia.
Gorzej, gdy to odk³adanie na jutro lub na ca³e lata
dotyczy powiedzenia komu¶ "dziêkujê", "przepraszam"
lub dotyczy zwyk³ego, serdecznego u¶miechu
skierowanego do kogo¶, kto tego bardzo potrzebuje.

Z Bogiem

Micha³
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group