Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Medalik Katarzyny Laboure...Dała mi pani Cudowny Medalik...
Autor Wiadomość
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 27 Listopad 2017, 16:10   Medalik Katarzyny Laboure...Dała mi pani Cudowny Medalik...

https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/echo201646_medalik.html
Medalik Katarzyny Laboure
Dała mi pani Cudowny Medalik...


Apostolat Maryjny nie traci z oczu idei, którą 186 lat temu Maryja wskazała nowicjuszce Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo - Katarzynie Laboure.

- Tak jak przed laty Matka Boża chciała ratować Francję, tak dzisiaj my - przekazując ludziom Cudowny Medalik, wskazujemy drogę do Najlepszej z Matek - mówi Władysława Kaliszuk, moderatorka Apostolatu Maryjnego w Siedlcach skupionego przy parafii katedralnej Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. - Kilka dni temu usłyszałam od przypadkiem spotkanej kobiety, która mnie rozpoznała: „Dała mi Pani kiedyś Cudowny Medalik!”. Zatrzymałam się przy niej. Opowiedziała o łaskach, jakie otrzymała, modląc się do Matki Bożej Cudownego Medalika. Takie chwile przekonują mnie, że warto szerzyć kult Najświętszej Maryi Niepokalanej w tym wymownym znaku - dzieli się spostrzeżeniem W. Kaliszuk. Przypomina, że współcześni kontynuatorzy dzieła św. K. Labouré - apostołowie maryjni przekazują medalik potrzebującym jako prosty i niezawodny środek nawrócenia i uświęcenia. - Dajemy medalik ludziom chorym, cierpiącym, doświadczonym trudnościami z tą myślą, by doznawali błogosławionych skutków obietnicy Najświętszej Maryi Panny wyrażonej w słowach „Wszyscy, którzy go nosić będą z wiarą i miłością, dostąpią wielkich łask” - dodaje.
Chcemy być przedłużeniem Jej rąk

- Apostoł maryjny to osoba wybrana przez Niepokalaną. Pragnie Jej szczególnie służyć, czcić Ją, szerzyć Jej kult, pomagać i być przedłużeniem Jej rąk, przez które spływają potrzebne nam łaski - W. Kaliszuk definiuje rolę osób należących do Apostolatu Maryjnego, którego zawołaniem nie bez powodu są słowa: „Wszystko z Niepokalaną!”. - Współcześnie człowiek omamiony postępem technicznym żyje w nieustannej pogoni za sensem życia, za szczęściem. Czasem w tej gonitwie gubi jedyny cel życia - oddala się od Boga. Tymczasem Chrystus nieustannie wzywa nas do przemiany serc - W. Kaliszuk zwraca uwagę na zasadniczy problem ludzi XXI w., jakim jest właściwa hierarchia wartości. Ratunkiem dla zagubionych jest modlitwa. - Aby była ona miła Panu, ofiarujemy ją przez pośrednictwo Maryi. Przez Jej Matczyne ręce chcemy otrzymywać Boże łaski - spływające na nas niczym jasne promienie - tłumaczy, odwołując się do wizerunku Maryi przedstawionego na awersie Cudownego Medalika.
Naśladować Maryję

- Brakuje nam apostołów maryjnych - przyznaje moderatorka siedleckiej grupy. Wprawdzie jej szeregi - dzięki nowym czcicielom Matki Bożej włączającym się w pracę - nie przerzedzają się, to jednak były znacznie liczniejsze na etapie odradzania się ruchu w Polsce w 150 rocznicę objawień Maryi Katarzynie Labouré, w 1980 r., kiedy mocny fundament działalności Apostolatu Maryjnego - ruchu, który przed II wojną światową nosił miano Stowarzyszenia Cudownego Medalika - położył ks. Teofil Herrmann. W przekonaniu członków Apostolatu, byłby on jeszcze silniejszy, gdyby dynamiczniej rozwijały się grupy Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryi. W naturalny sposób wykształca ono w młodych ludziach potrzebę naśladowania Maryi i praktykowania Jej cnót, przygotowując do kontynuacji tych zadań w dorosłym życiu.

Spotkania Apostolatu Maryjnego w Siedlcach odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca. Mają one charakter otwarty. Spotkanie w salce parafialnej przy katedrze rozpoczyna się zawsze o 16.00. Składają się na nie stałe elementy: słuchanie słowa Bożego, rozważanie go, modlitwa - ukierunkowane przez materiały formacyjne. Zaproszenie do uczestnictwa kierowane jest nie tylko do osób pragnących na stałe związać się z posługą Apostolatu, ale do każdego czciciela Matki Bożej, któremu zależy na rozwoju duchowym i poznaniu siły Cudownego Medalika.
Rocznicowe uroczystości

W niedzielę, 27 listopada, Apostolat Maryjny obchodzi rocznicę objawienia Cudownego Medalika. Msza św. do Matki Bożej Cudownego Medalika odprawiona zostanie w katedrze w poniedziałek, o 12.00. Po Eucharystii rozdawane będą medaliki z wizerunkiem Maryi przekazanym św. K. Labouré. Przygotowanie do święta Apostolatu Maryjnego w Siedlcach rozpocznie się w czwartek, 17 listopada. Od tego dnia, do piątku, 25 listopada, trwać będzie Nowenna do Matki Bożej Cudownego Medalika. Odmawiana będzie w kościele katedralnym codziennie, po Mszy św. o 12.00.

Ogólnopolskie uroczystości zaplanowano natomiast na sobotę, 26 listopada. Przedstawiciele Apostolatu Maryjnego wszystkich diecezji spotkają się tego dnia w kaplicy pw. Matki Bożej Niepokalanej Cudownego Medalika w Centralnym Ośrodku Apostolatu Maryjnego w Warszawie przy ul. Radnej, na Mszy św. o 12.00.

LA



Na awersie medalika widnieje wizerunek Najświętszej Dziewicy rozdzielającej łaski Boże i napis: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się na nami, którzy się do Ciebie uciekamy”, na rewersie zaś - litera „M” z krzyżem ponad nią, pod nimi dwa zranione serca Jezusa i Maryi.

Wykonanie medalika w 1832 r. i jego rozpowszechnienie pociągnęło za sobą ogromną liczbę cudów, zwłaszcza uzdrowień i nawróceń.



Świadectwa
Drzwi i okna były obwieszone Cudownymi Medalikami

W 1939 r. szpital w Siedlcach nie poniósł większych szkód mimo silnego bombardowania, ponieważ wszystkie drzwi i okna były obwieszone Cudownymi Medalikami. Nic nam się złego nie stało, pomimo wielu bomb spadających na teren i budynki. Było trochę strat w uszkodzonych budynkach”. „W 1944 r. Siedlce przechodziły kilka razy z rąk do rąk przez całe dwa tygodnie. W szpitalu powstały znaczne szkody, ale w ludziach ofiar nie było. Zawdzięczamy to Cudownemu Medalikowi”.

***
Cudowne ocalenie życia

Pragnę podziękować Matce Bożej za uratowanie życia Piotrka i babci za przyczyną Cudownego Medalika. Przed Wszystkimi Świętymi pojechali samochodem na groby rodzinne (...). W drodze powrotnej doszło do wypadku. Zostali uderzenie przez jadącego za nimi tira, a następnie wpadli na samochód jadących z przodu. Samochód został całkowicie zniszczony. Obydwoje wyszli z wypadku bez żadnego uszczerbku na ciele. Dzień przed wypadkiem dałam Piotrkowi pięć Cudownych Medalików dla całej rodziny. Dziękuję Ci, Niepokalana, za cudowne ocalenie ich życia.

***
Nawrócenie przed śmiercią

(...) Po śmierci bliskiej osoby pewna kobieta utraciła wiarę. Odwróciła się od Pana Boga. Nie chodziła do kościoła, nie przystępo...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group