Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 24LISTOPADA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 23 Listopad 2017, 16:36   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 24LISTOPADA 2017

Piątek, 24 LISTOPADA 2017
Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy


(1 Mch 4,36-37.52-59)
Juda i jego bracia powiedzieli: Oto nasi wrogowie są starci. Chodźmy, aby świątynię oczyścić i na nowo poświęcić. Zebrało się więc całe wojsko i poszli na górę Syjon. Dwudziestego piątego dnia dziewiątego miesiąca, to jest miesiąca Kislew, sto czterdziestego ósmego roku, wstali wcześnie rano i zgodnie z Prawem złożyli ofiarę na nowym ołtarzu całopalenia, który wybudowali. Dokładnie w tym samym czasie i tego samego dnia, którego poganie go zbezcześcili, został on na nowo poświęcony przy śpiewie pieśni i grze na cytrach, harfach i cymbałach. Cały lud upadł na twarz, oddał pokłon i aż pod niebo wysławiał Tego, który im zesłał takie szczęście. Przez osiem dni obchodzili poświęcenie ołtarza, a przy tym pełni radości składali całopalenia, ofiary pojednania i uwielbienia. Fasadę świątyni ozdobili złotymi wieńcami i małymi tarczami, odbudowali bramy i pomieszczenia dla kapłanów i drzwi do nich pozakładali, a między ludem panowała bardzo wielka radość z tego powodu, że skończyła się hańba, którą sprowadzili poganie. Juda zaś, jego bracia i całe zgromadzenie Izraela postanowili, że uroczystość poświęcenia ołtarza będą z weselem i radością obchodzili z roku na rok przez osiem dni, począwszy od dnia dwudziestego piątego miesiąca Kislew.

(1 Krn 29,10-12)
REFREN: Chwalimy, Panie, Twe przesławne imię

Bądź błogosławiony, o Panie, Boże ojca naszego, Izraela,
na wieki wieków.
Twoja jest, o Panie, wielkość i potęga,
sława, majestat i chwała;
bo wszystko, co jest na niebie i na ziemi, jest Twoje.

Do Ciebie, Panie należy królowanie.
Bogactwo i chwała od Ciebie pochodzi.
Ty nad wszystkim panujesz, a w ręku Twoim siła i potęga
i ręką Twoją wywyższasz i utwierdzasz wszystko.

(J 10,27)
Moje owce słuchają mojego głosu, Ja znam je, a one Idą za Mną.

(Łk 19,45-48)
Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Mówił do nich: Napisane jest: Mój dom będzie domem modlitwy, a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców. I nauczał codziennie w świątyni. Lecz arcykapłani i uczeni w Piśmie oraz przywódcy ludu czyhali na Jego życie. Tylko nie wiedzieli, co by mogli uczynić, cały lud bowiem słuchał Go z zapartym tchem.
...................................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 24 Listopad 2017, 05:49   

(Łk 19,45-48)
Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. Mówił do nich: Napisane jest: Mój dom będzie domem modlitwy, a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców. I nauczał codziennie w świątyni. Lecz arcykapłani i uczeni w Piśmie oraz przywódcy ludu czyhali na Jego życie. Tylko nie wiedzieli, co by mogli uczynić, cały lud bowiem słuchał Go z zapartym tchem.


Jedni i drudzy, a nawet trzeci - sluchali Jezusa w Światyni. Handlarze chcieli ubic swoje interesy, przy okazji obecnosci ciekawego Mówcy...Przywodcy ludu czyhali na "bluzniercze" - ich zdaniem, Slowa Mówcy o Jego Królestwie; sluchali, by zyskac pretekst do zabicia Go.........I byli "prostaczkowie" - lud, ktory z prostota serca, sluchal z zachwytem i rozumial...Teraz tez tzw. przywodcy ludzi chca zabijac Chrystusa obecnego w nienarodzonych, chorych, starych...- "Przywodcy" tacy, którymi kierował i kieruje zły duch...
Wczoraj, zasypiajac, zobaczylam w półsnie hustawke z dlugiej deski (taką - "góra dół"...). Na jednym jej koncu siedzialam ja, a na drugim koncu siedzial, dotykajac nogami ziemi - szatan. Ja bylam na gorze...Moj Kierownik duchowy powiedzial, ze ten obraz ze snu ma gleboki sens teologiczny...
 
 
dbs


Miejscowosc: W-wa
Wysłany: 24 Listopad 2017, 08:23   

"Bądź błogosławiony, o Panie, Boże ojca naszego, Izraela,
na wieki wieków." (1 Krn 29)

Jaki piękny dzień dzisiaj mamy:)
_________________
Z Bogiem!
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 24 Listopad 2017, 09:21   

"Jaki piekny dzien dzisiaj mamy". Wlasnie, mamy. Czy to dostrzegamy. Jak to piekno przyjmujemy. Co z nim robimy...


„Czyhali na Jego zycie”, a czyhanie na zycie Mesjasza, to diaboliczna postawa, potwierdzajaca prawde, ze „dom modlitwy” zostal opanowany przez gromadę zbójcow. Historia zmowy przeciwko Mesjaszowi sie nie skonczyla po dzis dzień. Diabel czyha na Niego caly czas przesladujac Kosciol i siejac na swiecie nienawisc i podzialy pomiedzy ludzmi i ludami.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 24 Listopad 2017, 09:22   

Zwyciestwo militarne pozwolilo odbudowac i na nowo poswiecic świątynię. Bylo to świetem w ktorym z radoscia uczestniczyl caly narod. Prawdziwe swietowanie nie konczy sie uroczystymi aktami religijnymi, ale sa one inspiracja i zobowiazaniem do odnowy codziennego zycia jednostek, rodzin i calego narodu. To samo miejsce stalo sie „jaskinia zbojcow” ktora oczyscil Jezus, wyganiajac z niej handlarzy. O czystosc swiatynii naszej duszy musimy dbac nieustannie, zyjac w komunii z Chrystusem.

Moje owce słuchają mojego głosu, Ja znam je, a one Idą za Mną. (J 10,27)

Twoja jest, o Panie, wielkość i potęga,
sława, majestat i chwała;
bo wszystko, co jest na niebie i na ziemi, jest Twoje.
Do Ciebie, Panie należy królowanie.
Bogactwo i chwała od Ciebie pochodzi.
Ty nad wszystkim panujesz, a w ręku Twoim siła i potęga
i ręką Twoją wywyższasz i utwierdzasz wszystko.


Niech nas blogoslawi Bog Wszechmogacy, Ojciec i Syn i Duch Swiety
 
 
ElzbietaS
Elzbieta


Miejscowosc: Tokio
Wysłany: 24 Listopad 2017, 11:25   

Mój dom będzie domem modlitwy

Chrystus wyrzucił sprzedających a tych z podstępem w sercu zostawił.
Nawet na nich czeka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group