Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 14LISTOPADA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 13 Listopad 2017, 15:18   Wtorek - Czytania i Błogosławieństwo - 14LISTOPADA 2017

Wtorek, 14 LISTOPADA 2017

(Mdr 2,23-3,9)
Dla nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka, uczynił go obrazem swej własnej wieczności. A śmierć weszła na świat przez zawiść diabła i doświadczają jej ci, którzy do niego należą. A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. Zdało się oczom głupich, że pomarli, zejście ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju. Choć nawet w ludzkim rozumieniu doznali kaźni, nadzieja ich pełna jest nieśmiertelności. Po nieznacznym skarceniu dostąpią dóbr wielkich, Bóg ich bowiem doświadczył i znalazł ich godnymi siebie. Doświadczył ich jak złoto w tyglu i przyjął ich jak całopalną ofiarę. W dzień nawiedzenia swego zajaśnieją i rozbiegną się jak iskry po ściernisku. Będą sądzić ludy, zapanują nad narodami, a Pan królować będzie nad nimi na wieki. Ci, którzy Mu zaufali, zrozumieją prawdę, wierni w miłości będą przy Nim trwali: łaska bowiem i miłosierdzie dla Jego wybranych.

(Ps 34,2-3.16-19)
REFREN: Po wieczne czasy będę chwalił Pana.

Będę błogosławił Pana po wieczne czasy,
Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi się Panem,
niech słyszą to pokorni i niech się weselą.

Oczy Pana zwrócone na sprawiedliwych,
uszy Jego otwarte na ich wołanie.
Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym,
by pamięć o nich wymazać z ziemi.

Pan słyszy wołających o pomoc
i ratuje ich od wszelkiej udręki.
Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu,
ocala upadłych na duchu.

(J 14,23)
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy.

(Łk 17,7-10)
Jezus powiedział do swoich apostołów: Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: Pójdź i siądź do stołu? Czy nie powie mu raczej: Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił? Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać.
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 14 Listopad 2017, 01:36   

Usługujący wierny sługa cieszy się widokiem pana.
Słudzy jesteśmy. Im bardziej w tej służbie widoczny Bóg, tym lżej.
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 14 Listopad 2017, 05:23   

(Mdr 2,23-3,9)
Dla nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka, uczynił go obrazem swej własnej wieczności. A śmierć weszła na świat przez zawiść diabła i doświadczają jej ci, którzy do niego należą. A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka...

(J 14,23)
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy.

(Łk 17,7-10)
Jezus powiedział do swoich apostołów: Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: Pójdź i siądź do stołu? Czy nie powie mu raczej: Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił? Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to,
co powinniśmy wykonać.


Życie, praca czlowieka nie mialyby sensu, gdyby nie zaistniał on dla NIEŚMIERTELNOŚCI! Zostalismy stworzeni na obraz, podobienstwo do Niesmiertelnego Boga, ktory nie stworzyl nas na chwilową tylko zabawke dla Siebie...Zalezy Mu na nas, kocha nas, a dowodem? - dal nam Swego Jednorodzonego Syna, aby kazdy, kto w Niego wierzy nie zginąl, ale aby trwał z Nm na zawsze, w niewyobrazalnym SZCZĘŚCIU...Taka jest Jego Wola, o czym wszystko dookola, wszystkie cuda na niebie, pod niebem i na ziemi świadczą!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 14 Listopad 2017, 10:29   

Promowac siebie, to indywidualizm. Promowac swoja grupe, to kumoterstwo. Nie promowac siebie, moze byc kompleksem, przeczącym zasadzie „milosci blizniego jak samego siebie”. Jakie wyjscie? Po prostu trzeba z pokorą i odpowiedzialnością spelniac swoje powolanie, bo nie ja powolalem samego siebie i nie ja jestem gwarantem moejgo zbawienia, ale Pan.

Pan słyszy wołających o pomoc
i ratuje ich od wszelkiej udręki.
Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu,
ocala upadłych na duchu.


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 14 Listopad 2017, 10:31   

„Dla niesmiertelnosci”, a wiec dla zycia, „Bog stworzyl czlowieka”. Cywilizacja jest tym bardziej Boza, im bardziej promuje życie. Szatan zwodzi swoich poddanych obiecuje im atrakcyjne zycie i wprowadzając ich na drogę klamstwa, przemocy i smierci.

„Trwaja w pokoju” dusze sprawiedliwych, czekajac na Dzien Panski. Ich pokoj wypelniony jest „nadzieja niesmiertelnosci”.

„Oczyszczenie” jest tajemnica ostatecznego dojrzewania do Pelni Zycia.
 
 
Giga


Miejscowosc: Lublin
Wysłany: 14 Listopad 2017, 13:36   

W Porto w kosciele pw.sw.Jana Chrzciciela w oltarzu glownym przedstawiono chrzest Jezusa.Bardzo poruszyla mnie postawa chrzczonego Jezusa:pochylone plecy,drżący,na ugiętych nogach.Słaby.Prawdziwie jako czlowiek-i Sluga nieużyteczny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group