Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» NastÄ™pny temat
NASZA KAPLICZKA w listopadzie (12.XI.- 18.XI.2017)
Autor Wiadomość
Ave Maryja


Miejscowosc: Ca³a Ziemia
WysÅ‚any: 12 Listopad 2017, 05:42   NASZA KAPLICZKA w listopadzie (12.XI.- 18.XI.2017)

(Flp 2,15-16)
Jawicie siê jako ¼ród³a ¶wiat³a w ¶wiecie,
trzymaj±c siê mocno S³owa ¯ycia.
 
 
Rozaniec


Miejscowosc: Ca³y ¦wiat
WysÅ‚any: 12 Listopad 2017, 05:56   

K+M+B

13 LISTOPADA 2017
Poniedzia³ek
Wspomnienie ¶wiêtych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych mêczenników Polski



Czesc Bolesna
---------------------------------------------------
Tajemnice Bolesne:

1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu.
2.Biczowanie Pana Jezusa.
3.Ukoronowanie korona z cierni.
4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa.
5.Smierc na krzyzu.

----------------------------------------------------

//

Rany

Mówi±, ¿e Ciê poznano przy ³amaniu chleba
raczej po ranach r±k Twych które go z³ama³y
chleb niewidoczny jak tajniak na co dzieñ
byæ albo nie byæ nie dla nas pytanie
tylko Ty jeste¶

obraca siê ziemia
mi³o¶æ oddala bo za bardzo zbli¿a
chleb tak jak serce o wiele za ma³e

rany ¶wiadcz± wiêcej ni¿ rêce rozda³y


/wiersz Ks.Jana Twardowskiego/
//


W Imie Ojca i Syna i Ducha Swietego. Amen
Wierze w Boga... Ojcze nasz...
(O wiare, nadzieje i milosc): Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo... Zdrowas Maryjo...
Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...

+---o---o-o-o---o

------------------ 1.Modlitwa Pana Jezusa w Ogrojcu. --------------
//

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 2.Biczowanie Pana Jezusa. ---------------
//

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

----------------- 3.Ukoronowanie korona z cierni. ----------------
//

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

---------------- 4.Dzwiganie krzyza przez Pana Jezusa. -----------
//

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o


---------------- 5.Smierc na krzyzu-----------------------
//

Dopóki dusza moja ulegaæ bêdzie kaprysom dalekim od zjednoczenia z Bogiem, fantazjom tak i nie, trwam jakby w wieku dzieciêcym, nie postêpujê krokami olbrzyma w mi³o¶ci, bo Twój ogieñ, o Panie, nie strawi³ jeszcze wszystkiego brudu, z³oto nie jest czyste, szukam jeszcze siebie; Ty, o Bo¿e mój, nie zniszczy³e¶ jeszcze ca³ej mojej wrogo¶ci wzglêdem Ciebie. Lecz kiedy... zniszczysz wszelk± mi³o¶æ nieuporz±dkowan±, wszelki ból nies³uszny, wszelki lêk, wówczas mi³o¶æ stanie siê doskona³a, a z³oty pier¶cieñ naszego przymierza stanie siê wiêkszy ni¿ niebo i ziemia
- (b³. El¿bieta od Trójcy ¦w.: I Rekolekcje 2, 2).

//
Ojcze nasz ... Zdrowas Maryjo ... Zdrowas Maryjo ... ................. Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Swietemu ...
+---o---o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o---o-o-o-o-o-o-o-o-o-o---o

O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, chroñ od ognia piekielnego; zaprowad¼ do nieba wszystkie dusze, a szczególnie te, które najwiêcej potrzebuj± Twego Mi³osierdzia ".
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 12 Listopad 2017, 20:50   

Zapomnij ¿e jeste¶ gdy mowisz ze kochasz(ksJan Twardowski)

Ty b±d¼ naszym ¯yciem ,Bo¿e.W Naj¶wiêtszym Sakramencie,we wlasnym sercu,w czlowieku ka¿dym.
,,Cokolwiek nie uczyniliscie jednemu z najmniejszych tego i Mnie nie uczyniliscie.,,
 
 
mwisniewski


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 14 Listopad 2017, 07:29   

Fragment wiersza ks. Twardowskiego:
"...chleb tak jak serce o wiele za ma³e..."

Oby uda³o nam siê dzi¶ spowodowaæ,
¿e dla kogo¶ konkretnego
jednak wystarczy tego chleba i serca.

Z Bogiem

Micha³
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 16 Listopad 2017, 19:32   

Matko Mi³osierdzia..Ciebie pozna³ Jan Pawe³ II i zawierzy³ wszystko TOTUS TUUS.
W KULowskim Kosciele te¿ dzi¶ ¶wiêtowali podczas mszy ¶w.

Duchu ¶w.doprowad¼ ¶wiat i wszystkich do osobistego ,,do¶wiadczenia" Bo¿ego Mi³osierdzia po którym wszystko inaczej siê widzi
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
WysÅ‚any: 17 Listopad 2017, 18:06   

W rêkach Boga

Panie, Ty jeste¶! Uczyñ ze mn± to, co w oczach Twoich jest dobre (1 Sm 3, 18)

„Dusza – mówi ¶w. Jan od Krzy¿a – bardzo oddala siê od drogi wiod±cej do wysokiego stanu zjednoczenia z Bogiem, kiedy przywi±zuje siê do wysokiego stanu zjednoczenia z Bogiem, kiedy przywi±zuje siê do jakiego¶ sposobu pojmowania, odczuwania, wyobra¿enia, upodobania w swojej woli i w ogóle do swych nawyknieñ, i w ogóle do jakiejkolwiek innej rzeczy lub w³asnego dzie³a, nie umiej±c oderwaæ i ogo³ociæ siê z tego wszystkiego” (Dr. II, 4, 4). Utrapienia nocy zmys³ów i ducha maj± w³a¶nie uwolniæ cz³owieka od tych wszystkich wiêzów. W ¿yciu ka¿dego stworzenia istnieje zawsze pewna miara cierpieñ, wystarczaj±cych, aby dokonaæ ca³kowitego oczyszczenia; wybiera je i zsy³a Bóg, zale¿nie od potrzeb i warunków ka¿dego, lecz niestety niewielu jest takich, którzy potrafi± je wykorzystaæ, niewielu bowiem uznaje w nich rêkê Bo¿±, która chce ich oczy¶ciæ. Niewielu pozwala siê prowadziæ Bogu, oczy¶ciæ i odnowiæ wed³ug Jego upodobania, wielu natomiast usi³uje doj¶æ do zjednoczenia z Bogiem wed³ug w³asnych planów i zapatrywañ. „Synu – ostrzega Duch ¦wiêty – je¿eli masz zamiar s³u¿yæ Panu, przygotuj sw± duszê na do¶wiadczenie... Przyjmij wszystko, co przyjdzie na Ciebie, a w zmiennych losach utrapieñ b±d¼ wytrzyma³y... B±d¼ Mu wierny, a On zajmie siê tob±, prostuj swe drogi i Jemu zaufaj” (Syr 2, 1. 4. 6). Cz³owiek nigdy dosyæ nie przekonuje siê, ¿e „prosta droga” doj¶cia do Boga i do ¶wiêto¶ci to ta, któr± sam Bóg wytyczy³, a nie ta, jak± ka¿dy wybiera wed³ug w³asnego s±du. Albo cz³owiek staje siê ¶wiêtym wed³ug planu Boga, albo w ogóle nie staje siê ¶wiêtym; albo pozwala siê Jemu prowadziæ, albo nie dojdzie nigdy do celu.

„Jest wielu, którzy pragn± postêpowaæ naprzód i z wielk± usilno¶ci± prosz± Boga, by ich poci±ga³ i prowadzi³ do tego stanu doskona³o¶ci, a gdy Bóg zaczyna podnosiæ ich przez pierwsze niezbêdne trudy i umartwienia, nie chc± ich przyjmowaæ, chroni± swe cia³o, cofaj±c siê z w±skiej drogi ¿ycia i szukaj±c szerokich go¶ciñców pociech” (J.K.; ¯.p³. 2, 27). Wol± postêpowaæ wed³ug w³asnego uznania i dlatego Bóg, nie gwa³c±c wolno¶ci cz³owieka, pozostawia im przeciêtno¶æ.

Lecz czy¿ Ty, o Panie, czynisz mo¿e cokolwiek, co nie zmierza³oby do wiêkszego dobra takiej duszy, któr± widzisz swoj± i poddan± we wszystkim Twojej woli, aby sz³a za Tob±, gdziekolwiek pójdziesz — a¿ do ¶mierci krzy¿owej, z mocn± wol± dopomagania Ci w noszeniu krzy¿a i niepozostawienia Ciebie z nim samego?... Chcê byæ przekonana, ¿e wszystko to jest dla mojego dobra. Prowad¼ mnie, którêdy zechcesz, nie nale¿ê ju¿ do siebie, ale do Ciebie... Uczyñ, o Panie, wszystko, co chcesz. Niech tylko ja Ciebie nie obra¿am, niech nie tracê cnót, je¶li mi ich z samej tylko dobroci Twojej u¿yczy³e¶. Cierpieæ chcê, Panie, bo Ty cierpia³e¶. Niech siê spe³ni nade mn± na wszelki sposób Twoja ¶wiêta wola! Nie dopuszczaj tylko, Panie, by rzecz tak droga, jak± jest mi³o¶æ Twoja, dosta³a siê najemnikom, którzy s³u¿± Tobie tylko dla pociech duchowych (¶w. Teresa od Jezusa: ¯ycie 11, 12).

O Jezu, Panie mój, b±d¼ ze mn± wszêdzie i zawsze; niech to bêdzie moj± pociech±, ¿e dobrowolnie chcê byæ pozbawiony wszelkiej ziemskiej chwa³y; a gdyby mi Twojej pociechy zabrak³o, niech Twoja wola i sprawiedliwe do¶wiadczenie bêdzie mi najwy¿sz± rado¶ci±. Bo na wieki nie bêdziesz siê gniewa³ ani wiecznie grozi³ s³udze Twojemu...
O Panie, czyñ ze mn±, cokolwiek Ci siê spodoba, byleby moja wola wprost do Ciebie stale by³a skierowana. Je¿eli chcesz, bym brn±³ w ciemno¶ci, b±d¼ b³ogos³awiony; je¿eli chcesz, bym chodzi³ w ¶wiat³o¶ci, b±d¼ równie¿ b³ogos³awiony. Je¿eli chcesz, ¿ebym ¿y³ w utrapieniach, b±d¼ zarówno zawsze b³ogos³awiony...
Panie, dla Ciebie ochoczo zniosê, cokolwiek zechcesz mi zes³aæ. Z rêki Twej pragnê jednakowo przyj±æ dobro i z³o, s³odycz i gorycz; obmyj mnie z wszelkiej winy, a nie ulêknê siê ¶mierci ani piek³a. By³e¶ mnie tylko nie odrzuci³ na wieki, o Panie, i nie wykre¶li³ z ksiêgi ¿ywota; wówczas nie zaszkodzi mi jakiekolwiek utrapienie, które by na mnie przysz³o (O na¶ladowaniu Chrystusa III, 16, 2; 17, 1. 2. 4).

O. Gabriel od ¶w. Marii Magdaleny, karmelita bosy
¯yæ Bogiem, t. III,

Daj Bo¿e pe³niæ Twoj± wolê
 
 
WyÅ›wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Nie mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group