Strona Główna nasz DOM
www.netparafia.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UĹźytkownicyUĹźytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 8GRUDNIA 2017
Autor Wiadomość
Rozaniec


Miejscowosc: Cały Świat
Wysłany: 7 Grudzień 2017, 15:35   Piątek - Czytania i Błogosławieństwo - 8GRUDNIA 2017

Piątek, 8 GRUDNIA 2017
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny


(Rdz 3,9-15.20)
Gdy Adam zjadł owoc z drzewa zakazanego, Pan Bóg zawołał na biego i zapytał go: Gdzie jesteś? On odpowiedział: Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi, i ukryłem się. Rzekł Bóg: Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść? Mężczyzna odpowiedział: Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem. Wtedy Pan Bóg rzekł do niewiasty: Dlaczego to uczyniłaś? Niewiasta odpowiedziała: Wąż mnie zwiódł i zjadłam. Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę.

(Ps 98,1-4)
REFREN: Śpiewajcie Panu, bo uczynił cuda

Śpiewajcie Panu pieśń nową,
albowiem uczynił cuda.
Zwycięstwo Mu zgotowała Jego prawica
i święte ramię Jego.

Pan okazał swoje zbawienie,
na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość.
Wspomniał na dobroć i na wierność swoją
dla domu Izraela.

Ujrzały wszystkie krańce ziemi
zbawienie Boga naszego.
Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,
cieszcie się, weselcie i grajcie.

(Ef 1,3-6.11-12)
Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa; który napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym na wyżynach niebieskich - w Chrystusie. W Nim bowiem wybrał nas przez założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa, według postanowienia swej woli, ku chwale majestatu swej łaski, którą obdarzył nas w Umiłowanym. W Nim dostąpiliśmy udziału my również, z góry przeznaczeni zamiarem Tego, który dokonuje wszystkiego zgodnie z zamysłem swej woli po to, byśmy istnieli ku chwale Jego majestatu - my, którzyśmy już przedtem nadzieję złożyli w Chrystusie.

(Łk 1,28)
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami.

(Łk 1,26-38)
Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, . Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca. Na to Maryja rzekła do anioła: Jakże się to stanie, skoro nie znam męża? Anioł Jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego. Na to rzekła Maryja: Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! Wtedy odszedł od Niej anioł.
..............................
mateusz.pl » czytania na każdy dzień
 
 
ZoRo


Miejscowosc: Warszawa
Wysłany: 8 Grudzień 2017, 06:01   

...Anioł wszedł do Niej i rzekł: Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, . Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego...
...Na to Maryja rzekła do anioła: Jakże się to stanie, skoro nie znam męża? Anioł Jej odpowiedział: Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym...
...Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego. Na to rzekła Maryja: Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa! Wtedy odszedł od Niej anioł.


Dopiero, stosunkowo niedawno pojęłam, dlaczego tak cenne, wręcz bohaterskie, bylo FIAT Maryi...Okolicznosci Poczęcia sie w Niej Boskiego Dziecka byly "szaleńczo" nadzwyczajne!
Myslę, że - poniewaz Maryja byla NIEPOKALANIE POCZETA - byla już od pocztku przygotowana przez Boga Ojca na przyjęcie tej ŁASKI nad ŁASKAMI! Wiedziala, ze jest SŁUŻEBNICĄ BOGA, pragnęła zawsze taka dla Niego byc; ufała MU nieskonczenie...Niemal bez chwili wahania uwierzyla Aniolowi; uwierzyla, że dla Boga nie ma nic niemozliwego...
Za TO WSZYSTKO - dziękuję Ci, Najukochańsza Matko Boża!
 
 
barmal


Miejscowosc: Nowy Sącz
Wysłany: 8 Grudzień 2017, 08:46   

I ja dziękuję pragnąc naśladować.
_________________
BML
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 8 Grudzień 2017, 10:34   

Ewa posluchala slowa pokusy szatanskiej. Maryja posluchala i przyjela slowo poslannika Bozego i zgodzila sie na Boze powolanie. Ewa spowodowala odstepstwo, jej, jej meza i calego rodu ludzkiego (grzech pierworodny), „nowa Ewa”, Maryja stala sie „arka przymierza”, dzieki Niej zostala przywrocona komunia miedzy Bogiem a czlowiekiem.

Kluczem do zrozumienia naszego powolania ludzkiego jest wiara w „Boga i Ojca Pana naszego Jezusa Chrystusa” , naszego Stworzyciela, ktory jest osobową Milościa. On „napelnil nas wszelkim blogoslawienstwem duchowym” i On „wybral nas przed zalozeniem świata”, abysmy byli Jego Dziecmi, „świeci i nieskalani przed Jego obliczem”, dzielac z Nim Jego Boskie szczescie i bedac „chwala Jego majestatu”

Ujrzały wszystkie krańce ziemi
zbawienie Boga naszego.
Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,
cieszcie się, weselcie i grajcie.

Niech nas blogoslawi w tym uroczystym dniu poswieconym Niepokalanej, Bóg Wszechmogący, Ojciec i Syn i Duch Święty.
 
 
Abuna Zygmunt
Abuna Zygmunt


Miejscowosc: Aleppo
Wysłany: 8 Grudzień 2017, 10:39   

W ten dzien uroczysty, w dzien Niepokalanej, otworzmy bramy naszych dusz. Maryjo, pomoz nam przyjac Chrystusa. Pomoż nam zyc w pokoju, aby nikt i nic nas w zyciu nie rozpraszalo, a wszystko prowadzilo do Boga. Pomoż nam ufac Jemu bezgranicznie i radosnie, jak Twoje magnificat, oddajac sie Jego prowadzeniu i ufajac Mu niezlomnie, we wszystkich okolicznosciach naszego indywidualnego i naszego wspolnotowego zycia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group